Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Adana Kiralık Dükkan / Mağaza

(100 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Adana

100 m² Kira Aralığı611 - 1.018 TL
17,77 Yıl
85.000 TL
Adana Seyhan Kurumsal Firmaya Uygun(Metro Market Yakını)
Engin Durmuş
Yeşiloba, Seyhan
9.9.2019
360 m²
24.000 TL
ÇUKUROVA TOROS KENAN EVREN DE 310 M2 KİRALIK İŞYERİ
Adana Tatar Gayrimenkul Emlak Ofisi
Toros, Çukurova
Bugün
310 m²
65.000 TL
SÜLEYMAN DEMİREL'DE CAFE-RESTAURANTA UYGUN İŞYERİ
Bünyamin Kamer Çukurova
Güzelyalı, Çukurova
4gün önce
150 m²
95.000 TL
ÇUKUROVA GÜZELYALI'DA KİRALIK DÜKKAN / MAĞAZA
Adana Tatar Gayrimenkul Emlak Ofisi
Güzelyalı, Çukurova
14.9.2019
170 m²
33.000 TL
ÇUKUROVA YURT'DA 155 M2 KİRALIK DÜKKAN & MAĞAZA
Adana Tatar Gayrimenkul Emlak Ofisi
Yurt, Çukurova
10.9.2019
155 m²
1.400 TL
ÇUKUROVA GÜZELYALI DOĞALPARK CİVARI 55 M2 KİRALIK DÜKKAN
Adana Tatar Gayrimenkul Emlak Ofisi
Güzelyalı, Çukurova
10.9.2019
60 m²
60.000 TL
BULVAR ÜZERİ KİRALIK DEPOLAMA ALANLARI
Sakallı Gayrimenkul
Akdeniz, Yüreğir
2.9.2019
3000 m²
115.000 TL
KARŞIYAKA SANAYİSİNDE 500 M2 KİRALIK DÜKKAN !
Sakallı Gayrimenkul
Cumhuriyet, Yüreğir
2.9.2019
500 m²
35.000 TL
200M ZEMİN , 100M BODRUM , KİRALIK İŞYERİ
Yüzüncüyıl, Çukurova
30.8.2019
300 m²
75.000 TL
ÇUKUROVA GÜZELYALI'DA 135 M2 LÜKS KİRALIK DÜKKAN
Adana Tatar Gayrimenkul Emlak Ofisi
Güzelyalı, Çukurova
29.8.2019
135 m²
Etiketli İlanlar

Adana Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Adana kiralık daire fiyat artışı %535,43 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Adana ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 688,00 TL iken, bu yıl için Adana ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 739,00 TL oldu.

Adana ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,41 artış gösterdi.

Adana’da kiralık mağaza ile kazancınızı arttırın
Bir mülk sahibi olmamanız ya da gayrimenkulü alacak durumda olmamanız sizin bir işyeri sahibi olmanıza engel değil. Çünkü mağaza kiralayarak da kendi işinizi yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Kiralama aslında bakıldığında satın almadan daha kârlı bir yöntem olabiliyor. Bu yüzden Adana kiralık mağaza daha da kârlı bir yöntem olması için kiralanacak dükkanda dikkat edilmesi gereken özellikler var. Bir dükkan kiralayacaksanız işe, bütçenizi ve istediğiniz mağazanın özelliklerini belirleyerek başlamalısınız. İstediğiniz dükkan için bir bölge belirlemeniz faydanıza olacaktır. Çünkü bu süreç uzun ve yorucu olacak. Ama sizin için bölge değil de Adana kiralık dairenin özellikleri, fiyatı gibi etkenler önemliyse Zingat.com sayesinde anında her bölgedeki kiralık dükkanlara ulaşabilirsiniz. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sayesinde her yerdeki kiralık mağazalardan haberdar olabilirsiniz. Zingat.com’da bulunan profesyonel bir gayrimenkul danışmanı ile çalışmak size birçok avantaj sağlayacak. Kiralık mağaza arayışı ticari bir yatırım olduğu için büyük miktarlar söz konusudur. Adana kiralık mağaza ararken dikkat edilecek konulara bir bakalım.
Mağaza kiralarken dikkat edilecek unsurlar neler
Bulduğunuz yer kullanım amacına uygun mu kontrol etmelisiniz. Nasıl bir mağaza açacaksanız size gereklerini sağlıyor mu bakın. Adana kiralık mağaza, planlarınız için yeterli büyüklükte olmalı. Cephe genişliğinin büyük olması size avantaj sağlar. Cephesi geniş mağaza, tanıtım olanağını destekleyeceği için getiriyi arttıran bir avantaj olacaktır. Kiralamak istediğiniz mağazanın bulunduğu konum oldukça önemli bir etkendir. Mağaza kolay ulaşılabilir yerde olmalı ya da bulunduğu bölgede nüfus yoğun olmalıdır. Cadde üstü, yola yakın Adana kiralık daire daha çok kazanç getirecektir ama fiyatı da bu oranla yüksek olabilir. Kiraladığınız yerin size avantaj sağlamasını istiyorsanız otoparkının olması iyi olacaktır. Müşterilerinizin arabalarını koyabilecekleri yer olması çekiciliğinizi arttırır. Tüm bunların dışında önemli olan kira bedelidir. Kiralayacağınız dükkanın bütçenize uygun olması gerekir. Tüm gelir ve giderlerinizi hesaplayarak kiraya ayırabileceğiniz miktarı belirlemelisiniz. Kiralayacağınız, kiralık dükkanda yapmak istediğiniz tasarımın dışında kalan bakım ve onarım gerektirecek sorunların olmadığına dikkat edin. Bir de kiralamak istediğiniz mağazanın vergi borcu olmadığına dikkat etmelisiniz. Sizden önceki kiracılara ait doğalgaz, elektrik, su gibi giderlerin faturalarının ödenmiş olduğunu teyit ettirin. Ödenmeyen borçlar varsa işyeri sahibinden, önce bu faturaları sıfırlamasını isteyin.
Kira sözleşmesinde üzerinde durulması gerekenler
Kira kontratı imzalamadan önce Adana kiralık mağazada yapmak istediğiniz iş için ruhsat alabilecek misiniz araştırma yapmalısınız. Çünkü bazı yerlerin yapılacak işe uygun olmamasından dolayı ruhsat izni verilmiyor. Son anda karşınıza çıkabilecek olumsuzluklarla uğraşmamak için her konuyu iyice araştırmalısınız. Kira sözleşmenizi muhakkak düzenleyin. Daha sonra yaparız gibi söylemlere prim vermeyin. Kira sözleşmenizi noter huzurunda hazırlamanız, notere onaylatmanız resmi açıdan sözleşmenin geçerliliğini ispatlar nitelikte olacaktır. Gelecekte ne ile karşılaşacağımızı bilemediğimiz için de böyle bir güvence yaptırmak herkesin faydasına olacaktır. Kira sözleşmenizde bulunması gerekenlere bakacak olursak ilk olarak ödeyeceğiniz kira bedeli ve hangi tarihlerde ödeneceği açık açık belirtilmeli. Adana kiralık mağaza için depozito, kapora verdiyseniz bu durum belirtilerek rakamsal değerler yazılmalı. Kira sözleşmesi kiracı için önemli gibi görünse bile, aslında tarafların haklarının korunması için yapılır. İki taraf için de doğabilecek sorunlarda hak iddia etme fırsatı sunar. Hem kiracı hem de kiralayanın istemesi gerekir. Her şey hallolduktan sonra gayrimenkul sahibi ile anlaşmanız gereken bir diğer konu kiraladığınız mağazanın kirasını ödeme şekliniz olmalıdır. Adana kiralık mağaza ücretini elden ödememelisiniz. Ücreti banka aracılığıyla sahibinin hesabına yatırmalısınız.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım