Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aramanızla ilgili sonuç bulunamadı.

Lütfen filtreyi kullanarak tekrar arama yapın.

Filtreyi Temizle
Ya da siz hiç yorulmayın, sağdaaşağıda yer alan formu doldurun aradığınız evi sizin için biz bulalım.
ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!

Adalarda yaşamak isteyenler için kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler


İstanbul gibi kalabalık, gürültülü, yorucu bir şehirden kaçmak isteyenler için en ideal yer Adalardır. Araç seslerinin olmadığı, sakinliği ve manzarasıyla huzur veren, denize girme olanağı sağlayan, gezip görülmesi gereken birçok yer olan harika bir yer Adalar. İsterseniz sadece yaz tatilleri için bir kaçamak olarak, isterseniz de yıl boyunca yaşayabileceğiniz bir seçenek. Ulaşım konusunda sıkıntı yaşamadan sürekli İstanbul’a gelip gidebiliyor olmanızda ayrıca güzel. Adalar kiralık daire aramak için o kadar çok sebep var ki, ilk olarak huzuru arıyorsanız burası doğru adres. Sokaklarında dolaşabildiğiniz, bisikletlerle turlar yapabildiğiniz ve her yerinde buram buram tarih kokan yapılarla karşılaştığınız cennet. Evlerin, doğanın, denizin manzaraları ve bu manzaraların birbiriyle uyumu sanki bir resim gibi. Yaşadığınız yer size mutluluk vermeli. Her özelliğiyle ihtiyaçlarınızı karşılamalı ve size uygun olmalı. Adalar kiralık daire aramak için vaktiniz yoksa interneti kullanarak aradığınız eve ulaşabilirsiniz. Ama bunu yaparken çok dikkatli olmanız gerekiyor. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com’dan Adalar kiralık daire ilanlarına bakabilirsiniz. Zingat.com ev almak, ev kiralamak isteyenler için hızlı ve güvenilir bir emlak platformu. Yaşamak için istediğiniz yere karar verdiyseniz Adalar kiralık daire bakarken neler üzerinde durulması gerektiğine bir bakalım.


Kiralık ev ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kiralanacak evin bulunduğu kat, ara katlardan olursa size avantaj sağlar. Ara katlarda ısı kaybı sorunlarını pek yaşamazsınız. Isı kaybı gibi sorunlarla uğraşmamak için Adalar kiralık daire özelliklerinde binada izolasyon olmasına özen gösterin. Kiralamak istediğiniz evin rutubet alıyor olmaması lazım. Evin içindeki eşyalar kullanılabilir durumda olmalı. Eski çürümüş mutfak dolapları ile uğraşmak istemezsiniz. Kiralanacak evin tesisat sorunu olmamalı. Eğer bu tarz bakım ve onarım sorunları varken size yapılacağına dair sözler veriliyorsa, sorunlar giderilmeden kira sözleşmesi yapmayın ve her şey bitmeden taşınmayın. Kiralanacak evin büyüklüğü size uygun mu bakmalısınız. Kalabalık bir aile iseniz 1+1 daire asla size yetmeyecektir. Ailenize uygun 2+1, 3+1 büyüklüğündeki Adalar kiralık dairelere bakın. Kiraladığınız daire kadar dairenin muhitine dikkat etmelisiniz. Size, sizin hayata tarzınıza uygun mu kolaçan etmelisiniz. Ayrıca dairenin ulaşım olanakları da göz önünde tutulmalı, alışveriş merkezine yakın, ihtiyaç duyulan okula ya da hastaneye yakın, toplu taşıma araçlarına yakın olması avantaj sağlayacaktır.


Kiralık daireyi bulup kiralamaya karar verdikten sonraki aşamalar neler
Kiralayacağınız evin kirasına ek ödeyeceğiniz apartman giderlerini de araştırın. Beklediğinizden çok fazla aidatlarla karşılaşabilirsiniz. Kira sözleşmesini imzalayacak kişinin gerçek ev sahibi olduğunu araştırın. Kira sözleşmesini muhakkak yapın. Çünkü taraflarca imzalanacak olan evrak, kiracı olarak sizin güvenceniz olacaktır. Ayrıca evi teslim alırken ve daha sonrasında evden taşınacağınızda evi teslim edeceğiniz şartları konuşarak sözleşmenize ekleyin. Tabi ki evde eksik olan şeylere, kira miktarını da sözleşme de yazılı olarak yer verin. Kira sözleşmesine, depozito veya ödediğiniz başka bir ücret varsa mutlaka eklettirin. Kira sözleşmenizi ileride oluşabilecek bir soruna yardımcı olması adına noter eşliğinde yapmanız faydanıza olacaktır. Uzun süreli bir kira sözleşmesi imzalıyorsanız kiranızın yıllık artış oranını mutlaka konuşun ve kira sözleşmenizde de belirtin. Kira sözleşmesi sizin koruyucu önleminiz olacağı için bu konuda dikkat etmeli ve her şeyi atlamadan yapmalısınız. Tüm bunların dışında, kiranızı asla elden ödemeyin. Banka aracılığı ile ödemeyi tercih edin. Kirayı ödediğinize dair ispat gerektiği durumlarda, banka dekontlarınızın bulunması size çok büyük kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca banka kayıtlarında olan bu dekontlara, istediğiniz zaman ulaşmanız çok kolay olacaktır.

Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım