Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Afyonkarahisar Merkez Dumlupınar Kiralık Daire

(24 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı524 - 873 TL/m²
22,83 Yıl
1.200 TL
AFYON DUMLUPINAR'DA KİRALIK DAİRE
Ekrem Seçkin
Dumlupınar, Merkez
3+1
Bugün
120 m²
1.250 TL
Kiralık Daire
Esat Özdemir
Dumlupınar, Merkez
3+1
1.1.2020
130 m²

Afyonkarahisar Merkez Kiralık Daire Fiyatları

Afyonkarahisar şehrinde kiralık daire fiyatları Cumhuriyet bölgesinde 673 TL'den başlayarak, Cumhuriyet taraflarında 673 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Afyonkarahisar Merkez geneli ortalama fiyatı 719 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 703 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,14, son 10 yılda ise %68.33 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.

Afyonkarahisar Merkez Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Afyonkarahisar Merkez şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire ararken dikkatli olunacak konular
Hayatın bize getirdiği gerekler yüzünden, yaşadığımız yeri değiştirmek zorunda kalabiliyoruz. Mesela okuyan biri için üniversite hayatının başlamasıyla yeni bir şehre taşınmak zorunda kalabiliyor ya da çalışan kişi için farklı bir yere atanması ve ya memur olan biri için görev yerinin yaşadığı yerde olmaması başka bir şehirde yeni bir ev bulmaya yönlendiren sebeplerden. Tabi ki yeni bir Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire arayışı için illa ki şehir değiştirmek gerekmiyor. Yaşanılan evin rahatsız edici sorunlar çıkarması, ev sahibi ile yaşanılan sorun, kira sözleşmesinin sonra ermesi, oturulan evin ihtiyaçları artık karşılamaması, daha güzel bir evde oturmak isteği gibi birçok neden yeni kiralık ev için sebep olabilir. Kiralık daire bulmak uzun ve yorucu bir süreçtir. Hem zahmetli hem de maddi anlamda oldukça külfetli olması göz korkutucu olmasına katkı sağlıyor. Yeni bir ev arayışının başlaması bulunup, nakliyecilerin ayarlanması, masraflar, tüm eşyaların toplanıp paketlenmesi taşınması sonra tekrar yerleştirilip yeni bir düzen kurulması, yeni komşular, yeni ortam derken stresli bir süreç içinde kendimizi buluveririz. Bu yorucu süreçte bir destek arayanlara “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com yardımcı oluyor. İstediğiniz evin özelliklerini seçerek anında istediğiniz yerden Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire bulmak çok kolay. Ev bulma sürecini hızlandıran ve ihtiyaçlar doğrultusunda doğru bir yer bulmayı sağlayan bu site stresi biraz olsun azaltıyor. Yeni bir kiralık daire ararken güzel bir yer olsun ve rahat edelim istiyorsak dikkat edilmesi gereken şeylerin olduğunu unutmamak gerekiyor. Gelin beraber kiralık ev arayışında yardımcı olacak özellikler nelermiş bakalım.
İhtiyaçlarınızı belirleyin ve bu doğrultuda ilerlemeye çalışın
İlk olarak yapmanız gereken şey bütçenizi belirlemek olmalı. Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire için ne kadar kira ödeyebilirsiniz belirlediğinizde bakacağınız evlerde fiyat kriteriyle ilerlemek seçeneklerinizdeki fazlalıklardan sizi kurtaracaktır. Evin büyüklüğünün ne kadar olması ihtiyacınızı karşılayacak belirleyin. Kalabalık bir aile iseniz, en az 2+1 kiralık daire ilanlarından bakmaya başlamalısınız. Daha az oda sayısına sahip daireler size yetmeyecektir. Tüm bunların belirlenmesi, süreci kısaltmaya yardımcı olacaktır.
Hayatınızı kolaylaştıracak bir konum seçin
Kiralamak istediğiniz evin konumu seçiminizde önemli olmalı. Okula, hastaneye, işe yakın olması size büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Ayrıca toplu taşıma araçlarına yakınlığı da avantaj yaratacak bir diğer durumdur. Her gün kullanmak zorunda olduğumuz araçlara binmek için saatlerce yürümek istemeyiz. Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire muhiti, yaşam tarzınıza uygun mu, komşular iyi insanlar mı öğrenmeye çalışın. Etrafın kolaçan edilmesi az çok bu konuda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.
Kiralanacak ev yaşamaya değer olmalı
Kiralamak istediğimiz evde sağlığımızı tehdit edecek sorunların olmaması gerekir. Rutubet ya da çürümüş mutfak dolapları olmamalı. Evin cephesi iyi olmalı ki, odaları güneş almalı. Evi kiraladığımızda tesisat sorunları ve bakım, onarım gerektirecek başka sorunlarla karşı karşıya kalmamak için de dikkatli olmalıyız. Oturmak istediğimiz kiralık dairede iç huzuruyla oturabilmek için depreme dayanıklı olması gerekiyor. Bunu anlamak için ev sahibinden depreme dayanıklılık raporunu görmek için talepte bulunabilirsiniz.

Çıkabilecek ek masraflara karşı dikkatli olun
Kiralamak istediğiniz Afyonkarahisar Dumlupınar kiralık daire yönetim planını inceleyin ya da ek giderlerin olup olmadığını araştırın. Apartman giderleri, aylık aidat masrafları sizin için sürpriz olmasın. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da kiraladığını dairenin geçmiş fatura borçlarının sıfırlanmış olmasıdır. Kiraladığınız dairede elektrik, su, ısınma gibi temel ihtiyaçlarınız konusunda mağduriyet yaşamamanız için bu konuda ayrıca özen göstermelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım