Ataköy’de yat limanı seçimi

Yazıyı paylaş:


Ataköy Yat Limanı için Bakırköy’de oylama yapıldı. Bakırköy Belediyesi, Ataköy semtinde yaşayanlara “Ataköy’de yat limanı ister misiniz?” diye sorarak kararı halka bıraktı. Ataköylüler, İstanbul Ataköy sahilinde yat limanı ve ek projelerin hayata geçirilmesine ilişkin düzenlenen oylamaya ilgi gösterdi. Oylamanın yapıldığı alanda “Ataköy Yat Limanı ve Ek Projelerini Kamuoyuna Soruyoruz” pankartı dikkat çekti.

 

“Evet” oyu çıktı!
Ataköy Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi’nin düzenlediği halk oylamasına katılanlardan “evet” oyu çıktı. Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda gerçekleştirilen oylamaya katılan 3 bin 458 kişinin 1.988’i “evet” oyu kullanırken, “hayır” diyenlerin sayısı ise 1.451 oldu. Ayrıca seçimde geçersiz sayılan oy sayısı 19 olarak açıklandı.

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, oyunu yat limanının yapılmaması yönünde kullandığını açıkladı ve oylama sonucunun hukuk açısından bağlayıcı olmadığını ifade ederken, “Ancak kamu vicdanının hukuk üzerinde mutlaka bir etkisi olacaktır.” yorumunda bulundu.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap