Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Afyonkarahisar Merkez Kiralık Daire

(275 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı512 - 854 TL
23,44 Yıl
950 TL
SEÇKİN EMLAK'TAN AFYON MERKEZ DERVİŞ PAŞA DA KİRALIK DAİRE
Ekrem Seçkin
Derviş Paşa, Merkez
2+1
4.9.2019
90 m²
900 TL
afyon fatih mah KİRALIK SIFIR DAİRE 140 M2
Zeynel Abidin Şenel
Fatih, Merkez
3+1
4gün önce
145 m²
1.500 TL
DERVİŞ PAŞA MAH. 4+1 AFJETLİ KİRALIK DAİRE.
M.müzeyyen Şekerci
Derviş Paşa, Merkez
4+1
7gün önce
155 m²
550 TL
ELİT EMLAK TAN HARBİŞTE SIFIR 2+0
Hasan Demirel
Nazmi Saatçi, Merkez
1+1
7gün önce
55 m²
Etiketli İlanlar

Afyonkarahisar Merkez Kiralık Daire Fiyatları

Afyonkarahisar şehrinde kiralık daire fiyatları Cumhuriyet bölgesinde 653 TL'den başlayarak, Cumhuriyet taraflarında 653 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Afyonkarahisar Merkez geneli ortalama fiyatı 688 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 671 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %6,66, son 10 yılda ise %58.81 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 24 yıl olarak görülmüştür.

Afyonkarahisar Merkez Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Afyonkarahisar Merkez şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Afyonkarahisar Merkez kiralık daire ararken dikkat edilecekler
Günümüzde boş bulunan her arsa üzerine bir bina yapılıyor. Tüm bu betonlaşmaya rağmen konut fiyatları sürekli artıyor. Pahalılaşan hayat şartlarıyla bir ev satın almaya gücü yetmeyenler için kiralık daireler ideal seçim. Ancak kiralık dairelerin fiyatları da azımsanacak miktarlarda değil. Tabi kiralık daire fiyatları semtlere göre, evin durumuna göre, binanın yaşına göre gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Kısacası her bütçeye uygun kiralık daire bulmak mümkün oluyor. Afyonkarahisar Merkez kiralık daire ilanlarında aradığınız evi bulmanın en kolay yolu “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret etmek olacaktır. Burada bulunan onlarca ilanda size uygun kriterleri seçerek oturabileceğiniz kiralık daireyi kolayca bulabilirsiniz. Ev kiralarken dolandırılmamak adına güvenilir kişilerle muhatap olduğunuza dikkat etmelisiniz. Afyonkarahisar merkez kiralık daire arama sürecinde Zingat.com’daki profesyonel gayrimenkul danışmanlarıyla çalışabilirsiniz. Kiralayacağınız evde huzurla yaşayabilmek için de temkinli olmanız gereken konular var. Bu konuları tek tek ele alalım.
1- Kiralanacak evin konumu
Kiralık ev arayışı uzun ve yorucu bir süreçtir. Bu süreyi kısaltmak sizin elinizde. Nerede oturmak istediğinize, hangi bölgeden Afyonkarahisar Merkez kiralık daire bulmak istediğinize karar vermeniz size aranacak evin alanında bir daralma olmasını sağlar. Dolayısıyla seçenekler aza indirilmiş olacak ve bu da zamandan tasarrufu kolaylaştıracaktır. Kiralamak istediğiniz ev, konumu ile size avantaj yaratmalı. Sürekli olarak okula giden çocuğunuz varsa, işe giderken kendi aracınız değil de otobüs, metro gibi ulaşım ihtiyaçlarını kullanıyorsanız ya da aile büyüklerinizle yaşıyor ve sürekli hastane kontrolleri oluyorsa yaşadığınız evin bu konularda size zorluk çıkarmasını istemezsiniz. Yani kiralamak istediğiniz evin hastaneye, okula, işe ya da toplu taşıma araçlarının duraklarına yakın olması size avantaj yaratacaktır. Oturacağınız evin etrafını araştırmanız da komşuluk ilişkilerine değer veriyorsanız önemli bir etken olarak karşınıza çıkar.
2- Kiralık evin özellikleri
Kiralayacak olduğunuz daire yeni yapılmış bir binada yer alıyorsa her şey yeni ve güzeldir. Bu yüzden canınızı sıkacak pek fazla sorunla karşılaşmazsınız. Ama bulunduğu yapının yaşının biraz büyük olması olası sorunları da beraberinde getirebilir. Tesisat sorunları, bakım ve onarım ihtiyaçları gibi konularla uğraşabilirsiniz. Afyonkarahisar Merkez kiralık daire ararken, evin içerisinin rutubet almadığı konusunda dikkatli olun. Sağlığınızı olumsuz etkiyecek bu ve bunun gibi sorunları olan evlerden uzak durmanız fayda sağlayacaktır. Ev içerisindeki dolaplar, mutfak tezgâhı, fayanslar kullanılabilir durumda olmalı. Kiralamak istediğiniz evin ısınma özellikleri size uygun mu, büyüklüğü yeterli mi gibi konularda sizi tatmin edici olmalı. Tek kişi yaşayacak biri için 1+1, 2+1 kiralık daire ideal olabilir. Ama kalabalık bir aile için aynı durum söz konusu değildir. Kiralayacağınız evin güneş alıyor olmasına özen gösterin. Bu uzun sürecin yorgunluğu ile idare ederim gibi düşüncelere kapılmayın. Çünkü karanlık odalar hem daha çok elektrik harcamanıza hem de zamanla oradan sıkılmanıza sebep olacaktır. Ayrıca oturmak istediğiniz kiralık evde ısı yalıtımı olması size hem ısınma hem de ödeyeceğiniz fatura konusunda olumlu sonuçlar doğuracaktır
3- Kiralanacak evin kira bedeli ve aylık giderleri
Aslında kiralık ev ararken en önemli konu bütçenizdir. Bu yüzden önce, aylık ne kadar kira verebileceğinizi hesaplayarak işe başlamanız faydanıza olacaktır. Oturacağınız ev için aylık verebileceğiniz kira miktarına, Afyonkarahisar Merkez kiralık daire olan apartmanın yan giderlerini, aidat bedelini de hesaba katmalısınız. Bu giderler ev sahibi ile anlaşılırken hiç konuşulmaz ama ödenme zamanı geldiğinde kiracı için büyük bir külfet olabilir.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım