Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Atakum Kiralık Dükkan / Mağaza

(89 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı689 - 1.149 TL/m²
18,64 Yıl
5.500 TL
TAFLANDA SAMSUN BAFRA YOLU ÜSTÜ KİRALIK DÜKKAN
Premium Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı
Taflan Merkez, Atakum
20.1.2020
600 m²
700 TL
Atakum türk-is ve omur evleri arası tramvaya cephe dükkan
Premium Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı
Mevlana, Atakum
20.1.2020
85 m²
1.700 TL
SAMSUN ATAKUM 'DA KİRALIK DÜKKAN
Güzelyalı, Atakum
13.1.2020
90 m²

Samsun / Atakum Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Atakum kiralık daire fiyat artışı %112,03 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Samsun kiralık fiyat artışı %62,33 oldu.

2019 yılında Atakum ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 748,00 TL iken, bu yıl için Atakum kiralık ev ortalama fiyatı 860,00 TL oldu.

Atakum ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %14,97 artış gösterdi.

Atakum kiralık mağaza ararken dikkat edilmesi gerekenler
İşiniz ile işyerinizin uyum içinde olması gerekir. İş yeriniz ve işiniz; birbirini tamamlayan bir bütündür. Yaptığınız işe uygun bir dükkân bulmalı bu işyerini seçerken de size kazanç sağlayacak bir konumda olmasına dikkat etmelisiniz. Atakum kiralık mağaza ararken seçeceğiniz mağaza özellikleri ile de avantaj yaratmalı. Yapacağınız işe en uygun özellikteki kiralık mağazayı Zingat.com sitesi üzerinden kolayca bulabilirsiniz. İstediğiniz özellikleri seçip anında arama yaptırarak aradığınız kiralık mağazayı hemen görebilirsiniz. Atakum kiralık mağaza ararken bütçenizi belirlemelisiniz. Aylık ödeyebileceğiniz kira miktarını belirleyerek buna uygun ilanlara bakmalısınız. Yeni taşınacağınız işyeriniz için taşınma giderleri, düzenleme giderleri, depozito, kapora gibi kalemler için ayrıca bir bütçe hazırlamalısınız. Kiralık mağazada özellikle müşterilerinizle yüz yüze ilişki kuracağınız bir iş yapacaksanız, düzeninizi kurana kadar yani ilk aylarda iyi bir kazanç sağlayamayacağınızı da hesaba katmalısınız. Planlı hareket etmek her zaman size fayda sağlayacaktır. Kiralık mağaza ararken yardımcı olacak diğer bilgilere kısaca göz atalım;
- Kiralayacağınız mağazanın kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yapacağınız iş için ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir konu. İşyerinizin işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir market ile bir restoranın gerektirdiği mağaza özellikleri farklıdır. Bu yüzden kiralayacağınız yer işinizin gereklerini karşılamalı.
- Atakum kiralık mağaza ararken cephesi geniş olan yerleri tercih etmelisiniz. Cephe genişliği olan mağaza sahibine ücretsiz reklam yapma fırsatı sunar. Ayrıca bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir vitrininin olması gerekir. Cephesi geniş olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
- Kiralayacağınız mağazanın büyüklüğüne karar verirken, işinizin gereklerini göz önünde bulundurmalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir restoran için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu yüzden seçeceğiniz kiralık mağazanın ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte olması gerekir.
- Seçeceğiniz Atakum kiralık mağaza konumunu doğru belirlemelisiniz. Kiralık mağaza cadde üstünde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
- Kiralık mağaza ararken, tutmak istediğiniz yerin ödenmemiş faturalarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
- Kiralık mağaza için masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin bakım, onarım gibi tadilat masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam olmasına özen gösterebilirsiniz.
- Kiralamak istediğiniz mağaza yeni ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olmasını araştırmalısınız. Can güvenliğinizi tahliye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Atakum kiralık mağazayı araştırırken aylık ödeyeceğiniz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Seçim kararlarınızı etkileyecek bir nitelik olarak karşınıza çıkacaktır.
- Aradığınız kiralık mağazayı bulduğunuzda mutlaka mağaza sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Muhatap olduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek mülk sahibi olup olmadıklarını da araştırmalısınız.
- Yapacağınız kira kontratının noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz kapora, depozito gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız.
- Tutacağınız kiralık mağazanın yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi yuvarlama rakamlar yerine net rakamlar daha çok fayda sağlayacaktır.
- Kiralık mağaza bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mülk sahibine teslim etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım