Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Aydın Kiralık Dükkan / Mağaza

(90 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
Piyasa Bilgisi Aydın
100 m² Kira Aralığı1.063 - 1.771 TL/m²
12,39 Yıl
15.000 TL
KUŞADASI AYDEM YANINDA 95+350 M2 İŞYERİ
Adnan Ülgen
Cumhuriyet, Kuşadası
2Gün Önce
445 m²
8.000 TL
KUŞADASI MERKEZDE KİRALIK DÜKKAN
Mustafa Satoğlu
Cumhuriyet, Kuşadası
5Gün Önce
250 m²
1.200 TL
A.MENDERES MAHALLESİ'NDE HER SEKTÖRE UYGUN CADDE ÜZERİ
Hb Gayrimenkul Adil Bahçivanlar
Adnan Menderes, Efeler
5.10.2019
130 m²
7.000 TL
Didim Merkezde Kiralık Dükkan
Soner Canlılar
Efeler, Didim
7.10.2019
440 m²

Aydın Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Aydın kiralık daire fiyat artışı %266,49 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Aydın ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.220,00 TL iken, bu yıl için Aydın ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 1.329,00 TL oldu.

Aydın ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %8,93 artış gösterdi.

Aydın kiralık dükkân aramanın en kısa yolu

Kiralık bir yer aramak hiç de kolay değildir. Hele bundan 15 – 20 yıl öncesini düşünecek olursak, kiralık işyeri bulmak çok eziyetli bir işti. Çünkü internet hayatımızda tam olarak yoktu. Dolayısıyla kiralık dükkân, işyeri, daire aramak için sokak sokak dolaşmak, kapı kapı bakmak gerekiyordu. Neyse ki artık internetin sağladığı avantaj sayesinde dünyanın öbür ucunda bile kiralık yerlere bakabiliyoruz. İnternet üzerinden kolayca Aydın kiralık dükkân arayabilirsiniz. Zingat.com sitesi hem içerdiği bilgi hem de akıllı arama motoru sayesinde en yakın yardımcınız olacaktır. Site üzerinde istediğiniz özellikleri seçip anında en uygun kiralık işyerini bulabilirsiniz. Tek tuşla, hiç yorulmadan size en iyi getiriyi sağlayacak kiralık dükkânı bulmak bu kadar kolay. Aydın kiralık dükkân ararken size yol gösterecek özellikleri de şöyle sıralayabiliriz;
- Bütçe her zaman ilk kriter olarak karşımıza çıkar. Kiralayacağınız işyerinin cebinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kazancınızı planlayarak kendinize en uygun bütçeyi belirleyebilirsiniz.
- Kiralık işyerinin büyüklüğüne dikkat etmelisiniz. Aydın kiralık işyeri büyüklüğü ihtiyaçlarınıza uygun olmalı ve işinizin gereklerine uygun olmalı. Bir büfe ile marketin ihtiyaç duyduğu büyüklük farklıdır. Yine bir büfe için sadece ürünlerin sergileneceği alan yeterliyken bir restoran için mutfak, kiler, depo, lavabo gibi bölümlerin de bulunması gerekir. Bu yüzden yaptığınız işe uygun büyüklükte kiralık işyerlerine bakmalısınız.
- Seçeceğiniz kiralık işyerinin konumu da size avantaj yaratmalı. Daha çok müşteri, daha çok kazanç sağlamalı. Bunun için de kiralık işyerini cadde üzerinde, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kiralık işyeri ulaşımı kolay bir mevkide olmalı.
- Özellikle kafe, restoran gibi bir işletme açmayı düşünüyorsanız baktığınız Aydın kiralık iş yerinin bahçesi ya da balkonu, terası olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü güzel havalarda insanlar kapalı mekânlara tıkılıp kalmak istemiyor. Bunun dışında kiralayacağınız yerin kendine ait otoparkı ya da arabayı koymayı park yeri olması tercih edilirliğinizi arttıracak özelliklerdendir.
- Aydın kiralık işyerinin bakımlı ve sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık işyerinde bakım ve onarım gerektirecek tadilat sorunları olmaması gerekir. Ayrıca duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunlarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemelerinin, dolaplarının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak istediğiniz işyeri üzerinde ödenmemiş fatura borcu olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kiralık daire üzerinde sizi mağdur edecek kısıtlamalar olmamasına da dikkat etmelisiniz.
- Ayrıca bir dükkân kiralamadan önce orada işyeri ruhsatı alıp alamayacağınızın kontrolünü de sağlamalısınız. Aksi takdirde dükkân kiralayıp birçok masraf yaptıktan sonra tüm emekleriniz boşa gidebilir. Bu yüzden en baştan tedbirinizi almalısınız.
- Kiralamak istediğiniz Aydın kiralık işyerinin depreme dayanıklı olmasına ve deprem yönetmeliğine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Can güvenliğinizi tehlikeye atacak yapılardan ve kaçak yapılardan uzak durmalısınız.
- İstediğiniz kiralık daireyi bulduğunuzda gerçek mülk sahibi ya da sahipleriyle muhatap olduğunuza dikkat etmelisiniz. Mülk sahibi ile kira sözleşmesi imzalamalı ve karşılıklı haklarınızı korumak adına noter onayı yaptırmalısınız.
- Kira sözleşmenize yıllık kira artış oranınızı da rakamsal olarak yazdırmalısınız. En baştan bu oranı belirlemeniz faydanıza olacaktır. Çünkü mülk sahipleri kiracısının işleri iyi devam etti mi kira artış oranını kafasına göre fazlaca arttırabiliyor. Kiracı da kurulu düzenini ve müşterisini bırakmak istemediği için mecburen bu haksız artışa katlanmak zorunda kalabiliyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım