3 katlı, 64 odalı kedi apartmanı

Yazıyı paylaş:

Kepez Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, müzeleri, bilim merkezi, kütüphanesi, sanat galerisi, sahaf çarşısı ve yeşil alanlarında ziyaretçilerini ağırlayan DokumaPark, hayvanlar için de emniyetli bir yaşam alanına dönüştürüldü.

Park ve Bahçeler Müdürlüğünce, kuşların doğal yaşamlarını kolaylaştırmak, onlara korunaklı barınma alanları oluşturmak amacıyla parka yerleştirilen 30 kuş evinin ardından şimdi de kediler için bir bölüm yapıldı.

Dokuma Modern Sanatlar Galerisi’nin batı tarafına, kedilere daha konforlu barınma alanı sunabilmek amacıyla ahşaptan 3 katlı, 64 odalı, duvarlarında rengarenk pati ve resimlerin olduğu bir “apartman” inşa edildi. Buranın yanına farklı kedi evleri de konularak, DokumaPark’ta “pati şehri” oluşturuldu.

Kedi apartmanı, Dokuma Modern Sanatlar Galerisi’nin batı tarafına yerleştirildi. Kepez Belediyesi ayrıca DokumaPark’ın dört bir yanına sokak hayvanları için mama ve su kapları da koydu.

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kedi evleri, kuş evleri ve kedi apartmanı sayısının artırılacağını açıkladı. Kedi apartmanın açılışı 17 Şubat Dünya Kediler Günü’nde saat 11.00’da hayvan severlerle beraber gerçekleştirecek. Açılışta hayvanseverlere mama ve mama kapları hediye edilecek.

 

 


BENZER YAZILAR