Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balıkesir Pelitköy Satılık Yazlık

(5 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Balıkesir Pelitköy satılık yazlık ararken nelere dikkat etmeli
Satılık ev ararken sıfır daire olması daha avantajlıdır. Çünkü ev ekstra bir masraf çıkartmaz. Ama maddi durumunuz sıfır daire almaya elverişli değilse kullanılmış dairelere çok dikkat etmelisiniz. Satın almak için zaten yüklü miktarda masraf yaptığınız bir evin başka giderleri de olmaması gerekir. Balıkesir Pelitköy satılık yazlık ararken ilanlara güvenilir sitelerden bakmalısınız. “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com ile Balıkesir Pelitköy satılık arsa ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz. İşte satılık arsa bakarken dikkat etmeniz gerekenler…
Satın alıp mutlu bir yuva haline getirilmek istediğiniz evi nasıl bir bütçe ile almak istediğiniz önemlidir. Nakit paranızla alacak olduğunuz evler için çok geçerli olmasa da kredi ile alınacak evlerin krediye uygun olması gerekir. Bankalar eve kredi vermek için evde olması gereken bazı özellikler istiyor ve bunlar varsa krediye onay veriyor bu sebeple evin krediye uygunluğu konusunu mutlaka araştırın.
- Balıkesir Pelitköy satılık yazlık bulunduğu muhit seçiminizde etkili olmalıdır. Satılık dairenin bulunduğu yer okula, hastaneye, çarşıya, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olması gerekir. Yani merkezi konumda olmalıdır. Bunun dışında bölgede ki insanları ve esnafları bir yerlerden araştırın. Ailenizle yaşayacağınız yerde iyi insanların yaşadığından emin olun.
- Yatırım amaçlı satılık daire alıyorsanız getirisinin yüksek olması için gelişmeye açık bölgelerden daire almalısınız. Çünkü şimdi ucuza alıp değerlenince, aldığınız fiyatın üstünde satma şansına bu şekilde sahip olabilirsiniz.
- Satılık yazlık sizin ve ailenizin sağlını olumsuz etkileyebilecek yerlerden uzak olması gerekir.
- Satılık yazlık içerisinde ek maliyete yol açacak sorunlar olmaması gerekir. Kullanılmış dairelerde karşımıza çıkan tadilat problemleri olmamalı. Yerde ki döşemeler, mutfakta bulunan dolaplar, banyo ve tuvaletlerdeki fayanslar sağlam olmalı.
- Balıkesir Pelitköy satılık yazlık büyüklüğü ihtiyaçlarınıza cevap vermeli. Kalabalık bir aile olarak daire satın alacaksanız oda sayısı fazla ve metrekare olarak geniş yerler bakmalısınız.
- 4+1, 4+2 gibi çok oda sayısına sahip satılık yazlık ilanlarını inceliyorsanız mutlaka evi gezip görmelisiniz. Çünkü oda sayısının çok olması evin kullanışlı bir yapıya sahip olduğu anlamına gelmez. Oda sayısı çoğaldıkça genişliği azaltılmış satılık dairelerle karşılaşabilirsiniz.
- Balıkesir Pelitköy satılık yazlıkta izolasyon yapılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ısı yalıtımı bulunan daire sahibine büyük avantajlar sağlıyor. Enerji tasarrufu sayesinde faturanızın düşük gelmesine yardımcı oluyor. Rutubeti engelliyor. Ses yalıtımı da gürültü sorunlarını ortadan kaldırır. Hayat konforunu arttıran bir özellik olarak izolasyon hayatınızda olmalı.
- Sizin ve ailenizin güzel anılar biriktireceği yazlık binasının deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklı olduğunu araştırmalısınız.
- Eğer almak istediğiniz daire daha önce içinde yaşam sürülmüş bir ev ise geçmişe ait fatura borçları var mı araştırmalısınız.
- Satılık yazlığın tapu kayıtlarını mutlaka ilgili devlet dairesi aracılığı ile incelemelisiniz.
- Satılık yazlığın kime ya da kimlere ait olduğunu araştırmalısınız. Çünkü satın alma işlemi sırasında veya sonrasında ev üzerinde başkalarının da hak iddia etmesini istemeyeceksinizdir.
- Satılık yazlık ve bina üzerinde ipotek, haciz, şerh gibi kısıtlamalar var mı kontrolü sağlamalısınız. Ayrıca satılık yer üzerinde irtifak hakkı bulunuyor mu araştırmalısınız. Satışın yapılmasına engel bir durum olmadığına emin olmalısınız.
- Binanın imar durumunu ve iskân iznini araştırmanız da fayda sağlayacaktır.
- Satılık yazlık alırken banka kredisi ile alım yapacaksanız baktığınız evlerin krediye uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kredili alım işlemi yapılırken banka sizin yerinize bu evin krediye uygun olup olmadığı zaten araştırıyor olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım