Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Adıyaman Kiralık Dükkan / Mağaza

(9 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı463 - 771 TL
20,86 Yıl
40.000 TL
MNS JALE BOZKURT 'DAN KİRALIK DÜKKAN
Jale Bozkurt
Mimar Sinan, Merkez
4gün önce
225 m²
24.000 TL
Turgut Reis Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesinde kiralık dükkan
Gold Hause Emlak Danişmanlik
Turgut Reis, Merkez
28.8.2019
152 m²
17.000 TL
ADIYAMAN MERKEZ ESKİSARAY MAH. KİRALIK DÜKKAN
Adıyaman Kural İnşaat Ve Emlak Danışmanlığı
Eskisaray, Merkez
24.8.2019
65 m²
Etiketli İlanlar

Adıyaman Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Adıyaman kiralık daire fiyat artışı %40,56 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Adıyaman ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 473,00 TL iken, bu yıl için Adıyaman ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 540,00 TL oldu.

Adıyaman ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %14,16 artış gösterdi.

Adıyaman’da kendi işinizi yapmak için kiralık dükkan
Ticaret hayatımızın her anında karşımıza çıkan durum. Direkt olarak ticaret yapıyor sayılmasak bile her alışveriş, her kazanç bir ticarettir. Ticaretin tam içinde olan, direkt olarak ticaret yaptığını söyleyebileceğimiz firmalar, işletme sahipleri, dükkanlar ve daha niceleri bulunuyor. Ticaret hayatının olmazsa olmazı işyeridir. Ticari bir iş içinde olan kişilerin işlerini yapacakları adreslere ihtiyaçları var. Yaptıkları iş kadar, dükkanları da müşteriyi çekmeli ve kazanç sağlamasında katkıda bulunmalıdır. Bir dükkan kiralarken uzman kişilerden yardım almakta fayda var. Çünkü bu uzmanlar kiralanacak dükkanın getiri sağlaması için her ayrıntıyı hesaplayarak yardımcı oluyor. Adıyaman kiralık dükkan ararken kazanç sağlayacak yeri bulmak için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ziyaretçilerine yardımcı oluyor. Size uygun kiralık dükkanı anında bularak, kiralamak istediğiniz dükkanın bulunduğu il/ilçe ve mahallenin Bölge Raporu’nu önünüze seriyor. Kiralık mağazaya yatırım yapıp yapmamaya karar vermek de size kalıyor. Kazançlı bir yatırım olsun istiyorsanız Adıyaman kiralık dükkan ilanlarına Zingat.com üzerinden bakabilirsiniz. Kiralık dükkanın kazanç sağlamasına katkıda bulunan özellikler neler biliyor musunuz?
Kullanım amacına uygunluk
Kiralamak istediğiniz Adıyaman kiralık dükkan hangi iş için kullanılacak öncelikle bu belirlenmeli. Kullanılacağı sektör hangi özellikleri gerektiriyor bunlara karar verilmeli. Gıda sektörü ve benzeri işler için kiralanacak bir dükkânda baca mutlaka olması gereken biz bir özellik. Bu yüzden kiralık dükkanın kullanılacağa işe uygun olması gerekiyor. Ayrıca depreme uygunluğu hem işinizi yapabilmeniz hem de can güvenliği için aranılması gereken bir özelliktir.
Kiralık dükkanın konumu
Aktif bir iş için yani müşteri ile muhatap olunacak, sıcak satış olacak bir iş için dükkan kiralanacaksa bulunduğu yerin yol üstü olmasında fayda var. Cadde üstü olan ya da yola yakın dükkanların getirisi daha çoktur. Müşterilerin kolay ulaşabildiği alanlarda olması ya da sürekli gelip geçtikleri yol üzeri olması müşteri kazanımını çoğaltıyor.
Kiralık dükkanın reklama elverişliliği
Kiralanacak dükkanda ön cephe genişliği olması avantaj sağlayacaktır. Cephe genişliği demek reklam ve tanıtım için çok uygun bir araç olarak karşımıza çıkıyor.
Kiralık dükkanın işe uygunluğu
Baktığınız Adıyaman kiralık dükkan işinizi yapmanıza engel bir durum teşkil ediyor mu araştırmalısınız. Yani yapmayı planladığınız iş için kiralayacak olduğunuz dükkânda ruhsat alabilecek olmanızı garantiye almalısınız. Bazı işyerlerinin işe uygun olmamasından dolayı ruhsat verilmiyor. Son anda bir aksilik yaşamamak için tedbirli olmakta fayda var.
Size eklenecek borç olmaması
Kiralamayı düşündüğünüz dükkânın vergi borcu olması işlerinizde aksaklığa, gereksiz strese neden olacaktır. Bu yüzden kiralamadan önce dükkânın herhangi borcu olmadığında emin olmalısınız. Ya da sizden önceki kiracıdan kalmış olabilecek fatura giderlerinin sıfırlandığına dikkat etmelisiniz. Fazladan gelebilecek elektrik, doğalgaz gibi giderler zararınıza olacaktır. Bu sorunlarla karşı karşı kaldığınızda mülk sahibini muhatap olarak bulamazsanız işlerinizin devamı için siz ödemek zorunda kalacaksınız.
Müşteri çekici ek özellikler
Kiraladığınız Adıyaman kiralık dükkan otoparkı olması, bahçesi olması, balkonu olması size olumlu sonuçlar yaratacaktır. İnsanların sırf otopark sorunu yaşamadıkları için büyük alışveriş merkezlerini tercih ettiğini göz önünde bulundurursak, arabası olan müşterileri çekme konusunda artı değer katacak bir otopark iyi olur.
Aranılan kiralık işyeri bulduktan sonra dikkat edilecekler
Gayrimenkul sahibi ile kira sözleşmesi yapmayı unutmayın. Sözleşme yaptığınız kişinin gerçek mülk sahibi olduğunu kontrol edin. Sözleşmeye ödediğiniz kaparo, depozito gibi miktarları bedelleriyle yazdırın. Aylık ödenecek kira tutarı, tarihi de net olarak yazılmalı. Kiranızın yıllık artış oranını da sözleşmeye eklemeye unutmayın. Sözleşmenizi noter onaylı hazırlamanız faydanıza olacaktır. Ticari bir durum olduğu için sorun yaşandığı durumlarda zararınız büyük olur ve hak iddia edemeyebilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım