Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Küçükesat Kiralık Daire

(11 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.750 TL
ÖZCEYLANDAN ÇANKAYA TUNALI YAKINI YENİ BINA DAİRE 2+1
PinDoğuş, Çankaya
1.750 TL
Daire
2 + 1
2gün önce
1.350 TL
BİR EMLAK TAN  TUNALI KOCATEPEDE KATTA ÖN BAKIMLI OTOPARKLIDIR
Bir Emlak Bilgi Merkezi
PinTınaztepe, Çankaya
1.350 TL
Daire
3 + 1
9.4.2019
1.250 TL
ESAT BÜLBÜLDERESİ CADDESİNDE 2+1 MOBİLYALI , 3. KAT
Oktay Tayfun Al
PinDoğuş, Çankaya
1.250 TL
Daire
2 + 1
23.3.2019
1.700 TL
ÖZCEYLANDAN ÇANKAYA KIZILAY VE KOLEJ YAKINI MÖBLELİ KIRALIKDAİRE
PinTınaztepe, Çankaya
1.700 TL
Daire
3 + 1
3gün önce
1.300 TL
Bülbülderesi cd mobilyalı bakımlı 1 kat 2+1 kombili
Nilgün Karaerkek
PinMuhsin Ertuğrul, Çankaya
1.300 TL
Daire
2 + 1
2gün önce
1.250 TL
KÜÇÜK ESAT BAŞAK SOKAK'TA 2+1 EŞYALI KİRALIK DAİRE
PinKüçükesat, Çankaya
1.250 TL
Daire
2 + 1
6gün önce
1.300 TL
BİR EMLAK TAN  AKYÜZDE 1.KAT ÖN CEPHE GENİŞ 3+1 DAİRE
Bir Emlak Bilgi Merkezi
PinTınaztepe, Çankaya
1.300 TL
Daire
3 + 1
10.4.2019
1.550 TL
BİR EMLAK TAN ESAT CADDESİNDE ARAKAT ÖN CEPHE DAİRE
Bir Emlak Bilgi Merkezi
PinKüçükesat, Çankaya
1.550 TL
Daire
3 + 1
25.3.2019
950 TL
BİR EMLAK TAN KATTA ÖN BAKIMLI HACIYOLU TUNALI YAKINIDIR
Bir Emlak Bilgi Merkezi
PinTınaztepe, Çankaya
950 TL
Daire
2 + 1
24.3.2019
1.000 TL
BİR EMLAK TAN TUNALI KOCATEPE YAKINI KATTA ÖN KOMBİLİDİR
Bir Emlak Bilgi Merkezi
PinKüçükesat, Çankaya
1.000 TL
Daire
3 + 1
25.3.2019
2.000 TL
Ankara Küçükesat eşyalı kiralık daire
PinKüçükesat, Çankaya
2.000 TL
Daire
2 + 1
26.3.2019

Ankara Küçükesat kiralık daire ararken nelere dikkat etmeli
Kiralık evlerde oturanlar yaşadığı en büyük sıkıntı taşınmak zorunda kalmaktır. Yeni bir kiralık daire arayıp bulmalı, eşyalar toplanmalı, taşınmalı ve yerleşmelidir. Bu süreç oldukça yorucu ve maliyetlidir. Kiralık ev ararken cebinizi zorlayacak seçeneklerden uzak durmak istersiniz. Bunun için de çok araştırmak gerekir. Zingat.com sayesinde en uygun fiyatta, uygun özelliklerde bulmak çok kolay. Güvenilir olması ve akıllı uygulaması sayesinde istediğiniz her şeye anında ulaşabiliyorsunuz. Ankara Küçükesat kiralık daire ilanlarını seçerek istediğiniz özellikleri arama kriterlerinize eklemeniz yeterli. Ev ararken “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com’un Bölge Raporu’na bakabilir ve kiralık dairenin yaşam kalitenize uygunluğuna anında bakabilirsiniz. Kiracı olacağınız dairede mülk sahibi olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü ev sahipleri fazla evhamlı ve tedbirci oldukları için aynı binada olmak sizi yorabilir. Bunlar dışında Ankara Küçükesat kiralık daire arayışınızda nelere dikkat etmelisiniz bir bakalım.
• Kiralık evin döşemeleri sağlam olmalı. Parkeler kalkmış ya da aralarının açılmamış olması gerekir. Mutfak dolaplarının ve mutfak tezgahının çürümemiş ve kırık olmaması gerekir. Su tesisatı ve elektrik tesisatının sağlam olması gerekir.
• Kiralık dairenin rutubet sorunları olmaması gerekir. Duvarlarda oluşacak küf, mantar hem kötü görünür hem de sağlığı kötü etkiler.
• Ankara Küçükesat kiralık dairenin güneş alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Odalarının karanlık olmasını engelleyen güneş ışığı aynı zamanda kışın daha çabuk ısınmasını sağlayacaktır.
• Kiralık dairenin bulunduğu yer işe, okula, markete, çarşıya yakın olmalı. Ayrıca kiralık daireye ulaşım kolay olmalı.
• Her gün kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olması da avantaj sağlayacaktır.
• Kiralık dairenin sanayi bölgelerinden ya da zararlı atıklar saçan tesislerden uzak olması gerekir. Sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek bir konumda olmamalı.
• Baktığınız Ankara Küçükesat kiralık dairenin bütçenize uygun olması gerekir. Her ay ödeyebileceğiniz kira miktarını belirlemelisiniz. Ve aramalarınızı buna göre yapmalısınız.
• Yaşamaya başlayacağınız kiralık dairenin geçmiş fatura borçlarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde mağduriyet yaşayabilirsiniz.
• Kiralık dairenin ve bulunduğu binanın deprem yönetmeliğine uygun yapıldığını ya da depreme dayanıklı olduğunu araştırmalısınız. Geçmiş yıllara baktığımızda bu konunun önemini fazlasıyla kavradık.
• Ankara Küçükesat kiralık daire ararken yan giderleri de araştırmalısınız. Aylık ödenecek apartman aidatı, bakım giderleri ne kadar bakmalısınız. Bazı site içerisinde bulunan kiralık dairelerin aidatı kira miktarı kadar olabiliyor.
• Kiralamak istediğiniz daire için depozito, kapora gibi bedellerin istenip istenmediğini araştırmalısınız.
• Mülk sahibi ile mutlaka kira sözleşmesi imzalamayı unutmayın. Kira sözleşmesinin noter onaylı olması resmi açıdan varlığını destekleyicidir.
• Kira sözleşmesinde kiralık daireyi teslim aldığınız şartlar neler ve geri teslim ederken nasıl teslim edecekseniz gibi şartların da olmasına dikkat edin.
• Kiralık daire için kapora, depozito gibi ödediğiniz bedeller varsa mutlaka açıklamalarıyla bedelleri de kiralık sözleşmeye yazdırın.
• Ayrıca yıllık kira artış oranını baştan konuşarak sözleşmeye yazdırmanız faydanıza olacaktır. Enflasyon oranı gibi yuvarlak tabirler yerine net rakamlarla artış oranını belirlemeniz size avantaj sağlayacaktır.
• Kiralık dairede eksik bir eşya varsa mutlaka sözleşmeye yazılmalı.
• Size gösterilen evin tapudaki adres ile aynı olmasına dikkat etmelisiniz.
• Kira ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Bu konuyu da ev sahibi ile konuşarak anlaşmalı ve sözleşme üzerinde yer vermelisiniz. Unutmayın ki kira ödemelerini elden yapmanız mülk sahibinin vergi kaçırmasına yardımcı olmak olacaktır. Yasalara aykırı bir durum olan bu konuya ortak olmayın. Ödemelerinizi banka üzerinden yapmanız en doğru yöntem olacaktır.

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım