Arap turistler neden Trabzon Yomra’da konut alıyor?

Yazıyı paylaş:


Körfez ülkelerinden gelen turistler Karadeniz Bölgesi’ni tercih ediyor. Özellikle Trabzon’da tatil yapmayı tercih eden Arap turistler, Trabzon’un Yomra ilçesinde konut ve gayrimenkul satış oranlarını da yükseltiyor. Peki Arap turistler neden Trabzon’un Yomra ilçesinde gayrimenkul yatırımı yapmayı tercih ediyor? 

Trabzon Yomra’daki en yeni satılık ev ilanları için tıklayın!

 

3 yılda 3 bine yakın yeni konut

Yomra, Trabzon şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta ve nüfusu 35 bin. Havalimanına mesafesiyse sadece 7 kilometre. Aynı zamanda alışveriş merkezleri ve otel seçenekleriyle de ön plana çıkıyor. Yomra’da daire fiyatları 170 bin ile 650 bin lira arasında değişen fiyatlara sahip.

 

Trabzon’daki en yeni konut projeleri için tıklayın!

 

Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yoğun olarak konut ve gayrimenkul satışı yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“İlçede inşaat sektörü her geçen gün daha da büyüyor. Yomra’da son 3 yılda 3 bine yakın konut yapıldı ve bunların yaklaşık 350’sini Arap turistler satın aldı. Örneğin, Dubaililerin yaptığı 800 dairelik sitenin tamamı yabancı. İçerisinde bir tane yerli vatandaş bulamazsınız.”


BENZER YAZILAR

Yorum Yap