12 ilde 54 TOKİ arsası satışa çıkıyor!

Yazıyı paylaş:

Emlak pazarlama şirketi Turyap, TOKİ’nin 12 ilde bulunan 54 arsasını 23 Mart’ta satışa çıkarıyor. Arsalar, Ankara Bilkent’teki TOKİ Merkez Binası’nda müzayede usulü satılacak.

Konut, ticaret, turizm, sanayi, akaryakıt ve servis, küçük sanayi sitesi, depolama, spor tesisi, otel, özel ilköğretim ve ortaöğretim niteliğinde KDV’den muaf 54 arsa, yüzde 25 peşinat ve 60 aya varan vade seçenekleriyle açık artırma yöntemiyle satılacak. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana başta olmak üzere ülke genelindeki 12 ayrı ilde bulunan, gayrimenkul geliştirme ve inşaat şirketleri, müteahhitler, kooperatifler, yatırımcılara uygun toplam 527 bin 206 metrekarelik 54 adet arsanın toplam muhammen bedeli ise 662 milyon liranın üzerinde.

KDV’den muaf akaryakıt arsaları
İstanbul’un yükselen değeri Kağıthane’de Hasdal Kavşağı Arıcılar Mevkii Akaryakıt ve Bakım Alanı 7757 ada 1 parselde 4 bin 756 metrekarelik alanı kaplıyor. Bu alan Kemerburgaz, Hasdal-Ayazağa, Cendere, Kağıthane bağlantı yolu üzerinde konumlanıyor. Bölgedeki yolların kesişim merkezinde bulunan arsa 51.737.088 TL muhammen bedelle yüzde 25 peşin 6 ay vade ile satılıyor.

Adana Şakirpaşa’da akaryakıt arsası
Adana Şakirpaşa’da açık artırmaya çıkarılan arsa 4 bin 186 metrekarelik alanda yer alıyor. Muhammen bedeli 14 milyon 377 bin TL olan arsa %50 peşin 12 ay vade ile müzayedeye çıkıyor.

İzmir’de toplu iş yeri, ticaret, akaryakıt + LPG ve servis istasyonu ile otopark alanları
İzmir Bornova Doğanlar’da 135 bin 750 m2’lik alanda bulunan toplu iş yeri, ticaret, akaryakıt + LPG ve servis istasyonu ile otopark alanları 95 milyon 25 bin TL muhammen bedelle açık artırmaya çıkıyor. yüzde 25 Peşin 24 ay vade ile müzayedeye çıkan arsa İstanbul Otoyolu bağlantısının yanında, kuzeyde Ankara Caddesi, güneyde ise Kemalpaşa Caddesi ile bağlantılıdır. Kullanım alanı büyük, üzerinde birçok projenin hayata geçebileceği alan kentin merkezinde ve gelişmiş sanayi bölgesinde bulunuyor.

İzmir Konak’ta kültür arsası
İzmir Konak Kültür Mahallesi’nde bulunan 12 bin 826 metrekarelik ticaret, turizm, konut ve park alanı niteliğindeki taşınmazın yüzde 25 peşin-12 ay vade ile satışı yapılacak. Arsanın muhammen bedeli ise 60.000.000 TL.

Ankara’da 25 arsa satışta
Ankara; Akyurt, Çankaya, Etimesgut, Gölbaşı ve Yenimahalle’de bulunan arsaların yüzölçümleri 700 ile 123 bin metrekare arasında; muhammen bedelleri ise 217 bin TL ile 18 milyon 658 bin TL arasında değişiyor. Ankara Yenimahalle ve Gölbaşı’nda konut, Çankaya Alacaatlı’da özel sağlık, kreş, eğitim, ticaret alanları, Yenimahalle Yuva’da konut, ticaret ve küçük sanayi alanları ile Etimesgut Aşağıyurtçu’da özel ortaöğretim alanı peşin, Akyurt’taki sanayi ve depolama alanı ise yüzde 25 peşin 60 ay vadeyle satışa sunuldu. Gölbaşı Taşpınar’da bulunan arsalar şehrin dışında ama şehrin yanı başında yeni yerleşim bölgeleri ile; Çankaya Alacaatlı Mahallesi’ndeki arsalar Ankara’nın son beş yıldır yükselen yeni yerleşim yeri olmasıyla öne çıkıyor.

Antalya’da ticaret ve turizm alanı
Antalya Muratpaşa Bahçelievler’de 40.000 metrekarelik, ticaret ve turizm alanı niteliğindeki taşınmaz, 240.000.000 TL muhammen bedelle yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satışa sunuldu.

TURYAP TOKİ açık artırmasına nasıl katılabilirsiniz?

Açık artırmaya katılacak olanlardan istenen belgeler:
• Fotoğraflı nüfus cüzdanı,
• Vatandaşlık kimlik ve vergi sicil numaraları,
• Başvuruların vekaleten yapılması durumunda, satışlarla ilgili tüm belgeleri düzenleme, imzalama, beyan ve taahhütlerde bulunma yetkisini içeren vekaletname,
• Başvuru bir tüzel kişilik adına yapılacak ise, Şirketin yetki belgesi ve yetkili kişinin vekaletle imza sirküleri.
Daha ayrıntılı bilgi için www.turyap.com.tr ‘yi ziyaret edebilirsiniz.


BENZER YAZILAR