Avrupa ülkelerinde konutların metrekare fiyatları!

Yazıyı paylaş:

Yurtdışında ev sahibi olmak isteyen Türkler emlak avında!.. ABD, İngiltere, Portekiz, Malta, Yunanistan ve Kıbrıs’ta emlak alımına ilgi artıyor. Gözde yatırım alanları arasında Miami dikkat çekiyor.

 

Ev alana oturma izni veren 12 ülke!

 

Yurtiçinde son dönemde gayrimenkul seferberliğinin etkisiyle konut satışlarının bu yıl 1 milyon 500 bin ile bir rekora imza atması öngörülüyor. Her ne kadar yurtiçinde konut satışları hareketli olsa da Türklerin yurtdışında emlak arayışlarının arttığı biliniyor.

Yurtdışında global krizin ve ekonomilerde yaşanan durgunluğun etkisiyle emlak fiyatlarındaki düşüşün cazibe yaratması ve Türklerin çeşitli sebeplerle ABD, İngiltere, Portekiz, Malta, Yunanistan ve Kıbrıs’ta emlak alımlarıyla ilgileniyor.

 

Miami öne çıkıyor

Bilindiği gibi ABD’de altı aydan daha fazla ikamet eden ve 500 bin doların üzerinde bedelli gayrimenkul alanlar Yeşil Kart hakkı elde edebiliyor. ABD’de Türklerin yoğun olarak ilgi gösterdiği Miami’deki projelerin tanıtımları da son dönemde arttı. Bunlardan biri de Heafey Group’un Ocean Conrad Resort projesiydi.

 

Türkler Miami’de, yabancılar İstanbul’da ev istiyor!

 

Koç Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un da aralarında bulunduğu yatırım grubunun Four Seans Otel ve Rezidans projesine komşu olan Ocean Conrad Resort’un yüzde 50’si şimdiden Türkler tarafından satın alınmış. Heafey Group Başkan Yardımcısı Carmine Zayoun, Miami’nin her zaman sanatçı ve futbolcular arasında gözde olduğunu belirtirken, şimdi buraya beyaz yakalıların yatırım yaptığını söylüyor. Zayoun’a göre, Miami 2020 projesi bu bölgeyi yatırım açısından cazip hale getiriyor. Çünkü Miami, Panama kanalının genişlemesini sağlayan bu projeyle bir ticari merkez haline geliyor.

 

Yurtdışında konut alanlar emlak vergi oranlarına dikkat ediyor

Miami’ye Türklerin her zaman ilgisi bulunduğunu belirten emlak danışmanlık şirketi Era Gayrimenkul’ün Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu da, yurtdışında emlak almak isteyenlere vergi oranlarına dikkat etmeleri konusunda bulunuyor. Ekşioğlu, vergi avantajı nedeniyle yatırım için emlak alan Türklerin özellikle İngiltere, Portekiz ve Malta’yı tercih ettiğini söylüyor.

 

Türkler Barcelona’da ev sahipliğinde 2. sırada!

Avrupa ülkelerinde konutların metrekare fiyatları

ERA Avrupa Raporu 2016’ya göre Avrupa ülkelerinde konutların metrekare fiyatları…

Almanya: 3.159 Euro

Avusturya: 4.800 Euro

Bulgaristan: 775 Euro

Çek Cumhuriyeti 1.560 Euro

Fransa: 8.413 Euro

Hollanda 3.585 Euro

İsveç: 4.620 Euro

İsviçre: 10.963 Euro

Portekiz: 1.272 Euro

Türkiye: 1.044 Euro

Ev alana oturma izni veren 5 ülke ve detayları!

Kaynak: Fortune dergisi

 


BENZER YAZILAR