Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Başiskele Kiralık Daire

(76 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı617 - 1.029 TL
19,64 Yıl
850 TL
BAŞİSKELE  KİRAZLIKENTTE FULL EŞYALI DAİRE
Serap Yıldırım
Yeniköy Merkez, Başiskele
2+1
2gün önce
90 m²
2.750 TL
Başiskele Damlar'da Kiralık Dublex  Daire
Fatih Özkaraaslan
Damlar, Başiskele
4+1
9.9.2019
200 m²
750 TL
Başiskelede kalıcı konutlarda kiralik daire
Erdal Özkaraaslan
Altınkent, Başiskele
3+1
8.9.2019
110 m²
850 TL
KİRALIK ÇATI DUBLEX
Fatih Özkaraaslan
Serdar, Başiskele
3+1
5.9.2019
148 m²
2.500 TL
Başiskele erguvan sit Esyali  Kiralık Daire
Özge Kurtulmus
Barbaros, Başiskele
4+1
3.9.2019
185 m²
850 TL
KİRALIK DAİRE
Cemile Karaaslan Zorer
Barbaros, Başiskele
2+1
10.9.2019
85 m²
1.100 TL
Başiskele Karşıyaka'da Kiralık Daire
Özge Kurtulmus
Karşıyaka, Başiskele
2+1
1.9.2019
130 m²
1.800 TL
Başiskele Zeray Gunesi  Kiralık Daire
Özge Kurtulmus
Fatih, Başiskele
3+1
31.8.2019
142 m²
Etiketli İlanlar

Başiskele Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Başiskele geneli ortalama fiyatı 828 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 809 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %13,42, son 10 yılda ise %92.34 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Başiskele Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Başiskele şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Başiskele kiralık daire ararken nelere dikkat etmek gerekir
Taşınmaya karar vermek ve daire arama aşamasına geçmek stresli, yorucu bir dönemin kapılarını açar. Ancak kiralık daire ararken önceden belli bir kriter listesi oluşturduğunuzda daire aramak ve bulmak daha kolay olabiliyor. Kiralık daire ilanlarında rahatlıkla kriterlerinizi seçip anında size uygun ilanları görmek için Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir kolaylık yaratan bu site sayesinde çok hızlı bir şekilde aradığınız Başiskele kiralık daireye ulaşırsınız. Ayrıca kiralık daire seçimini kolaylaştıracak ve dikkat edilmesi gereken unsurları şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralık dairenin bakım ve onarım sorunları, tadilat ihtiyacı olmaması gerekir. Ayrıca kiralık dairede rutubet sorunlarının yaşanmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin yer döşemeleri, parkeleri, kapıları, mutfak tezgahı, dolapları sağlam ve sağlıklı olmalı.
- Ailenizle birlikte içinde yaşayacağınız kiralık dairenin cephesel özelliklerine dikkat etmelisiniz. İçinde oturacağınız kiralık daire odalarının gün ışığı alıyor olması size fayda sağlayacaktır. Gün ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır.
- Kiralamak istediğiniz dairenin bakımlı ve masrafsız olmasına dikkat etmelisiniz. İçerisinde yenileme masrafları olan yerlerden uzak durmalısınız. Kiralık dairenin yer döşemeleri, parkeleri, kapıları, dolapları sağlam olmalı. Tesisat sistemlerinin kontrol edilmiş ve bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Başiskele kiralık daire yeni bir yapıysa tüm tesisatlarının takılmış, ihtiyaçların tamamlanmış olmasına ve oturulmaya hazır halde olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire araştırması yaparken seçeceğiniz yerin sağlığınızı olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz. Bunlar dışında seçeceğiniz dairenin konumu okula, işe, hastaneye, markete, ulaşım için kullanacağınız toplu taşıma araçlarına yakın mesafede bulunmalı. Bu sayede hayatınızı kolaylaştıracak imkanlar sunacaktır.
- Kiralık daire ararken ara kat olmasına dikkat etmelisiniz. Bodrum kat ve çatı katlardan ziyade arada kalan katlar daha konforlu ve avantajlı olacaktır.
- Kiralık daire incelemesi yaparken daire büyüklük olarak ihtiyaçlarınıza uygun yerlere bakmalısınız. Oturmak istediğiniz kiralık dairenin çok büyük olması ya da küçük olması biraz da maddi durumla ilgilidir. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da artacağını hesaba katmalısınız.
- Kiralık daire ilanlarını araştırırken deprem yönetmeliğine uygunluğunu ve depreme dayanıklı olup olmadığına emin olmalısınız.
- Kiralık dairenin aidat ve bakım giderlerini, güvence bedeli gibi istenen ücretleride araştırmalısınız. İncelediğiniz yer site içerisinde bir daire ise mutlaka ortak alanlar için harcanan giderler olup olmadığını da araştırmalısınız.
- Başiskele kiralık dairenin eski kiracıdan kalan ödenmemiş fatura borçlarının olup olmadığını araştırmalısınız. Sonradan mağdur olmamak için bu araştırmaları yapmalısınız.
- Kiralık dairenin bulunduğu bina, bulunduğu çevreyi öncesinde biraz araştırmalısınız. Güvenilir bir yere taşınmalı ve alıştığınız yaşam tarzınıza uygun olup olmadığına bakmalısınız.
- Muhatap olduğunuz kişilerin gerçek mülk sahibi veya kanuni vekilleri olup olmadığını araştırmalısınız. Bunun dışında mutlaka ev sahibi ile kira sözleşmesi düzenlemelisiniz.
- Hazırlayacağınız bu kira sözleşmesinde evi teslim aldığınız şartlar ve geri teslim etme şeklinize yer vermelisiniz. Bunun dışında güvence bedeli gibi bedeller ödediyseniz tutarları ile birlikte sözleşmeye yazdırmalısınız.
- Kira mukavelenizde yıllık kira artış oranını da yazdırmanız ev sahibinin kafasına göre zam yapmasına engel olacaktır.
- Kiralık dairenin kira bedellerini öderken elden değil de sonradan da ispat edebilmeniz adına banka aracılığıyla ödemeniz avantajınıza olacaktır. Hem artık yasal olarak da kira bedelinin banka aracılığı ile ödenmesi gerektiğini unutmayınız.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım