Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Çayyolu Satılık Daire

(181 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
735.000 TL
YAŞAMKENT BESA KARİNA EVLERİN'DE SÜPER KONUMDA 4+1 DAİRE
Levelup Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
4+1
2gün önce
165 m²
465.000 TL
KAHU GAYRİMENKUL'DEN TOKİ İNCEK 2.ETAP SATILIK 3+1 GÜNEY CEPHE
Uğuralp Coşkun
Alacaatlı, Çankaya
3+1
8.9.2019
173 m²
1.175.000 TL
PALADYUM BEYTEPE'DE SATILIK 4+1 DAİRE..
Levelup Gayrimenkul
Beytepe, Çankaya
4+1
2gün önce
215 m²
500.000 TL
KAHU GAYRİMENKUL'DEN TOKİ İNCEK 2.ETAP'DA 3+1 SATILIK, atabilge
Uğuralp Coşkun
Alacaatlı, Çankaya
3+1
24.8.2019
175 m²
365.000 TL
YAŞAMKENT SAFRAN RESİDENCE .. SATILIK DAİRE..
Levelup Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
1+1
2gün önce
79 m²
550.000 TL
YASAMKENT SATILIK MERKEZİ KONUMDA 175m2 4+1 DAİRE
Lacivert Gayrimenkul
Yaşamkent, Çankaya
4+1
2gün önce
180 m²
480.000 TL
Yaşamkent Havuzlu Güvenlikli Site de satılık 4+1
Murat Akpınar
Alacaatlı, Çankaya
4+1
7gün önce
185 m²
490.000 TL
SUKENT BEYTEPEDE 4+1 TİP-7 SATILIK DAİRE
Seyide Dumanlıova
Beytepe, Çankaya
4+1
10.9.2019
230 m²

Ankara Çayyolu satılık daire alırken dikkat edilecekler
Yıllarca çalışıp kazandığımız paraların kiralarda yok olup gitmesini istemezsiniz. Bu yüzden ev satın almak çok mantıklı bir yatırımdır. Ev sahibi olmak gelecek için de yapılacak en iyi yatırımlardan biridir. Ev satın almak güzel bir duygu olsa da satılık ev arama süreci oldukça zahmetlidir. Fazlasıyla araştırma yapmak, çok dikkatli olmak gerekir. Sürekli sorgulayıcı olmak, dolandırıcılara prim vermemek gerekir. Ankara Çayyolu satılık daire ararken tek tek sokakları dolaşmak yerine güvenilir ilanlardan istediğiniz evi bulabilirsiniz. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com’da aradığınız evi kolayca bulabilirsiniz. İnternetin nimetlerini kullanarak güzel bir ev sahibi olmak çok kolay. Zingat.com ile doğru evi bulmak da çok kolay. Sizin için en güzel, en doğru Ankara Çayyolu satılık daire ilanlarını toplayan bu siteyi ziyaret etmelisiniz. Satılık daire ararken üzerinde durulması gereken özellikler nelermiş bir bakalım.
Satılık dairenin özellikleri
Size ait olacak bir evin daha içine girer girmez sıkıntılar çıkarmasını istemiyorsanız ince eleyip sık dokumanız gerekir. Kullanılmış yapılardaki satılık dairelerin mutfak dolapları çürümüş mü, kapıları kırık mı, yer döşemelerinde sorun var mı, duvarlar rutubet alıyor mu kontrol etmelisiniz. Hem zaman hem de para kaybettirecek sorunların olmadığına emin olduğunuz satılık dairelere yönelmelisiniz. Ankara Çayyolu satılık daire odalarının güneş ışığını alıyor olmasına dikkat edin. Aydınlık bir ev her zaman daha avantajlıdır. Ayrıca oturmak istediğiniz binada ısı yalıtımı olmalı. Binanın depreme dayanıklı olduğunu gösteren raporların gerçekliğini araştırmalısınız.
Satılık dairenin konumu
Almak istediğiniz ev konumuyla size yararlı olmalı. Günlük hayattaki ihtiyaç duyduğunuz yerlere yakın mesafede olmalı. Satın almak istediğiniz evin çevresi, komşuları da düzgün insanların olduğu bir bölge olmalı. Bunlar dışında yaşayacağınız ev sağlığa zararlı atıklar yayan tesislere yakın olmamalı. Ankara Çayyolu satılık daire konumu çarşıya, bankaya, okula, hastaneye yakın mesafede olmalı.
Satılık dairenin büyüklüğü
Satın almak istediğiniz evin çok küçük olmamasına özen gösterin. Aileniz kalabalık değilse de zamanla genişleyebileceğinizi unutmayın. Oda sayısının fazla olmasından çok satılık dairenin odalarının genişliğine dikkat edin. Eşyalarınızı rahatça yerleştirebileceğiniz bir daire olması gerekir.
Proje evlerde ayrıntıları kaçırmayın
Satılık daire alırken tercihiniz proje yapılardan yanaysa kullanılacak ortak alanlar, sosyal yaşam alanları, spor tesisleri, otoparklar konusundaki yönetmelikleri iyice araştırın.
Satış işlemlerinden önce tapuyu inceleyin
Satın almak istediğiniz Ankara Çayyolu satılık daire tapu kaydını araştırıp incelemeniz faydanıza olacaktır. Satın almak istediğiniz evin gerçek sahibini, size söylenen bilgilerin gerçekliğini böylece karşılaştırabilirsiniz. Satılık evin kat irtifaklı olmadığını araştırın. Daha sonra bir sıkıntı yaşamamak için kat mülkiyeti tapusu olan satılık evleri almalısınız. Dairenin satışına engel olacak bir durum var mı araştırmalısınız. Satılık daire ya da bulunduğu bina üzerinde ipotek, haciz gibi kısıtlayıcı sorunların olmaması gerekiyor. Yeni yapıdaki binalardan daire alıyorsanız iskân iznini ve imar durumunu da araştırmalısınız. Satın almaya karar verdiğiniz dairenin geçmişe ait elektrik, su, doğalgaz, apartman aidatı, çevre temizlik vergisi, emlak vergisi gibi borçlarının sıfırlanmış olduğunu kontrol etmenizde fayda var. Bir daire satın alırken tüm borçlarıyla birlikte almak istemezsiniz.
Satılık daire için satış sözleşmesi imzalayın
Satış sözleşmesi oluşabilecek aksilikler karşısında haklarınızın korunmasında önemli bir belgedir. Satış sözleşmesini bir uzmanda yardım alarak incelemeniz daha yararlı olacaktır. Satış sonrasında ev için ödeyeceğiniz bedeli elden teslim etmemelisiniz. Ödeme yapmak için daha güvenilir yöntem olarak bankaları kullanmanız faydanıza olacaktır. Zaten alım satım işlemlerinde kanunen de elden ödeme yapmamanız gerekiyor.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım