Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Akçaabat Kiralık Daire

(94 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı482 - 803 TL/m²
26,92 Yıl
1.350 TL
TRABZONDA KİRALIK EŞYALI DAİRE
Resul Zengin-Eşyalı Departman
Söğütlü, Akçaabat
3+1
6Gün Önce
150 m²
1.000 TL
TRABZON SÖĞÜTLÜDE KİRALIK DAİRE
Söğütlü, Akçaabat
3+1
2Gün Önce
145 m²
950 TL
YILDIZLI DA 2+1 DOĞALGAZLI KİRALIK DAİRE
Şenol Keskin
Yıldızlı, Akçaabat
2+1
7Gün Önce
120 m²
1.350 TL
SÖĞÜTLÜ'DE KİRALIK EŞYALI,DOĞALGAZLI 3+1 DAİRE
Alparslan Başkan
Söğütlü, Akçaabat
3+1
13.2.2020
145 m²
1.000 TL
Akçaabat Söğütlü'de Kiralık Daire
Erdal Aydın
Söğütlü, Akçaabat
3+1
13.2.2020
145 m²
1.500 TL
TRABZON YILDIZLI KİRALIK EŞYALI 1+1 DAİRE
Hikmet Kaplan
Yıldızlı, Akçaabat
1+1
6.2.2020
70 m²

Akçaabat Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Akçaabat geneli ortalama fiyatı 661 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 646 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %12,01, son 10 yılda ise %89.94 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 27 yıl olarak görülmüştür.

Akçaabat Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Akçaabat şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Akçaabat kiralık daire ararken nelere dikkat etmeli?
En temel ihtiyaçlarımıza baktığımızda beslenme, barınma gibi bir şekilde karşılıyoruz. Ama bu ihtiyaçlarımızın kalitesi tamamıyla bütçemizle doğru orantılı olduğunu görüyoruz. Ülkemizde gelir dağılımı dengesizliği çok fazla olduğundan süper lüks yaşayanı görmek de mümkün, eve götüreceği bir ekmeğin peşinde koşanı görmek de. Çok şükür ki, her bütçeden insanın öyle ya da böyle başını sokabileceği bir kiralık ev bulunabiliyor. Uygun evi bulmak için ilk olarak ihtiyaçları karşılıyor olması gerekir. Yaşadığımız evin sahibi biz olacağız diye bir kaide yok. İçerisinde huzurla oturup, yaşamımıza devam edebiliyor olmamız şükredecek çok sebebimiz olduğuna bir kanıttır. Yaşadığımız evi güzelleştiren anılarımız, birlikte yaşadığımız insanlardır. Rahat bir hayat sürmek için Akçaabat kiralık daire sürekli sorun çıkartmıyor olmalı. Sürekli sorunların olduğu bir ev hem masraflarıyla yorar hem de yapılacak işleriyle yorar. Bu yüzden oturacağımız kiralık daireyi özenle seçmeliyiz. Taşınmak kolay bir iş değil, ki ev bulmak da kolay değil. En başında düzgün bir Akçaabat kiralık daire seçerek rahat, huzurlu bir yaşama adım atabiliriz. Kiralık dairelerde huzurla oturmak istiyorsanız mutlaka depreme dayanıklı olması konusunda titiz davranın. Zingat.com sayfalarında bütçenize uygun kiralık daire ararken mutlaka dikkat etmemiz gereken özelliklere bakalım.
1- Kiralık evin bizim için uygun olması
Kiralamak istediğimiz Akçaabat kiralık daire, oda sayısı ile odaların büyüklüğü ile ihtiyaçlarımız karşılamalı. Oda sayısı 4+1 olan kiralık dairenin odaları küçücük olabilir. Ya da metrekare olarak büyük bir evin oda sayısı pek fazla olmayabilir. Baktığımız kiralık evlerde bu özelliklerin ihtiyacımıza uygun olması gerekir.
2- Evin oturulmaya hazır olması gerekir
Görünüş olarak tam olsa da suyu, elektriği bağlanmamış yeni binalara dikkat edin. Bu evlerde mağduriyet yaşamamak için ilk olarak temel ihtiyaçların giderilmiş olmasına dikkat edin. Kullanılmış dairelerin tesisat ile ilgili sorunu var mı, kapılar, camlar, mutfak dolapları sağlam mı diye dikkat edin. Kiralayacak olduğunuz evde fark edemediğiniz bakım ve onarım konuları, taşındıktan sonra sizin yaptırmanız gereken sorunlar olarak karşınıza çıkabilir.
3- Isınma konusundaki ayrıntılar
Oturmak istediğiniz evde soba ile uğraşmak ister misiniz, doğal gaz sistemini mi tercih edersiniz gibi konulara önceden karar vermelisiniz. Bu iki sistem arasında büyük farklılıklar var. Ayrıca Akçaabat kiralık daire de ısı yalıtımı olmasına dikkat edin. Isı yalıtımı kazanç sağlayacak bir özelliktir. Mümkün olduğunca ara katlarda bulunan daireleri kiralamaya çalışın. Bu sizin dairenizin ısınması konusunda yardımcı olacaktır. Ayrıca rutubet sorunu yaşatmayan daireler ara katlardır.

4- Aradığınız kiralık daireyi bulduysanız dikkat edilecekler
Size uygun kiralık daireyi bulduysanız kiralamadan, sizden önceki kiracılara ait geçmiş fatura borcu var mı kontrol ettirin. Kiraya ek ödeyeceğiniz yan giderleri araştırın. Aylık ödenecek apartman bakım masrafları, aidat miktarları size sonradan sürpriz olmamalı. Bu konuda Zingat.com ziyaretçileri şanslı. Dairelerin kira aidat bilgisini ilan aşamasında öğrenebiliyor. Ev sahibiniz ile aranızda mutlaka kira sözleşmesi imzalayın. Kira sözleşmenizin geçerliliği açısından noter imzalı olmasına özen gösterin. Kira sözleşmesi üzerinde iki tarafın bilgileri yazılmalı, aylık ödenecek kira bedeli, kira tarihi varsa depozito ya da başka ödemeler, sebepleriyle birlikte tutarları da olmalı. Ayrıca sözleşmeye evi teslim aldığınız şartlar ve teslim edeceğiniz şartlar yazılmalı. Hesapta olmayan boya, badana gibi taleplerin doğmaması için kendinizi şimdiden güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca uzun yıllar oturmayı düşündüğünüz Akçaabat kiralık daire için yıllık kira artış oranını aranızda belirleyerek sözleşmede yer vermelisiniz. Kirayı nasıl ödeyeceğinizi de sözleşmede belirtebilirsiniz. Kira bedelini elden vermemeniz sizin avantajınıza olacaktır. Bazı ev sahiplerinin vergiden kaçırmak için bu yönde talepleri olabiliyor. Bu durumu en başta konuşup sizin için en doğru yöntemin banka olduğunu belirtebilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım