Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Susuz Satılık Daire

(6 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
445.000 TL
ATA MAHALLESİ 4+1 LÜKS DAİRE
Susuz, Yenimahalle
4+1
5Gün Önce
160 m²
550.000 TL
SUSUZDA REZİDANS BORDO GÖL EVLERİ
Menekşe Emlak
Susuz, Yenimahalle
4+1
1.10.2019
225 m²

Ankara Susuz satılık daire bulmak için izlenecek yol
Oturacağımız evin hep en güzeli, en iyisi olsun isteriz. Ancak genellikle yaşayacağımız yeri belirleyen maddi durumumuz olur. İyi bir birikime ya da iyi bir kazanca sahipseniz kendinize ait hayallerinizdeki evi almak hiç de zor değil. Ama bu süreçte hep planlı olmalısınız. Bütçenizi iyi hesaplamalısınız. Ankara Susuz satılık daire ilanlarından hayaliniz olan satılık daireyi anında bulmak için zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Yaşamak istediğiniz yerlerin size uygunluğunu da anında ölçebilirsiniz. İsterseniz de almak istediğiniz dairenin piyasa değerini anında hesaplayabilirsiniz. Daire satın alma sürecinde yardımcı olan zingat.com ile en uygun ilanları yakalayabilirsiniz. Ankara Susuz satılık daire almaya karar verdiyseniz mutlaka bütçeniz konusunda planlama yapmalısınız. Bütçenize uygun seçeneklere bakmak boşa zaman harcamanıza da engel olacaktır. Ev satın alırken birikimle mi yoksa kredi ile mi alım yapacağınız önemli. Çünkü bankalar her daire için kredi vermiyor. Satılık dairenin krediye uygun olması gerekir. Krediye uygunluk için bankalarında şartları var. Bankanızın bu konudaki şartlarını araştırmalısınız. Ayrıca ev kredisi için farklı bankaların faiz oranlarını araştırmanız size fayda sağlayacaktır. Peki, Ankara Susuz satılık daire bakarken nelere dikkat etmeli?
• Satılık dairenin konumu: Satın almak istediğiniz ev size fayda yaratmalı. Yani okula, hastaneye, bankaya, çarşıya, markete, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olması gerekir. Ayrıca satın alacağınız dairenin, sağlığı kötü etkileyecek atıklar salgılayan tesislere yakın olmaması gerekir.
• Satılık dairenin kullanıma uygunluğu: Bir Ankara Susuz satılık daire alacaksanız ve bu yapı sıfır binada bulunmuyorsa evde bakım ve onarım gerektirecek tadilat sorunlarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemelerinin, mutfak dolaplarının, kapıların sağlam olması gerekir. Ayrıca satılık dairede rutubet sorunları olmaması gerekir.
• Satılık dairenin güvenilir olması: Ankara Susuz satılık daire almadan önce binadaki komşuları ve evin bulunduğu çevreyi kolaçan etmelisiniz. Bu size etrafınızın güvenilir olup olmadığına dair bilgi verecektir. Huzurla yaşamak için endişe duymadığınız bir yerde yaşamalısınız.
• İzolasyon olmalı: Satın almak istediğiniz dairenin ısı ve ses yalıtımı yapılmış olmalı. Isı yalıtımı enerji tasarrufu sağlayarak yüksek faturalara, ısı kaybına ve rutubete engel olur. Ses yalıtımı evde oluşan ve dışarıdan gelecek gürültüyü engeller. Hayat kalitesini arttıran bir özellik olarak evimizde olmalı.
• Satılık daire büyüklüğü: Satın almak istediğiniz Ankara Susuz satılık daire büyüklüğü içinde yaşayacak kişi sayısı ile orantılı olmalı. Kalabalık aileler için oda sayısı 3+1 olan satılık daireler ya da daha fazla odası olan yerler uygun olacaktır. Oda sayısı kadar evin metrekaresine de dikkat etmelisiniz. Küçücük olan evlerde kullanım alanları da oldukça dardır. Satın almak istediğiniz ev ferah olmalı.
• Depreme dayanıklılık: Satılık daire ilanlarına bakarken seçeneklerinizin deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş olduğunu araştırmalısınız.
• Resmi işlemlerdeki kontroller: Almak istediğiniz satılık dairenin tapu kaydını mutlaka araştırmalısınız. Böylece size gösterilen adres ile tapudaki adresi de karşılaştırabilirsiniz. Satılık dairenin kime ya da kimlere ait olduğunu araştırmalısınız. Satılık daire üzerinde satışın yapılmasına engel bir durum var mı araştırmalısınız. Satılık daire üzerinde irtifak hakkı var mı araştırmalısınız. Bina ya da daire üzerinde ipotek, haciz, şerh var mı araştırmalısınız.
• Satın almak istediğiniz dairenin iskân izni ve imar durumunu da kontrol etmelisiniz.
• Satılık daire alırken kredi ile alım yapacaksanız banka sizin adınıza tüm araştırmaları yapıyor. Sizin araştırma yapmanıza gerek kalmıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım