Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Antalya Sarılar Kiralık Daire

(3 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.000 TL
Sarilar mh. Kiralık 3+1 daire
Bayram Küçük
Sarılar, Manavgat
3+1
7.1.2020
150 m²

Antalya Sarılar kiralık daire nasıl hızlı bulunur?
Oturduğunuz evi değiştirmeniz gerektiğinde Zingat.com sitesi üzerinden hızlı ve kolayca kiralık daire bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken siteye girerek Antalya Sarılar kiralık daire ilanlarını seçmek ve yaşamak istediğiniz evin özelliklerini seçmek olacaktır. Normalde kiralık daire aramak uzun ve yorucu bir süreçtir. Ama Zingat.com bu süreyi en aza indirerek Antalya Sarılar kiralık daireyi çok çabuk bulmamıza yardımcı oluyor. Kiralık daire ilanlarında dikkat edilmesi gereken özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
İçinde yaşamaya karar vermek zorunda olduğunuz kiralık dairelerin kullanıma uygun halde ve hazır halde olması daha sonra sorun yaşamamak adına yararınıza olacaktır. İncelediğiniz yer yeni yapılmışsa tüm tesisatının hazır durumda ve evin tüm ihtiyaçlarının tamamlanmış olmasına dikkat etmelisiniz. İncelediğiniz yapı eskimiş yapılardan ise parkelerinin ya da yer döşemelerinin, kapıların, dolapların mutfak tezgâhının, fayanslarının sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Önemli olan konulardan bir tanesi de tesisatın bakımlı veya yenilenmiş olması durumudur. Kiralanacak olan dairenin bakım, onarım ve yenileme sorunlarının olmaması gerekir.
- Antalya Sarılar kiralık daire ararken ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı evdeki ısı kaybını engel olarak, enerji tasarrufuna yardımcı olur. Dolayısıyla doğalgaz faturaları da düşük gelmesinde fayda sağlar. Ayrıca ısı yalıtımı evin duvarlarında oluşup kötü bir görüntü yaratabilecek küf, mantar gibi rutubet sorunlarını engeller.
- İçinde yaşamak istediğiniz kiralık dairenin bulunduğu cepheye dikkat etmelisiniz. Kiralık daire odalarının güneş ışığı alıyor olması size fayda sağlayacaktır. Güneş ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır.
- Kiralık daire seçimi yaparken dairenin konumuna da dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız daire sizin veya eşinizin iş yerine, çocuklarınızın okullarına, hastaneye, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması avantajınıza olacaktır. Kiralık dairenin bulunduğu çevrenin ve komşularının güvenilir olmasına ve yaşam tarzınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Antalya Sarılar kiralık daire ararken ilk olarak 2+1, 3+1 ya da daha büyük veya daha küçük bir daireye ihtiyacınız olup olmadığına karar vermelisiniz. Aile olarak yaşayacağınız kiralık dairede oda sayısını evdeki birey sayısına göre seçmeniz yaşam kalitenizi artırmak adına doğru bir adım olacaktır. Oda sayısı kadar odaların genişliğine de dikkat etmelisiniz. Kiralık daireye eşyalarınızı yerleştirdikten sonra size yaşam alanı kalıyor olması gerekir, sıkışık bir ev olması sizi ve ailenizi üzebilir.
- Kiralık daire seçiminde önemli etkenlerden bir tanesi de kira bedelidir. Seçeceğiniz kiralık daire bütçenize uygun olmalı ve sizi zorlamamalı.
- Kiralık daire ararken aidat giderleri ve bakım giderlerini de araştırmalısınız. Özellikle toplu konutlardan kiralık daire bakıyorsanız ortak giderleri de araştırmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz yer yeni yapılmışsa deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış bir yapıysa depreme dayanıklılığını araştırmalısınız.
- Kiralamak istediğiniz Antalya Sarılar kiralık dairenin daha önceki dönemlerden ödenmemiş fatura borcu bulunmadığına emin olmalısınız. Önce ki dönemlerden kalan ödenmemiş elektrik, su ve doğalgaz faturaları yüzünden siz mağdur olabilirsiniz.
- İstediğiniz gibi bir kiralık daire bulduğunuzda gerçek mülk sahipleri veya yasal vekilleri ile muhatap olduğunuza dikkat etmelisiniz. Mülk sahibi veya yasal vekilleri ile mutlaka kira sözleşmesi yapmalısınız.
- Bu sözleşmeye ödediğiniz kapora, depozito gibi miktarları da yazdırmalısınız. Ayrıca kira sözleşmenizde yıllık kira artış oranını belirleyip yazdırmanız da avantaj sağlayacaktır.
- Kiralık dairede eksi bir şey varsa mutlaka sözleşmede yer vermelisiniz. Çünkü ileride buradan taşındığınızda bir sorun çıkmasına engel olacaktır. Yani evi teslim aldığınız ve çıkarken teslim edeceğiniz şartların yazılı olması faydanıza olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım