7 adımda yazlık evinizi yenileyin!

Yazıyı paylaş:

Sıcak yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil beldelerinde olduğu gibi, yazlık evlerde de yaşam canlandı. Kendinizi rahat ve huzurlu hissedebileceğiniz bir yazlık ev için dekorasyonda nelere dikkat etmelisiniz? İşte yazlık ev dekorasyonu ile ilgili şık fikirler… 

 

İşte yazlık ev dekorasyonu için farklı öneriler

1) Yazlık ev dekorasyonunda ilk dikkat etmeniz gereken şey duvar rengi. Evinizin duvarlarında mutlaka açık ve ferah renkler kullanın. Mesela beyaz, açık mavi, bej evinizin duvarlarına çok yakışacaktır.

2) Yazlık ev demek, huzur demektir. Bu nedenle evinizin dekorasyonunda mümkün olduğunca minimalist olun ve mümkün olduğu kadar az, gözü yormayacak eşyalar kullanın.

3) Salon ya da odalarda ağır, hantal eşyalar yerine hafif ve konforlu eşyaları tercih edin. Yazlık evde halı yerine ince, hafif kilimler tercih edebilirsiniz.

 

4) Koltuk takımınızın açık renk, mobilyalarınızın beyaz ya da soluk renk olması salonunuza farklı bir hava katacaktır. Rengârenk aksesuarlar, minderler ve yastıklar kullanarak ortama canlılık katabilirsiniz.

5) Pratik ve şık perdeler yazlık evlerin vazgeçilmezi… Bambu, hasır stor ya da katlamalı perdeler hem kolay kullanılabilir hem de şık bir görüntü oluşturacaktır.

6) Evinizde aksesuar olarak denizatı, deniz yıldızları ya da deniz kabukları kullanabilirsiniz.

7) Eğer sık sık bahçenizi kullanıyorsanız, bu alana konforlu ve şık bir masa, koltuk yerleştirebilirsiniz. Tabii bahçe salıncakları gibisi yok.


BENZER YAZILAR