Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Batman Kiralık Daire

ile ilgili sonuç bulunamadı.
Yapmış olduğunuz seçimleri değiştirerek sonuç elde edebilirsiniz.

Batman kiralık daire bulmanız için önemli bilgiler
Kiralık daire aramak için internet büyük kolaylık sağlıyor. Dünyanın öbür ucundan bile bambaşka bir yerden kiralık daire bulmak çok kolay. İnternetten beğendiğiniz kiralık daireleri tutmadan önce gezip görmeniz daha faydalı olacaktır. Batman kiralık daire bulmak için internetten Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bu site sayesinde istediğiniz özellikteki kiralık daireye çok hızlı ulaşabilirsiniz. İstediğiniz kriterleri arama seçeneklerinden seçip tek tuşla en doğru Batmak kiralık daireyi bulabilirsiniz. Kiralık daire ararken seçim yapmanıza yardımcı olacak bilgileri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralamak istediğiniz dairenin, kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yeni yapılmış sıfır bir daire bakıyorsanız tüm tesisatın yapılmış kombinin takılmış, kapı ve camların takılmış olmasına dikkat etmelisiniz. Yıllanmış yapılarda yer döşemelerinin, dolapların, mutfak tezgahının sağlam ve sağlıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Tesisatını kontrol edilmiş ve sorunsuz olmasını da araştırmalısınız.
- Batman kiralık daire ararken bakım ve onarım masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin rutubet sorunları olmaması gerekir.
- Kiralayacağınız dairenin ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü ısı yalıtımı evdeki ısı kaybını önleyerek, tasarruf yapma imkânı sunar. Ayrıca ısı yalıtımı olan kiralık dairede küf, mantar gibi rutubet sorunları da yaşanmaz.
- Kiralık daire ararken hangi cephede olduğuna dikkat etmelisiniz. Yaşayacağınız kiralık dairenin güneş ışığı alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Güneş ışığı sayesinde kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır.
- Batman kiralık daire seçiminizde konuma dikkat etmelisiniz. Yaşayacağınız kiralık daire işe, okula, hastaneye, markete, alışveriş merkezine, toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede olmalı. Böylece yaşadığınız ev, hayatınıza kolaylık sağlayacaktır. Kiralık dairenin bulunduğu çevre ve komşularının güvenilir olmasına, yaşam tarzınıza uygun olmasını araştırmalısınız.
- Yaşayacağınız kiralık dairenin sağlığı olumsuz etkileyecek tesislere ve sanayi bölgelerine uzak olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ararken bütçenize uygun ilanlara bakmalısınız. Sizi sıkıntıya sokacak kiralık dairelerle vakit kaybetmiş olursunuz.
- Ayrıca kiralık daire ararken aylık ödenecek aidat gibi yan giderlerin olup olmadığını araştırmalısınız. Bu giderler sizi zorlamayacak nitelikte olmalı.
- Yaşamak istediğiniz kiralık dairenin ödenmemiş fatura borçlarının olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz kiralık dairenin depreme dayanıklı olmasına ve deprem yönetmeliğine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlam olmayan, dayanıksız yapılardan uzak durmalısınız.
- Oturacağınız kiralık dairenin ara kat olması size avantaj sağlayacaktır. Ara katlar ısınma açısından sahibine avantaj sağlar.
- Beğendiğiniz ve yaşamaya karar verdiğiniz kiralık daire için kira kontratı yapmalısınız. Kiralık dairenin mülk sahibinin muhatap olduğunuz kişi ya da kişiler olmasına dikkat etmelisiniz.
- Batman kiralık daireyi teslim aldığınız şartlar ve çıkarken teslim edeceğiniz şartları da baştan konuşup kira sözleşmesine yazdırmalısınız. Kira sözleşmenize yazdırmanız gereken bir konu da yıllık kira artış oranıdır. Bu artışı baştan konuşmanız ve net rakamlar üzerinde kararlaştırmanız faydalı olacaktır.
- Ayrıca kiralık daire için ödediğiniz depozito, kapora gibi tutarlar varsa sözleşmeye yazdırmalısınız. Kira sözleşmesi hem kiracıyı hem de mülk sahibini koruyan biz sözleşmedir.
- Kiralık daire için ödeyeceğiniz kira bedelini elden teslim etmemelisiniz. Kira ödemelerinizi en güvenilir banka üzerinden yapabilirsiniz. Yasa gereği de mülk sahiplerinin doğru vergilendirilmesi adına kiraların banka aracılığıyla ödenmesi gerekiyor.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım