Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Beyoğlu Kiralık Daire

(116 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı2.560 - 4.266 TL/m²
13,66 Yıl
1.500 TL
Beyoğlu Halıcıoğlu'da Kiralık 2+1 daire
Halıcıoğlu, Beyoğlu
2+1
6Gün Önce
90 m²
3.500 TL
TAKSİME YAKIN 2+1 EŞYALI KİRALIK DAİRE
Hasan Kızılocak
Cihangir, Beyoğlu
2+1
2Gün Önce
91 m²
3.300 TL
TAKSİME YAKIN 1+1 KİRALIK DAİRE
Hasan Kızılocak
Cihangir, Beyoğlu
1+1
2Gün Önce
66 m²
3.500 TL
TAKSİME YAKIN 2+1 EŞYALI KİRALIK DAİRE
Hasan Kızılocak
Cihangir, Beyoğlu
2+1
2Gün Önce
85 m²
2.500 TL
Beyoğlu Örnektepe'de Kiralık Daire
Ramazan Korkmaz
Örnektepe, Beyoğlu
3+1
6Gün Önce
100 m²
1.500 TL
RENOVATED RENTAL APARTMENTS NEXT TO TAKSIM SQUARE
Batuhan Bahıtlı
Şehit Muhtar, Beyoğlu
2+1
6Gün Önce
110 m²
2.800 TL
temiz kiralık daire
Billur Karabenli Dilek Üstündağ
Hüseyinağa, Beyoğlu
1+1
7Gün Önce
65 m²
1.800 TL
Beyoğlu Piri Paşa'da Kiralık 3+1 Daire
Piri Paşa, Beyoğlu
3+1
6Gün Önce
135 m²

Beyoğlu Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Kaptanpaşa bölgesinde 1.489 TL'den başlayarak, Ömer Avni taraflarında 4.097 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Beyoğlu geneli ortalama fiyatı 3.516 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 3.436 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %5,06, son 10 yılda ise %142.23 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 14 yıl olarak görülmüştür.

Beyoğlu Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Beyoğlu şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Beyoğlu Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Beyoğlu şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Beyoğlu kiralık daire bulmayı kolaylaştıran özellikler

Yaşayacağımız kiralık daire hem bizim hem de ailemiz için avantaj sağlamalı. Yaşadığımız evde mutlu olmalıyız. Bize sürekli sorun çıkaran ve konfor sağlamayan bir evde yaşamak kimseyi mutlu etmez. Bu yüzden kiralık seçiminde dikkat olmak önemlidir. Beyoğlu kiralık daire ilanlarına bakarken yaşamayı seveceğimiz bize avantaj sağlayacak seçeneklere bakmalıyız. İstediğimiz özelliklere sahip kiralık daireyi bulmak için Zingat.com sitesinden yardım alabiliriz. Kolay kullanımı ve hızlı arama yapması sayesinde kiralık daire arayanlara çok yardımcı oluyor. Beyoğlu kiralık daire ararken ayrıca şu kriterlere de dikkat etmek gerekir;
- Kiralanmak istenen dairenin bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Daire de tadilat gibi can sıkacak masraflar olan yerlerden uzak durmak faydanıza olacaktır. Kiralık dairenin taban döşemeleri, parkeleri, kapıları, mutfak ve yatak odası dolapları sağlam ve sağlıklı olmalı. Tesisatının da bakımlı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Beyoğlu kiralık daire ararken ısı yalıtımı özelliği olmasına dikkat etmelisiniz. İstanbul gibi nem oranın yüksek olduğu bir şehirde hem rutubet sorunlarını engeller hem de kışın enerji tasarrufu etmenize fayda sağlar. Isı yalıtımı sayesinde konforlu bir ev ortamına kavuşmuş olursunuz. Bu yüzden kiralık dairede yalıtım olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ararken dairenin cephesel özelliklerini de kontrol etmelisiniz. Kiralık dairenin bulunduğu cephesinin önemli olmasının sebebi, güneş ışığı alan daireler daha aydınlık olur ve kışın daha hızlı ısınır. Bu durum da hayatımıza olumlu yansıyacaktır.
- Beyoğlu kiralık daire büyüklüğüne karar verirken ihtiyaçlarınızı ön planda tutmanızda yarar vardır. İhtiyacınız olan metrekareyi ve oda sayısını seçmelisiniz. Ayrıca odaların 2+1, 3+1 olması kadar odaların kullanışlı ve geniş olmasına da dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire konumunu belirlerken size fayda sağlayacak yerler seçmelisiniz. Kiralık daire konumu hastaneye, şehir merkezine, alışveriş merkezlerine, gitmeyi çok sevdiğiniz mekânlara ve toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olmalı.
- Kiralık daire ararken eskiden kalan ödenmemiş fatura borcu bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Elektrik, su, doğalgaz faturalarından dolayı mağduriyet yaşayabilirsiniz.
- Kiralık daire ararken ara katları tercih etmelisiniz. Bodrum kat ve çatı katlarında aşırı ısınma ya da aşırı soğuma ile karşılaşabilirsiniz. Bu sebeple sıkıntıya düşebilirsiniz.
- Kiralık daireleri araştırırken özelliklerinin yanı sıra aidat giderleri gibi yan giderleri olup olmadığını ve miktarlarını da araştırmalısınız. Sonradan istenmeyen bir sürprizle karşılaşmamak için tedbirinizi almalısınız.
- Bunun dışında kiralık daire için güvence bedeli ya da kapora gibi miktarlar var mı araştırmalısınız. Var ise bütçenizi aşmayacak tercihlerde bulunmalısınız.
- Beyoğlu kiralık daire bulduğunuzda gerçek mülk sahibi veya kanuni vekilleri ile kira kontratı yapmalısınız. Bu mukavele de yer alacak maddelerin haklarınızı korumaya yönelik olmasına dikkat etmelisiniz.
- Kira sözleşmesinde kiralık ev için ödediğiniz her kalemi tutarlarıyla birlikte mutlaka yazdırmalısınız.
- Bunlar dışında yıllık kira artış oranını en başından konuşup belirlemelisiniz. Bu artış oranını net rakamlar olarak belirlemelisiniz. Enflasyon oranı kadar arttırılacak gibi ibarelerden kaçınmalısınız.
- Sözleşmede eve girerken kiralık daireyi teslim aldığınız şartları belirtmeli ve taşınacağınız zaman yapmanız gerekenleri de konuşup yazdırmalısınız. Taşınırken hep sorun olan boya, badana işleri ve kombi bakımı konularını en başından belirleyerek sözleşmede yer vermelisiniz.
- Kira ödemelerini kesinlikle elden yapmamalısınız. Hem yasal açıdan hem de güvenilirlik açısından ödemelerinizi banka aracılığı ile gerçekleştirmelisiniz. Bazı ev sahiplerinin vergiden kaçırmak adına kira bedellerini elden istemesine taviz vermemelisiniz. Bu suça ortak olmamalısınız.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım