Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balıkesir Edincik Satılık Villa

ile ilgili sonuç bulunamadı.
Yapmış olduğunuz seçimleri değiştirerek sonuç elde edebilirsiniz.

Balıkesir Edincik satılık villa almak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler
Tatil yerlerinde sıklıkla görmeye alıştığımız villalar yaşam için de çok kullanışlı. Eskiden alışmış olduğumuz konutların lüks hali de diyebiliriz. Hem yatırım hem de kullanma amacıyla alınacak satılık villa ilanlarına “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesinden güvenle ulaşabilirsiniz. Siteyi ziyaret edip Balıkesir Edincik satılık villa ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Satılık ilanlara bakarken dikkat etmek gerekir.
- Balıkesir Edincik satılık villa alırken villanın konumu ile size avantaj sağlamalı. Villaları genellikle şehir merkezlerine uzak yapıyorlar ve bu da yaşamın merkezine uzak kalmamıza neden oluyor. Hastane, okul, iş merkezileri gibi yerlere yakınlığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca otoyol bağlantıları ve toplu taşıma güzergahlarında olması villa için artı olacaktır. Yani özellikle dağ veya bağ evi konsepti istemiyorsanız bun dikkat etmelisiniz veya kendinize ait bir aracınız varsa ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu konular pek sıkıntı olmayabilir. Ancak aracınız yoksa buralara uzak olmak hayatınızda sıkıntıya yol açacaktır.
- Satılık villa ararken önceden ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Daha önceden belirlemiş olduğunuz ihtiyacınıza uygun büyüklükte villa almalısınız. İlanlarda görüp beğendiğiniz Balıkesir Edincik satılık villayı mutlaka kendiniz gezip görmelisiniz. Gerçekten söylenen büyüklükte mi, kullanışlı mı bakmalısınız. Bazen villaların metrekare hesabına bahçe, bodrum, havuz gibi özellikler de ekleniyor. Bu durumda evin büyüklüğü konusunda yanlış yargılara varabilirsiniz.
- Güzel bir villa alırken size ait otoparkı ya da garajı olmasına dikkat etmelisiniz
- Satın alıp içinde yaşamak istediğiniz villanın depreme dayanıklı olmasına, deprem yönetmeliğine uygun yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz.
- Satılık villanın ısı yalıtımının yapılıp yapılmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz.
- Balıkesir Edincik satılık villa alırken size masraf yaratmayacak bir yapı seçmelisiniz. İçerisinde bakım ve onarım gerektirmemesi gerekir. Tesisatının da sağlam ve faal durumda olması gerekir.
- Eğer havuzlu ve bahçeli bir villa alıyorsanız bakımlarının yapılıyor ve yapılmış olduğuna emin olmalısınız. Sağlığı tehdit eden sorunlara tedbirli olmalısınız. İsterseniz bu konuda uzman birinin tavsiyelerine başvurabilirsiniz.
- Satın almak istediğiniz villanın vergi borcu var mı kontrol ettirmelisiniz. Çünkü sonradan gelecek bir tebligat canınızı sıkabilir.
- Ayrıca geçmişe ait fatura borçlarının da sıfırlanmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Birçok yer de eski ev sahibi tarafından kalmış faturalar yüzünden kendi üzerine işlem yapamayan birçok mağdur okumuşsunuzdur aman dikkat edin.
- Balıkesir Edincik satılık villa üzerinde ipotek, şerh, haciz gibi satış veya alışı önleyici bir sorun var mı araştırmalısınız.
- Satılık villa alırken güvenlikli bir siteden almanız size fayda sağlayacaktır. Özellikle yazlık için alınan villalarda kış döneminde villanıza göz kulak olan birileri orda olmuş olur.
- Özellikle yazlık amaçlı villa alınıyorsa villanın güvenlik sistemi olup olmadığına bakın yoksa kendiniz yaptırın.
- Villa satın alırken bulunduğu yerdeki çevrenin, komşularınızın hayat tarzınıza uygun olmasına dikkat edin.
- Site içerisinden ya da proje bazlı yapılardan satılık villa alırken yönetim planlarını incelemelisiniz. Ortak giderler hakkında bilgi almalısınız.
- Tapu kaydını da incelemelisiniz.
- Tapudaki sahibinin muhatap olduğunuz kişi veya onun noter tasdikli vekili olduğuna dikkat etmelisiniz.
- Ayrıca satılık villanın tapuda konut olduğuna dikkat etmelisiniz. Çünkü bazı villalar tatil amaçlı apart, pansiyon olarak yapılıyor ve sonradan konuta çevriliyor. Konut almak isterken kendinizi bir anda işletme sahibi olmaya çalışırken bulabilirsiniz.
- Almak istediğiniz villanın bahçesi, havuzu varsa buraların tapuya dahil olmasına dikkat etmelisiniz. Bazen bu bölümlerin bulunduğu arazi villa tapusunu dahil edilmiyor ve kaçak yapıya girebiliyor.

 

SEN YORULMA,
EVİNİ BİZ BULALIM

Bilgilerini bırak, evini zingat.com bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım