Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Adıyaman Kiralık Dükkan / Mağaza

(5 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı395 - 659 TL
22,87 Yıl
50.000 TL
ATATÜRK BULVARINDA KİRALIK DÜKKAN
Şiyar Çalışır
PinYavuz Selim, Merkez
50.000 TL
Dükkan / Mağaza
100m²
7.9.2018
2.000 TL
TURKUAZ GAYRİMENKULDEN KİRALIKK DÜKKANN
Kürşat Kösen
PinCumhuriyet, Merkez
2.000 TL
Dükkan / Mağaza
500m²
7.9.2018
1.350 TL
TURKUAZ GAYRİMENKULDEN KİRALIK İŞYERİ
Kürşat Kösen
PinTurgut Reis, Merkez
1.350 TL
Dükkan / Mağaza
500m²
6.9.2018
33.000 TL
ÇARŞI MERKEZİNDE KİRALIK DÜKKAN
PinHocaömer, Merkez
33.000 TL
Dükkan / Mağaza
65m²
3.9.2018
700 TL
ADIYAMAN SÜMEREVLERDE KIRALIK DUKKAN
PinSümerevler, Merkez
700 TL
Dükkan / Mağaza
85m²
4gün önce

Adıyaman Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2018 yılları arasında Adıyaman kiralık daire fiyat artışı %22,84 olarak gerçekleşti.

2017 yılında Adıyaman ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 438,00 TL iken, bu yıl için Adıyaman ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 472,00 TL oldu.

Adıyaman ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,76 artış gösterdi.

Adıyaman’da kendi işinizi yapmak için kiralık dükkan
Ticaret hayatımızın her anında karşımıza çıkan durum. Direkt olarak ticaret yapıyor sayılmasak bile her alışveriş, her kazanç bir ticarettir. Ticaretin tam içinde olan, direkt olarak ticaret yaptığını söyleyebileceğimiz firmalar, işletme sahipleri, dükkanlar ve daha niceleri bulunuyor. Ticaret hayatının olmazsa olmazı işyeridir. Ticari bir iş içinde olan kişilerin işlerini yapacakları adreslere ihtiyaçları var. Yaptıkları iş kadar, dükkanları da müşteriyi çekmeli ve kazanç sağlamasında katkıda bulunmalıdır. Bir dükkan kiralarken uzman kişilerden yardım almakta fayda var. Çünkü bu uzmanlar kiralanacak dükkanın getiri sağlaması için her ayrıntıyı hesaplayarak yardımcı oluyor. Adıyaman kiralık dükkan ararken kazanç sağlayacak yeri bulmak için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ziyaretçilerine yardımcı oluyor. Size uygun kiralık dükkanı anında bularak, kiralamak istediğiniz dükkanın bulunduğu il/ilçe ve mahallenin Bölge Raporu’nu önünüze seriyor. Kiralık mağazaya yatırım yapıp yapmamaya karar vermek de size kalıyor. Kazançlı bir yatırım olsun istiyorsanız Adıyaman kiralık dükkan ilanlarına Zingat.com üzerinden bakabilirsiniz. Kiralık dükkanın kazanç sağlamasına katkıda bulunan özellikler neler biliyor musunuz?
Kullanım amacına uygunluk
Kiralamak istediğiniz Adıyaman kiralık dükkan hangi iş için kullanılacak öncelikle bu belirlenmeli. Kullanılacağı sektör hangi özellikleri gerektiriyor bunlara karar verilmeli. Gıda sektörü ve benzeri işler için kiralanacak bir dükkânda baca mutlaka olması gereken biz bir özellik. Bu yüzden kiralık dükkanın kullanılacağa işe uygun olması gerekiyor. Ayrıca depreme uygunluğu hem işinizi yapabilmeniz hem de can güvenliği için aranılması gereken bir özelliktir.
Kiralık dükkanın konumu
Aktif bir iş için yani müşteri ile muhatap olunacak, sıcak satış olacak bir iş için dükkan kiralanacaksa bulunduğu yerin yol üstü olmasında fayda var. Cadde üstü olan ya da yola yakın dükkanların getirisi daha çoktur. Müşterilerin kolay ulaşabildiği alanlarda olması ya da sürekli gelip geçtikleri yol üzeri olması müşteri kazanımını çoğaltıyor.
Kiralık dükkanın reklama elverişliliği
Kiralanacak dükkanda ön cephe genişliği olması avantaj sağlayacaktır. Cephe genişliği demek reklam ve tanıtım için çok uygun bir araç olarak karşımıza çıkıyor.
Kiralık dükkanın işe uygunluğu
Baktığınız Adıyaman kiralık dükkan işinizi yapmanıza engel bir durum teşkil ediyor mu araştırmalısınız. Yani yapmayı planladığınız iş için kiralayacak olduğunuz dükkânda ruhsat alabilecek olmanızı garantiye almalısınız. Bazı işyerlerinin işe uygun olmamasından dolayı ruhsat verilmiyor. Son anda bir aksilik yaşamamak için tedbirli olmakta fayda var.
Size eklenecek borç olmaması
Kiralamayı düşündüğünüz dükkânın vergi borcu olması işlerinizde aksaklığa, gereksiz strese neden olacaktır. Bu yüzden kiralamadan önce dükkânın herhangi borcu olmadığında emin olmalısınız. Ya da sizden önceki kiracıdan kalmış olabilecek fatura giderlerinin sıfırlandığına dikkat etmelisiniz. Fazladan gelebilecek elektrik, doğalgaz gibi giderler zararınıza olacaktır. Bu sorunlarla karşı karşı kaldığınızda mülk sahibini muhatap olarak bulamazsanız işlerinizin devamı için siz ödemek zorunda kalacaksınız.
Müşteri çekici ek özellikler
Kiraladığınız Adıyaman kiralık dükkan otoparkı olması, bahçesi olması, balkonu olması size olumlu sonuçlar yaratacaktır. İnsanların sırf otopark sorunu yaşamadıkları için büyük alışveriş merkezlerini tercih ettiğini göz önünde bulundurursak, arabası olan müşterileri çekme konusunda artı değer katacak bir otopark iyi olur.
Aranılan kiralık işyeri bulduktan sonra dikkat edilecekler
Gayrimenkul sahibi ile kira sözleşmesi yapmayı unutmayın. Sözleşme yaptığınız kişinin gerçek mülk sahibi olduğunu kontrol edin. Sözleşmeye ödediğiniz kaparo, depozito gibi miktarları bedelleriyle yazdırın. Aylık ödenecek kira tutarı, tarihi de net olarak yazılmalı. Kiranızın yıllık artış oranını da sözleşmeye eklemeye unutmayın. Sözleşmenizi noter onaylı hazırlamanız faydanıza olacaktır. Ticari bir durum olduğu için sorun yaşandığı durumlarda zararınız büyük olur ve hak iddia edemeyebilirsiniz.

Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım