Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Çayyolu Kiralık Daire

(47 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
2.000 TL
İNCEK PRESTİJ YÜKSEK KATTA EŞYALI 1+1 KİRALIK DAİRE
Melis Çolak
Alacaatlı, Çankaya
1+1
6Gün Önce
75 m²
1.700 TL
YAŞAMKENTTE 45m2 HERŞEY DAHİL FULL EŞYALI 1+1 DAİRE
Lacivert Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
1+1
6Gün Önce
45 m²
1.400 TL
KONUTKENT KİRALIK 1+1 HERŞEY DAHİL DAİRE
Lacivert Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
1+1
6Gün Önce
45 m²
1.800 TL
YAŞAMKENTTE KİRALIK 1+1 HERŞEY DAHİL 45m2 DAİRE
Lacivert Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
1+1
6Gün Önce
45 m²
2.350 TL
KONUTKENT 2'de ÇİFT BANYOLU GARAJLI KİRALIK 3+1 DAİRE
Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Çankaya
3+1
5.10.2019
140 m²
2.900 TL
YAŞAMKENT BESA KARİNA'DA KİRALIK 4+1 DAİRE
Lacivert Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
4+1
4.10.2019
180 m²
2.000 TL
Toki 2.etap T1-T2 bloklarda 4+1
Elif Rima Yama
Alacaatlı, Çankaya
4+1
4.10.2019
185 m²
2.200 TL
ESKİŞEHİR YOLU AZEL KULE KİRALIK 2+1 OFİS&KONUT
Lacivert Gayrimenkul
Konutkent, Çankaya
2+1
4.10.2019
120 m²
3.200 TL
BEYTEPE PREMİUM DA 8+1 BAKIMLI KİRALIK DUBLEKS
Şükrü Ülüklü
Beytepe, Çankaya
8+1
2.10.2019
315 m²

Ankara Çayyolu kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kendi evimize sahip olana kadar kiralık evler bizim evlerimiz olur. Kiralık evlerde oturmanın birçok zorluğu olduğu kadar güzel yanları da vardır. Mesela iş için olduğunuz şehirden başka bir şehre atanmışsanız barınmak için hemen kiralık daireler tercihiniz olur. Aynı şekilde öğrencilik hayatında da böyledir. Yurt yaşamından sıkılan üniversite öğrencilerinin tercihi kiralık daireler oluyor. Hayatımıza büyük kolaylık sağlayan kiralık evler, son yıllarda oldukça pahalı. Bu sebeple kiralık ev ararken bütçenizi her zaman ön planda tutmalısınız. Yaşam kalitenize uygun, cebinize uygun kiralık dairelere bakmalısınız. İnternet sayesinde istediğimiz her özelliğin olduğu Ankara Çayyolu kiralık daire bulmak hiç de zor değil. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret ederek en güvenilir kiralık dairelere ulaşabilirsiniz. Zingat.com’un YaşamSkor’u uygulamasıyla ev, iş ve sosyal hayatınızın birbirine olan uzaklığını hesaplayabilir ve yaşam kalite skorunuzu yükseltmek için size en uygun evleri bulabilirsiniz. İşte Ankara Çayyolu kiralık daire ararken nelere dikkat etmeniz gerekenler…
• Kiralık daire arama sürecinin en başında mutlaka bütçenizi belirleyin. Belirlediğiniz fiyat aralığında arama yapmak işinizi kolaylaştıracaktır.
• Kiralamak istediğiniz daire ilanlarına internetten beğendikten sonra gidip evi gezmeniz, görmeniz faydanıza olacaktır.
• Kiralık daire büyüklüğü evde kaç kişi yaşayacağınızla doğru orantılı olmalı. Metrekare olarak büyük dairelerin oda sayısı az olabilir. Oda sayısı fazla olan dairelerin de odaları çok küçük yani kullanışsız olabiliyor. Bu yüzden Ankara Çayyolu kiralık daire ararken odaları ve evin büyüklüğünü kendi gözünüzle görmenizde fayda var.
• Baktığınız kiralık dairelerin yer döşemelerinin ya da parkelerinin, dolaplarının, mutfak tezgahının, kapıların sağlam olması gerekir.
• Su tesisatının ve elektrik tesisatının sağlamlığına dikkat etmelisiniz. Bir evde en büyük sorun yaratacak arızalar buralardan olur.
• Ankara Çayyolu kiralık daire ararken baktığınız evlerin duvarlarında rutubet sorunu olup olmadığına dikkat etmelisiniz.
• Baktığınız kiralık dairelerin izolasyonlu olmasına özen gösterin. Özellikle ısı yalıtımı olan kiralık daireler size çok kazanç sağlayacaktır. Rutubet sorununu engelleyen ısı yalıtımı fatura bedellerinin de azalmasına yardımcı oluyor. Ses yalıtımı ile dışarıdaki ve komşulardaki tüm gürültülerden rahatsız olmazsınız.
• Kiralık daire ararken odalarının güneş ışığı aldığına dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanamayan odalar karanlık ve soğuk olur.
• Ankara Çayyolu kiralık daire binasının depreme dayanıklı olduğundan emin olmalısınız.
• Kiralamak istediğiniz dairenin konumunu da doğru seçmelisiniz. Çünkü markete, hastaneye, sağlık ocağına, toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olmalı. Böylece hayatınızı kolaylaştırmalı.
• Kiralık daire bakarken yan giderlerini de araştırmalısınız. Aylık apartman giderleri, apartman aidatı bazı yerlerde beklenenden çok çok fazla olabiliyor.
• Kiralık dairenin komşularının ve çevresinin size, hayat tarzınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra konutun bulunduğu çevrenin güvenilir olup olmadığını araştırmalısınız.
• Aradığınız evi bulduğunuzda mutlaka ev sahibi ile kira sözleşmesi düzenlemelisiniz.
• Yapacağınız kira sözleşmesinin noter onaylı olması yasal olarak hakların korunması için önemlidir.
• Kira sözleşmenizde evi hangi özellikleriyle teslim aldığınızı ve daha sonra taşınırken hangi şartlarla teslim edeceğinizi yazdırmalısınız. Çıkarken boya yapmanız gerekiyor mu, kombi bakımı yapılacak mı dikkat etmelisiniz.
• Kiraladığınız ev için depozito, kaparo gibi ödemeler yaptıysanız mutlaka sözleşmede yer vermelisiniz.
• Yıllık kira artış oranı baştan konuşularak sözleşmede yer almalıdır.
• Kira bedellerini asla elden teslim etmeyin. Hem kendinizi güvenceye almak hem de kanuna uygunluk için bu konuda taviz vermeyin. Ödemelerinizi banka üzerinde yapmanız en doğru yöntem olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım