Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Beşiktaş Kiralık Dükkan / Mağaza

(21 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı2.672 - 4.453 TL/m²
25,49 Yıl
13.000 TL
Levent Nispetiye Caddesin'de Kiralık Dükkan
Aydan Abajoli
Nisbetiye, Beşiktaş
20.10.2019
220 m²
2.500 TL
LEVENT OTO SANAYİ GİRİŞİ ANACADDEYE 1.PARALEL KİRALIK İŞ YERİ
Troyka Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Aracılık İnşaat Ltd.şti
Levent, Beşiktaş
1+1
3.11.2019
50 m²
35.000 TL
ETİLER AKMERKEZ KİRALIK MAĞAZA
Niyazi Taner
Kültür, Beşiktaş
31.10.2019
60 m²
48.000 TL
LEVENT ÇARŞI'DA KİRALIK DÜKKAN
Levent, Beşiktaş
16.10.2019
400 m²
2.000 TL
beşiktaş dikiltaş darpane arkasın da
Nil Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Dikilitaş, Beşiktaş
26.8.2019
65 m²

İstanbul / Beşiktaş Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Beşiktaş kiralık daire fiyat artışı %478,64 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %405,41 oldu.

2018 yılında Beşiktaş ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 3.390,00 TL iken, bu yıl için Beşiktaş kiralık ev ortalama fiyatı 3.319,00 TL oldu.

Beşiktaş ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-2,09 azalış gösterdi.

Beşiktaş kiralık mağaza arayışına destek olacak bilgiler
Beşiktaş kiralık mağaza ararken konumuna, getirisine, yapacağınız işe uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Sizi avantajlı kılacak kiralık mağazayı bulmalısınız. Her açıdan doğru bir kiralık mağaza bulmak için de Zingat.com sitesinden destek alabilirsiniz. Beşiktaş kiralık mağaza ilanlarına ulaşarak arama sürecinizi hızlandırabilir ve en kısa sürede sonlandırabilirsiniz. Kiralık mağaza ilanlarında aranması gereken özellikler şunlardır;
- Kiralamaya karar vermek üzere olduğunuz kiralık mağaza kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yapacağınız iş ile ilgili ruhsat alabilmeniz adına da bu önemli bir konudur. İş yerinizin işinizi yapabilmenize uygun olması gerekir. Bir market ile bir restoranın gerektirdiği mağaza özellikleri farklıdır. Bu yüzden kiralayacağınız yer, işinizin gereklerini karşılamalı.
- Beşiktaş kiralık mağaza ilanlarını araştırırken cephesi geniş olan yerleri tercih etmelisiniz. Cephe genişliği olan mağaza sahibine bedavaya reklam yapma fırsatı sunar. Ayrıca bir mağazanın kendini göstermesi, içindeki ürünler hakkında bilgi verebilmesi için bir vitrininin olması gerekir. Cephesi geniş olan kiralık mağazada geniş bir vitrine sahip olursunuz.
- Kiralayacağınız mağazanın büyüklüğüne karar verirken işinizin gereklerini göz önünde bulundurmalısınız. Bir kıyafet mağazası için ürünlerinizi sergileyeceğiniz alan ve personel odası yeterliyken bir restoran için ayrıca depo, kiler, mutfak olması gerekir. Bu yüzden seçeceğiniz kiralık mağazanın ihtiyaçlarınıza uygun büyüklükte olması gerekir.
- Beşiktaş kiralık mağaza konumunu doğru seçmelisiniz. Kiralık mağaza cadde üstünde olmalı. İnsanların rahat ulaşım sağlayabileceği ve herkesin görebileceği konumda olması iyi bir kazanç sağlamasına yardımcı olacaktır. Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerden kiralık mağaza bulmanız daha avantajlı olacaktır.
- Kiralık mağaza seçimi sırasında, tutmak istediğiniz yerin geçmiş dönemlerden kalan ödenmemiş faturalarının olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde mağdur olabilir ve olumsuz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
- Kiralık mağaza için illaki düzenleme yaparak masraf yapacaksınız ama kiralayacağınız yerin can sıkıcı ve yüksek rakamlara ulaşacak bakım, onarım gibi tadilat masraflarının olmaması faydanıza olacaktır. Kiralayacağınız yerin bakımlı olmasına, tesisatlarının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralamak istediğiniz mağaza yeni ise deprem yönetmeliğine uygunluğunu, yıllanmış ise depreme dayanıklı olmasını araştırmalısınız. Can güvenliğinizi tahliye atacak yapılardan uzak durmalısınız.
- Beşiktaş kiralık mağazayı araştırırken aylık ödeyeceğiniz aidat giderleri gibi yan giderlerinin olup olmadığını araştırmalısınız. Bu miktarlar seçim kararlarınızı etkileyecek bir nitelik olarak karşınıza çıkacaktır. Ayrıca istenen kapora, depozito varsa miktarlarının bütçenizi zorlamayacak olmasına dikkat etmelisiniz.
- Araştırdığınız kiralık mağazayı bulduğunuzda mutlaka mağaza sahibi ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Muhatap olduğunuz kişi ya da kişilerin gerçek mülk sahibi olduklarını da araştırmalısınız.
- Yapacağınız kira sözleşmesinin noter onaylı olması gerekir. Bu sözleşmeye kiralık mağaza için ödediğiniz kapora, güvence bedeli gibi giderler varsa mutlaka tutarları ile birlikte yazdırmalısınız. Ödediğiniz her kalemin kayır altında olması ileride oluşabilecek sorunlara karşı önlem olacaktır.
- İşinizi kuracağınız kiralık mağazanın yıllık kira artışını baştan konuşup net miktarlarla sözleşmeye yazdırmalısınız. Enflasyon oranında gibi yuvarlama rakamlar yerine net rakamlar daha çok fayda sağlayacaktır. Ayrıca artış oranını belirlemek, mülk sahibinin kazancınıza kıyasla bir arttırma yapmasına engel olacaktır.
- Kiralık mağaza bedelini öderken ödemelerinizi elden yapmamalısınız. Kira bedellerini yasanın da söylediği gibi bankalar aracılığıyla mülk sahibine takdim etmelisiniz. Böylece kirayı yatırdığınızı kanıtlayıcı olan dekonta da sahip olursunuz

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım