Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ankara Ufuktepe Kiralık Daire

(65 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.250 TL
KUŞCAĞIZDA ORTA KAT 3+1 KİRALIK DAİRE !!
Kuşcağız, Keçiören
3+1
Bugün
130 m²
1.050 TL
KEÇİÖRENDE ÖNÜ AÇIK KONUT FIRSATI
Erdoğan Saylam
Pınarbaşı, Keçiören
3+1
8.1.2020
145 m²
800 TL
ATAPARK'TA CADDE YAKINI 4+1 155 M2 MASRAFSIZ ACİLL KİRALIK
Evim Keçiören Gayrimenkul
Atapark, Keçiören
4+1
7.1.2020
160 m²

Ankara Ufuktepe kiralık daire arayışına yardımcı olacak bilgiler
Kiralık daire arayışınızı Zingat.com sitesi üzerinden yaparak yaşamak istediğiniz kiralık daireyi hızlı ve kolayca bulabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri siteden seçerek size uygun ilanları anında görebilir, istediğiniz dairenin piyasa değerini hesaplayabilir ve yaşam skoru özelliği sayesinde de size ve yaşam tarzınıza en uygun bölgedeki kiralık daire ilanlarına ulaşabilirsiniz. Ankara Ufuktepe kiralık daire bulmaya yardımcı olarak işinizi kolaylaştırır. Kiralık daire ararken ayrıca şu kıriterlere de dikkat etmelisiniz;
Kiralık dairenin bulunduğu bölge yaşam tarzınıza uygun mu, yaşayacağınız komşularınız nasıl insanlar, evin yeri toplu taşıma araçlarına yakın mesafede mi, hastaneye yakın mı, işinize yakın mı, alışveriş merkezine yakın mı gibi sorularla size sağlayacağı faydaları ölçümleyebilirsiniz. Sürekli ihtiyacınız olabilecek yerlere kiralayacağınız evin yakın olması her zaman avantaj yaratacaktır.
Kiralık ev ilanlarının incelemeye başlamadan önce aylık olarak bir eve ne kadar kira verebileceğinizi belirleyin. Bunlar dışında kiralık dairede olabilecek aidat ve ortak giderlerini de düşünün.
Başlangıç olarak evin kullanışlı olması gerekiyor. Söz konusu evin büyüklüğü yeterli mi 2+1 ya da 3+1 daire olması ihtiyaçlarınızı karşılıyor mu bunları karar verin. Ankara Ufuktepe kiralık daire içindeki demirbaşlar sağlam olmalı. Evin tesisatının sorunlu olup olmadığı, onarım gerektirebilecek yer var mı iyice kontrol edilmeli. Kiralamak istediğiniz dairenin ara katlarda olması yararlı olacaktır. Genel olarak çatı katı rutubet sorunuyla, giriş ve bodrum katlar ısı sorunuyla karşılaşır. Kiralık dairede rutubet olmamasına özen gösterin. Oturacağınız binada ısı yalıtımı olması size avantaj sağlayacaktır. Yeni binaların ısı yalıtımı oluyor ancak eski yapılarda bulunmayabiliyor. Ankara Ufuktepe kiralık daire baktığınız yerin cephe özelliklerine dikkat edin. Evin güneş alması ve aydınlık olması daireyi güzelleştiren özelliklerdendir.
Oturduğunuz evin sağlam olduğunu bilmek herkesi rahatlatan bir durumdur. Bu yüzden Ankara Ufuktepe kiralık dairenin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığı kontrol etmelisiniz. Oturacağınız binanın depreme dayanıklı olması gerekmektedir.
En önemli en can alıcı konulardan bir tanesi de kira sözleşmesidir. Ev sahibinin de kiracının da haklarını koruyabilmesi için ev sahibi ile mutlaka kira sözleşmesi yapması gerekiyor. Kira sözleşmesi yaparken imzayı atan kişinin gerçek mülk sahibi veya geçerli vekaletle işlem kişi olduğuna emin olun. Sözleşmenin tasdikli olması avantaj sağlayacaktır. Noter huzurunda hazırlanan kira sözleşmesinde kiralık dairenin aylık kira miktarını, kiranın ayın hangi günlerinde ödeneceğini, ev sahibine önceden ödenmiş kaparo, depozito varsa bunları ve rakamsal değerlerini de yazdırın. Kiralık evi teslim alırken içerisindeki durumu ve daha sonra taşınırken nasıl teslim edileceği konusunu da sözleşmede bulundurmanız faydalı olabilir. Son olarak da kiralayacağınız dairenin aylık kirasını elden vermeyip banka üzerinden ödeme yapmanız size fayda sağlayacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım