Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aksaray Satılık Dükkan / Mağaza

(29 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Aksaray

100 m² Satış Aralığı129.446 - 215.743 TL
27,44 Yıl
2.520.000 TL
DİNÇ EMLAKDAN SATILIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Küçük Bölcek, Merkez
200 m²
12.000.000 TL
AKSARAY DA YATIRIM FIRSATI
Bayram Savaş
Taşpazar, Merkez
1500 m²
1.450.000 TL
DİNÇ EMLAKDAN SATILIK DÜKKAN
Mehmet Dinç
Ereğlikapı, Merkez
300 m²

Aksaray Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Aksaray satılık daire fiyat artışı %116,87 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Aksaray ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 140.637,00 TL iken, bu yıl için Aksaray satılık ev ortalama fiyatı 159.501,00 TL oldu.

Aksaray ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.595 TL'dir. Aksaray ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %13,41 artış gösterdi.

Aksaray’da kazançlı bir mağaza yatırımı yapmak
Gayrimenkul sahibiyken kısa vadede en iyi getiri kiradır. Ama gayrimenkul yatırımları genel olarak uzun vadelidir. Yatırım amacıyla alınacak gayrimenkuller arasında ise en fazla kazancı ticari yatırımlar sağlamaktadır. Yatırım yapmak amacıyla Bir mağaza almak istiyorsanız ilk olarak sabırlı olmanız gerekir. Çünkü bu yatırım uzun vadede kendini gösterecektir. Yapacağınız yatırımın kendini amorte etmesi satın alınacak mağazaya göre değişir. Aksaray satılık mağaza alarak yatırım yapmak istiyorsanız bu yatırımı daha karlı hale getirmek sizin elinizde. Satın alacak olduğunuz mağazanın zaman içinde daha da değerlenmesi, sizin öngörülerinizin güçlü olmasıyla doğru orantılıdır. Çünkü hesaplamaları doğru yaparsanız uzun vadede çok iyi kazanç sağlarsınız. Yaptığınız yatırımı kiraya vererek de kazanç sağlamak istiyorsanız kullanıcıları için çekici özellikler taşıması şart. Aksaray satılık mağaza zaman kaybetmeden bulabilmek için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesinden faydalanabilirsiniz. Buradan yapacağınız aramayla istediğiniz konum ve büyüklükteki mağazaya her an ulaşabilirsiniz. Bulundurduğu onlarca ilan arasından, aradığınız kriterleri yazarak zaman ve para kaybetmeden size uygun olanı bulursunuz. İnternetin bize sağladığı bu faydalardan yararlanmak lazım. Her işimizi artık internet üzerinden hallediyoruz. Hayatımızın her anında internet var. Ancak internet üzerinden yapılan bu aramalar için de Zingat.com gibi güvenilir siteler tercih edilmeli.
Satılık mağaza alırken doğru adımlar neler
Satın alınacak Aksaray satılık mağaza lokasyonu çok önemli. Satın alınması planlan mağazanın insanların kolay ulaşabileceği bir yerde olması, nüfus olarak yoğun olunan bölgede olması gerekiyor. Ayrıca cadde üzerine konumlanmış mağaza kullanıcısına gelir arttıran bir özellik olduğu için daha çok tercih ediliyor. Cephesi geniş bir mağazayı pazarlamak daha kolay olacaktır. Yatırım amacıyla alınan mağazanın cephe genişliği bu açıdan önemlidir. Aksaray satılık mağazanın bahçesinin ya da otoparkının olması kullanıcı için pozitif özellikler arasında yer alıyor. Satın alacağınız bu yatırımı her sektörden kullanıcıyla buluşturabilirim diyorsanız bacasının olması iyi olur. Gıda sektöründe baca olması çok önemlidir. Satın alınacak mağaza her ne kadar uzun vadede bir yatırım olsa da kira getirisi ile kazançlı bir hal alıyor. Bu yüzden Aksaray satılık dükkânın kira getirisine bakılarak alım yapmanın faydasını ölçebilirsiniz.
Mağaza satın alırken satıcı ile muhatap olunacak asıl konular neler?
Bir mağaza satın alacaksanız ilk olarak o yerin işyeri olarak projelendirildiğine emin olun. Konuttan bozma yapılan işyerleri çoğunlukla ruhsat alma aşamasında kullanıcılara sorun çıkarabiliyor. Aksaray satılık mağaza depreme dayanıklı mı kontrolünü sağlayın. Alınan raporları kendiniz incelemek isteyin. Satın alınacak mağaza yeni yapılmış bir yapı ise imar iznini de görmemizde fayda var. Ruhsat ve tapu ile ilgili sıkıntılarının olmadığı konusu araştırın. Mağaza üzerinde ipotek, haciz de bulunmaması gerekiyor. Bu asıl konular hallolduktan sonra mağazanın fatura borcu var mı kontrol ettirin. Var ise sıfırlattırıp öyle satın almanız sizin yararınıza olacaktır. Aksaray satılık mağaza içerisinde bakım yapılacak onarılacak alanların olmadığından emin olun. Ticari yatırımlarda bu masraflar oldukça yüklü olabilir. O yüzden iyice titiz davranarak böyle durumları gözden kaçırmamalısınız. Sorun varsa bunu hemen satıcı ile görüşüp yaptırmalı ya da miktarı hesaplatıp fiyattan düşürmelisiniz. Özellikle ticari yatırım olaylarına girişirken çok dikkatli olmalısınız. Elinizde hiç birikim yokken kredi ile bu yatırımı yapıyorsanız gelecek olan kira ile taksitleri öderim düşüncesi pek doğru bir düşünce olmaz. Çünkü satın alınacak mağaza her ne kadar kullanışlı olsa da kiraya verilmesi uzun zaman alabilir. Bu yüzden yatırım yaparken adımlarınızı doğru atmalısınız.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım