Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Kızılay Kiralık Dükkan / Mağaza

(4 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Ankara Kızılay kiralık mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
Kendi işini yapanların uygun işyerini bulmaları gerekir. Bir dükkan sadece iş yapma imkânı sunmaz. Kiralayacağınız mağazayı ararken bunu unutmamalısınız. Kiralık mağaza konumu ve özellikleriyle kazancı arttırmaya yardımcı da olmalı. Yeni bir mağaza açmayı düşünüyorsanız bulunduğu yer çok önemli. İnsanların rahatlıkla ulaşım sağlayabileceği yerlerde olması size avantaj sağlayacaktır. Ankara Kızılay kiralık mağaza ilanlarından haberdar olmak ve ihtiyacınız olan yeri hızlıca bulmak için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Buradan mağaza açmayı düşündüğünüz il, ilçe ve semtin Bölge Raporu’na kolayca ulaşabilirsiniz. Kiralık mağaza ararken fiyatların bölge bölge değiştiğini unutmayın. Bütçenize uygun bir kiralık mağaza bakmanız yararınıza olacaktır. Mağazanın tüm getirilerini, giderlerini planlamalısınız. Oluşabilecek aksilikleri de hesaba katmalısınız. Baktığınız yerlerin size masraf çıkaracak özellikte olmaması gerekir. Ankara Kızılay kiralık daire ararken ilanlarda nelere bakmalı, hangi konulara dikkat etmeli bir göz atalım.
Kiralık mağazanın konumu
Kiralık bir mağaza arıyorsanız baktığınız ilanların insanların kolay ulaşabileceği yerlerde olmasına dikkat etmelisiniz. Özellikle giyim, teknoloji mağazalarına insanların her an her saatte gidebilir. Bu yüzden uğrak yerleri olması açısından Ankara Kızılay kiralık dairenin cadde üstünde olması ve nüfusun yoğun olduğu bölgelerde olması önemini arttırır. İnsanların mağazaya ulaşımlarında zorluk yaşamaması gerekir.
Kiralık mağaza büyüklüğü
Yeni bir mağaza açarken ya da mağazanızı taşırken sizin için uygun büyüklükte olmasına dikkat etmelisiniz. Her sektörün kendine göre ihtiyaçları vardır. Bir giyim mağazası açacaksanız ürünlerin sergileneceği alanın büyüklüğünün dışında bir deposu ve personelin dinlenebileceği bir odanın olmasına da dikkat etmelisiniz. Ya da gıda sektörünü ele alarak bir kafe açacaksanız masa ve sandalyeleri koyacağınız alan dışında mutfağı, kileri ve tuvaleti gibi bölümlerin olmasına dikkat etmelisiniz. Ankara Kızılay kiralık mağazanın kullanım amacınıza uygun büyüklükte ve ferah olmasına dikkat etmelisiniz.
Kiralık mağazanın getirisini etkileyecek özellikler
Bir mağazanın tutunabilmesi yaptığı iş, kendini sevdirmesi, tercih edilir olması gibi özelliklere dayanır. Sizde Ankara Kızılay kiralık mağaza ararken bu özelliklere katkı sağlayacak bir yer bulmalısınız. Kiralık mağaza ilanlarında cephesi geniş yerlere yönelmelisiniz. Cephe genişliği mağazanın tanıtımında ve reklamında oldukça etkilidir. Burada sergilenecek ürünler müşteri çekmeye yardımcı olacaktır. Cephesi geniş bir mağazaya sahip olmanız ücretsiz reklam avantajı da sağlar.
Kiralamak istediğiniz mağazanın otoparkı ya da gelen müşterilerin arabalarını koyabileceği bahçesi olması müşterilerin sizi tercih etmesine katkı sağlayacaktır.
Gıda sektöründe bir iş yapacaksanız olmazsa olmazı balkondur. Restoran, kafe gibi yerlerde insanlar hem açık havadan yararlanmak istiyor hem de kötü bir alışkanlık da olsa sigara içme ihtiyaçları için balkonu olan mekanları tercih ediyor.
Kiralık mağazaların borçlarına dikkat
Beğendiğiniz kiralık mağazanın geçmiş fatura borçlarının sıfırlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer elektrik, su gibi faturaları ödenmemişse mülk sahibi ile bu konuyu en baştan konuşup kendinizi garantiye almalısınız.
Ayrıca kiralamak istediğiniz mağaza üzerinde kısıtlama yaratacak ya da sizin işlerinize sorun yaratacak başka bir borcu var mı diye de araştırmalısınız.
İşlerinizin sorunsuz ilerlemesi için tüm araştırmalarınızı mağazayı kiralamadan yapmalısınız. Yapacağınız iş için beğendiniz mağazada ruhsat alabilecek misiniz diye de ön araştırma yapmalısınız.
Kira sözleşmesi
Mülk sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Kiralık yer için ödediğiniz depozito, kapora gibi ücretlerin sözleşme üzerinde de olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca dolandırıcılara karşı her zaman tedbirli olmalısınız. Muhatap olduğunuz kişinin gerçek mülk sahibi olduğundan emin olmalısınız. Kira ödemelerinizi banka aracılığıyla yapmalı ve bu durumu da sözleşmeye yazdırmalısınız.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım