Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ataşehir Kiralık Dükkan / Mağaza

(44 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.458 - 2.430 TL/m²
20,22 Yıl
60.000 TL
ATAŞEHİRDE CADDE ÜSTÜ BAHÇELİ DÜKKAN & CAFE & RESTAURANT
Atatürk, Ataşehir
4Gün Önce
500 m²
5.000 TL
ATAŞEHİR'DE KİRALIK KOLEJ KANTİNİ
Necati Böğürcü
Atatürk, Ataşehir
Dün
100 m²
1.000 TL
detay icin arayiniz
Azimet Aktürk
Kayışdağı, Ataşehir
2Gün Önce
105 m²
1.650 TL
ERILLI Emlaktan 90 m2 düz giriş kiralık dükkan
Ali Muhittin Erilli
Ferhatpaşa, Ataşehir
3Gün Önce
100 m²

İstanbul / Ataşehir Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Ataşehir kiralık daire fiyat artışı %470,34 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %414,11 oldu.

2019 yılında Ataşehir ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 2.351,00 TL iken, bu yıl için Ataşehir kiralık ev ortalama fiyatı 2.018,00 TL oldu.

Ataşehir ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-14,16 azalış gösterdi.

Ataşehir kiralık dükkân ararken nelere dikkat etmeli
Özellikle büyük şehirlerde iş imkânı daha fazladır. Sigortalı çalışan olmanın yanı sıra kendi işini yapma ihtimali de bulunur. Ataşehir kiralık dükkân arayışına girdiyseniz Zingat.com sitesinden yardım almalısınız. Bu süreçte size destek sağlayacaktır. İşinizi yapmak istediğiniz kiralık dükkânı kolayca, arama yaparak bulabilirsiniz. Onlarca ilanın bulunduğu Zingat.com sitesinden istediğiniz özellikleri seçerek anında aradığınız kiralık dükkân ilanlarına ulaşabilirsiniz. Kiralık dükkân ararken seçeceğiniz yerin size kazanç sağlamasına dikkat etmelisiniz. Gelirinizi arttıracak konumda ve özellikte olan ilanlar arasından seçim yapmalısınız. Kiralık dükkânın bulunduğu bölge, insanların ulaşım olanakları, dükkân özellikleri yaptığınız iş için önemli olacaktır. Ataşehir kiralık dükkân arayışınızda bu özelliklere dikkat etmelisiniz. Bu arama sürecinde göz önünde bulundurulması gereken diğer özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralamak istediğiniz dükkânın kirasına dikkat etmelisiniz. Aylık ödeme yapacağınız işyerinizde kira bedeli bütçenizi zorlamayacak nitelikte olmalı.
- Kiralık dükkânın kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Baktığınız Ataşehir kiralık dükkân yapacağınız iş için uyumlu olmalı. Çünkü kiralayacağınız dükkân için ruhsat alabilmeniz adına da bu konu önemlidir.
- Gıda sektörüne yönelik bir iş yapacaksanız mutlaka kiralayacağınız yerin bacası olmasına dikkat etmelisiniz. Sonradan baca yaptırmak hem masraflı olacaktır hem de inşaattan dolayı komşularınızla sorun yaşamanıza sebep olabilir.
- Kiralık daire ararken cephe genişliği büyük olan yerlere bakmalısınız. Çünkü cephe genişliği hem vitrin yapma imkânı sunar hem de ücretsiz olarak reklam yapmanıza yardımcı olur.
- Ataşehir kiralık dükkân ararken bulunduğu konumu doğru seçmelisiniz. Dükkânınızın size kazanç sağlaması için cadde üstünde olmalı, nüfus olarak kalabalık bir bölgede olmalı. Kiralık dükkânın kolay ulaşılabilir olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık dükkânın büyüklüğüne karar verirken ilk olarak yapacağınız işin gereklerini ön planda tutmalısınız. İhtiyacınızdan fazla büyüklükteki dükkanların kira bedelleri de fazla olacaktır. Bu yüzden bütçenizle karşılayabileceğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz büyüklükte bir yer seçmelisiniz.
- Ayrıca müşteri bazlı çalışacağınız bir dükkân açacaksanız restoran, giyim sektörü gibi, kiralık dükkânın bahçesi ya da otoparkı olması getiri sağlayacak özelliklerdendir. Çünkü insanlar arabalarını koyacak yer konusunda çok fazla sorun yaşıyor. Bu yüzden de araçlarını park edecekleri yer sorunu olmayan mekânları daha çok tercih ediyorlar.
- Kiralık ilanlara bakarken dükkânın bakım ve onarım masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Tadilat sorunları olan kiralık dükkân fayda sağlamayacaktır. Kiralık dükkânın bakımlı olması ve tesisat sorunlarının olmaması gerekir. Ayrıca kiralık dükkânın duvarlarında rutubet sorunlarından kaynaklanan küf, mantar gibi sorunların olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız dükkânın sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz kiralık dükkânın ödenmemiş geçmiş faturaları olmamasına dikkat etmelisiniz. Mülk sahibi faturaları ödemeyi kabul etse bile yine de zor durumda kalabilirsiniz.
- Kiralayacağınız yerin depreme dayanıklı olduğunu gösteren ve deprem yönetmeliğine uygunluğunu gösteren kontrolleri araştırmalısınız. Sizin ve müşterilerinizin can güvenliğini tehlikeye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- İstediğiniz özelliklerdeki Ataşehir kiralık dükkânı bulduğunuzda mutlaka sahibiyle kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşmenin noter onaylı olması gerekir. Resmi olarak geçerliliği için noter onayı şart.
- Kira sözleşmesinde kiralık dükkân için ödediğiniz tüm kalemleri tutarlarıyla birlikte yazmalısınız. Kapora, depozito gibi tutarlar varsa mutlaka yazdırmalısınız.
- Kira sözleşmesi yaptığınız kişinin gerçek mülk sahibi olduğunu araştırmalısınız. Sahtekârlıklara karşı her zaman tedbirli olmalısınız.
- Kiralık dükkânın kira bedelini elden teslim etmemelisiniz. Artık kanunlar da kira bedellerinin bankalar aracılığıyla ödenmesini söylüyor. Bu yüzden kira bedellerini bankalar aracılığıyla mülk sahibine teslim etmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım