7 soruda İstanbul’un en yenisi Büyükyalı projesi!

Yazıyı paylaş:


İstanbul Kazlıçeşme’de hayata geçecek Büyükyalı İstanbul projesi, İstanbul’un yeni deniz semti olmaya hazırlanıyor. Ön satışlar için geri sayımın başladığı projenin tamamlanma tarihi ise 2019.

 

7 soruda İstanbul’un en yeni deniz semti

İşte konumu kadar projesi ve satış beklentisi fiyatıyla da dikkat çeken Büyükyalı İstanbul ile ilgili en çok merak edilen 7 soru ve yanıtı…

1) Büyükyalı İstanbul projesinde hangi şirketlerin imzası olacak?

Büyükyalı İstanbul, Emlak Konut GYO tarihindeki en yüksek hasılatlı ihaleyle Özak GYO, Ziylan Gayrimenkul ve Yenigün İnşaat ortaklığında hayata geçiriliyor. Projenin mimarlığını ise İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor üstleniyor.

 

2) Büyükyalı İstanbul projesinde konut fiyatları ne kadar?

Büyükyalı’dan satış geliri beklentisi 4 milyar 240 milyon lira. Projeyle ilgili satış fiyatlarıysa henüz açıklanmadı. Ancak 452 ünitenin ön satışlarına yakın zamanda başanması bekleniyor.

 

3) Büyükyalı İstanbul’un hayata geçirileceği Kazlıçeşme nerede? 

Kazlıçeşme, İstanbul’un Zeytinburnu ilçesinin en büyük mahallesi olma özelliğine sahip. Fatih ve Bakırköy ilçelerine komşu konumdaki Kazlıçeşme, Zeytinburnu’nun sahil şeridine de hâkim. Abdi İpekçi Spor Salonu, Balıklı Rum Hastanesi, Yedikule Surp Pırgiç Hastanesi ve Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi’ni içine alan semt bir de miting alanına sahip. Kazlıçeşme, Sirkeci-Halkalı tren hattı ve Marmaray durakları arasında yer almasıyla da bölgesindeki gayrimenkullere değer katıyor.

 

4) Büyükyalı projesi Kazlıçeşme’nin hangi bölgesinde yükselecek?

Büyükyalı İstanbul projesi, Kazlıçeşme’de eski askeri arazi üzerinde yükseliyor. Proje toplam 111 bin dönüm alana sahip. Büyükyalı İstanbul projesiyle birlikte, geçmişte tank bakım atölyesi olarak kullanılan ve 100 yıldır kamunun kullanımına kapalı olan tarihi binalar halkın kullanımına açılacak. Bu alandaki tarihi binalar kültür-sanat merkezi, sergi alanı, çocuk kulübü, yeme-içme alanı ve moda-sanat atölyesi olarak değerlendirilecek.

 

5) Büyükyalı İstanbul, hangi lokasyon avantajlarıyla prim yapacak?

Proje Marmaray ve Avrasya Tüneli bağlantıları, 8 şeritli yeni sahil yolu, Atatürk Havalimanı’na yakınlığıya deniz, kara ve raylı sistem ulaşım yollarına yakın.

 

6) Büyükyalı İstanbul projesinde konutların özellikleri neler olacak?

Proje konut, otel ve otelle birlikte işletilecek markalı rezidanslardan oluşacak. “4 Mahalle 1 Semt” sloganına sahip Büyükyalı İstanbul, sahil kasabası konsepti ve Nişantaşı tarzında evleriyle öne çıkacak.

 

7) Proje İstanbul’un siluetini nasıl etkileyecek?

Büyükyalı İstanbul projesinde blokların kat sayısı 5 ile 17 arasında değişecek. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı parametrelerine göre planlaması yapılan projede en yüksek bina 55 metre olacak.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap