Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Adıyaman Satılık Dükkan / Mağaza

(41 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı115.753 - 192.921 TL
20,86 Yıl
1.500.000 TL
MNS JALE BOZKURT DAN SATILIK DÜKKAN
Jale Bozkurt
Bahçelievler, Merkez
7gün önce
421 m²
750.000 TL
YENİ MAH 3.ÇEVRE YOLUNA CEPHE 125m2 DÜKKAN
Selçuk Doğan Yılmaz
Yeni, Merkez
7gün önce
125 m²
155.000 TL
UYGUN FİYATA YATIRIMLIK DÜKKAN
Cumhuriyet, Merkez
28.8.2019
35 m²
350.000 TL
DUKKAN ADIYAMAN YAVUZSELİM MAH. SATILIK DUKKAN
Adıyaman Kural İnşaat Ve Emlak Danışmanlığı
Yavuz Selim, Merkez
28.8.2019
40 m²
23.000 TL
DÜKKAN ADIYAMAN BAHÇECİK TOKİ ALIŞVERİŞ MERKEZİ SATILIK 40 M2
Adıyaman Kural İnşaat Ve Emlak Danışmanlığı
Bahçecik, Merkez
25.8.2019
75 m²

Adıyaman Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Adıyaman satılık daire fiyat artışı %50,04 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Adıyaman ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 132.952,00 TL iken, bu yıl için Adıyaman satılık ev ortalama fiyatı 145.975,00 TL oldu.

Adıyaman ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.460 TL'dir. Adıyaman ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %9,80 artış gösterdi.

Adıyaman’da satılık dükkan alırken dikkatinizle kazanın
İş, hayatımızı devam ettirebilmemiz ve rahat bir yaşam sürmemiz için bir zorunluluk. Hepimiz belli bir yaştan sonra çalışmak üzerine planlar yaparız. Bazıları özel sektörde, bazıları kamuda işlerini bulurken kimileri de kendi işinin sahibi olur. Kendi işinin sahibi olanlar için işi kadar dükkanı da önemlidir. Düzgün bir yer bulmak, çevreyle sorun yaşamadan işlerini devam ettirmek ister insan. Kiracı ise daha çok dikkat etmesi, daha özenli olması gerekir. İşyerinden çıkarılmamak ve düzgün koşullarda çalışabilmek için. Şanslı iseniz, kazancınız yerindeyse dükkanınızın mülk sahibi de siz olursunuz. Satılık dükkan alma planları içindeyseniz bilmeniz, daha doğrusu dikkat etmeniz gereken konular vardır. Adıyaman satılık dükkan almak için günlerce dolaşıp aramanıza gerek yok. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sayesinde aradığınız satılık dükkan ve kiralık mağazalara oturduğunuz yerden ulaşabilir ve tüm özelliklerini görebilirsiniz. Buradaki önemli nokta satın alınan yeri hangi amaçla kullanacağınız. Yatırım amacıyla alınan yerin, kiraya verilirliği kolay ve hızlı olması gerekir. Kiralamak istenecek özellikte olması gerekir. Satın alan için önemli olan asıl şey ise kira getirisinin iyi olması lazımdır. Ayrıca söylemek gerekir ki, yatırım yapmak için yapılan satım alımlarda en çok getiriyi ticari yatırımlar sağlıyor. Ama işini yapmak ya da kendi kullanmak isteyen alıcılar Adıyaman satılık dükkan için daha geniş kapsamlı kriterlerle değerlendirmeli. Buraya parasını, emeğini, geleceğini yatıracağı için ekstra özen gerektirir.
Adıyaman satılık dükkanın bulundurması gereken özellikler
Satın alınacak yerin işyeri olarak mı projelendirildiğine bakmak gerekiyor. Bir konutken daha sonrasında işyerine çevrildiyse bu durum dükkanla ilgili resmi aşamalarda sorun yaratabilir. Dükkana ait bodrum, depo olduğu söyleniyorsa bunların doğruluğuna tapudan göz atın. Tapu Müdürlüğünden ve İmar Müdürlüğü’nden dükkana dair bir sıkıntı var mı kontrol ettirin. Alınacak dükkanın vergi borcu ya da elektrik doğalgaz gibi fatura borçları olmadığını kontrol ederek kendinizi garantiye alın. Dükkanın genişliği yeterli mi, işin amacına uygun mu ölçümleyin. Eğer baktığınız yer yeni yapılmışsa deprem yönetmeliğine uygun mu ya da zemin etüt raporları olumlu mu sonuçları isteyin. Dükkanın içine yapılacak işle ilgili düzenlemeler dışında kalan, bakım onarım masrafları var mı kontrolünü satın almadan önce yapın. Adıyaman satılık dükkan içerisinde var olan onarımlar maliyetin artmasına sebep olacaktır. Fiyat pazarlığı şansınız bu aşamada artabilir. Bu yüzden dikkat edilmesi gerekiyor.
Satılık dükkan alırken dikkat edilmesi gerekenler
Yapılacak işe göre değişkenlik gösterse de satın alınacak dükkânın nüfusun yoğun olduğu bölgede hatta cadde üzerinde olması sahibine avantaj sağlar. İnsanların günlük hayatlarında gelip geçerken bile dükkâna uğraması kazancının artmasına fayda sağlar. Lokasyon olarak seçilen bölgedeki gelir seviyesinin yüksek olması da kazancınızın artmasını da sağlar. Alınacak dükkanın bahçesinin olması ya da otoparka sahip olması müşteri için tercih edilirliğini arttıran etmenler arasındadır. Alışverişe çıkarken her zaman yaya olarak dışarı çıkamayız. Aracımızın olması sorun teşkil etmemeli. Araç sahiplerini oradan alışveriş yapmaya bile teşvik ettiğini söyleyebiliriz. Dükkanın cephe genişliğinin olması tanıtım amacına hizmet eder. İyi bir tanıtım da kazançları arttıracaktır. Adıyaman satılık dükkanın fiyatının da uygun olmasına dikkat edin. Doğru bir fiyat ödemek için etrafındaki dükkân ve mağazaların fiyatlarıyla karşılaştırma yapabilir ya da bu konuda uzman kişilerden yardım alabilirsiniz. Ya da hiç bunlarla uğraşmayarak Zingat.com ile anında satılık dükkanın piyasa değerini hesaplayabilirsiniz. Gayrimenkul alımlarına her zaman bir yatırım gözüyle bakılabilir. Bu yüzden en ince ayrıntılar üzerinde bile dikkatli olmakta fayda var.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım