Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balçova Kiralık Dükkan / Mağaza

(11 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.185 - 1.975 TL/m²
18,08 Yıl
2.500 TL
MYSİTE BALÇOVADA KİRALIK DÜKKAN
Berrin Güdücü
Fevzi Çakmak, Balçova
10.10.2019
230 m²

İzmir / Balçova Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Balçova kiralık daire fiyat artışı %529,55 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İzmir kiralık fiyat artışı %494,96 oldu.

2018 yılında Balçova ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.365,00 TL iken, bu yıl için Balçova kiralık ev ortalama fiyatı 1.469,00 TL oldu.

Balçova ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %7,62 artış gösterdi.

Balçova kiralık dükkân bulmak isteyenler için yol gösterici bilgiler

Kiralık işyeri ararken size yardımcı olacak olan Zingat.com sitesi hızlı ve kolayca ilanları görebilmenizi sağlar. Balçova kiralık dükkân arayışını kolaylaştırarak, istediğiniz özellikteki kiralık dükkân ilanlarını diğer ilanlardan ayırt etmeye yardımcı olur. Böylece zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Kiralık işyeri ararken maddi açıdan size uygun özelliklere sahip ilanlara bakmalısınız. Kirasını zorlanmadan ödeyeceğiniz ve kazancınızın artmasına yardımcı olacak kiralık işyeri bulmalısınız. Kiralık işyeri arama sürecinde dikkat edilmesi gereken özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralık iş yeri aramaya başlamadan önce aylık olarak iş yerinize ödeyebileceğiniz kira miktarını belirlemelisiniz. Böylece ilanlarda bakacağınız kriterlerden birini belirlemiş olursunuz ve bu da zamandan tasarruf etmenize de yardımcı olur. Baktığınız kiralık işyerlerinin cebinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Balçova kiralık dükkân seçerken bulunduğu konum önemlidir. Çünkü iş yerinizin cadde üstünde, nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde ve ulaşımının kolay olması hem kazanç anlamında hem de tercih edilirliğiniz için avantaj sağlayacaktır. Cadde üstünde olan kiralık dükkân daha çok insan tarafından görülüp, gezilecektir. Böylece getiri de yükselecektir.
- Kiralamak istediğiniz dükkânın geniş bir ön cephesi olması size fayda sağlayacaktır. Çünkü bu cepheyi kullanarak ücretsiz reklamınızı yapabilir, pazarlama faaliyetlerinize harcayacağınız bütçeyi azaltabilirsiniz. Büyük bir cephe özellikle ürün satılan bir işyeri açmayı planlıyorsanız, alıcılara bu ürünler hakkında kısa özet geçen vitrininizin olmasına olanak sağlar. İlgi çekmeniz çok daha kolay olacaktır.
- Eğer gıda sektörüne yönelik bir iş yeri açmak istiyorsanız baktığınız yerlerin mutfağı olmasına, özellikle de bacası olmasına dikkat etmelisiniz. Bu imkânların olmadığı bir yer için masraf yapmayı göze alsanız bile mülk sahibine yapacağınız tadilatları kabul ettiremeyebilirsiniz. Ayrıca hem çok masraflı olacaktır hem de komşularınızdan da inşaat için almanız gerekecektir. Bu yüzden en iyi işinize uygun kiralık dükkân bulmanız olacaktır.
- Kazancınızın artmasına katkı sağlayacak Balçova kiralık dükkân özelliklerine, balkon, bahçe, otopark olması gibi özellikleri ekleyebiliriz. Artık insanlar her şeyden önce konforlarını düşünüyor. Her bütçeden insanın arabası olduğunu düşünürsek ve son zamanlarda fazlasıyla park sorunu yaşandığını için otoparkı olan bir işyerinizin olması tercih edilmenize yardımcı olacak konulardır.
- Beğendiğiniz ve kiralamak istediğiniz işyerinin, ödenmemiş fatura borçlarının bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Elektrik, su, doğalgaz gibi fatura borçlarının bulunması sizi mağdur edecek bir olumsuzluktur.
- Kiralayacağınız dükkânın bakımlı ve tadilat masrafları gerektirmemesine dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız Balçova kiralık dükkânın işyeri ruhsatı alabileceğiniz bir yer olmasını kontrol etmelisiniz. Çünkü tüm işlemleri yaptıktan sonra ruhsat alamazsanız yaptığınız her şey boşa gider.
- Kiralık dükkân ilanlarına bakarken aylık ödenecek yan giderler olup olmadığını araştırmalısınız. Ayrıca istenen depozito ve kapora bedellerinin bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
- Aradığınız özellikteki Balçova kiralık dükkânı bulduğunuzda, dükkân sahibiyle kira sözleşmesi yapmalısınız. Yapacağınız bu sözleşme her iki tarafın da haklarını güvenceye alacaktır. İleride oluşabilecek sorunların çözümlenmesine yardımcı olacaktır.
- Kira sözleşmenizde kira miktarını ve kiranın ödeneceği tarihi, kiranın yatırılacağı banka hesabı gibi bilgiler yer almalı. Bunun dışında kiralık işyeri için yaptığınız harcamalar ve ödediğiniz tutarlar varsa açıklamalı olarak sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kira bedelleri yasa gereği, mülk sahiplerinin kazançlarının doğru vergilendirilmesi açısından banka hesapları kullanılarak yatırılmalıdır. Banka aracılığıyla yapılan ödemeler kiracının da kirasını ödediğini ispatlayan belgeler yaratır. Bu yüzden daha güvenli bir yol olacaktır.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım