Ayda 894 TL’den başlayan fiyatlarla ev sahibi olma fırsatı!

Yazıyı paylaş:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen TOKİ 100 Bin Sosyal Konut Kampanyası tanıtım törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülke genelinde 100 bin sosyal konutun inşa sürecinin başlayacağını belirterek, “Aylık 894 TL’den başlayan taksitler ve 240 aya varan vadelerle ev sahibi olma imkânı sağlayacağız.” dedi.

Tanıtım töreninde yaptığı konuşmada, 100 Bin Sosyal Konut Kampanyası’na öncülük eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile finansmanına destek veren Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece 17 yıldır sürdürdüğümüz şehircilik hamlesine yeni bir altın halka daha eklemiş oluyoruz” dedi.

Yakın tarihte Türkiye’nin yaşadığı ekonomik ve sosyal krizlerin, diğer alanlarla beraber şehirler üzerinde de olumsuz etkileri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç şüphesiz bu menfi etkilerin başında çarpık kentleşme geliyor. Bizim 17 yıldır ortadan kaldırmaya çalıştığımız çarpık kentleşme sorunu, 1950’lerden itibaren başlayan, çoğu ekonomik sebepli, düzensiz göçlerin sonuçlarından bir tanesidir” şeklinde konuştu.

 

“Türkiye’ye, sağlam, depreme dayanıklı bir şehirleşme modeli kazandırdık”

Son günlerde ardı ardına yaşanan depremlerin, güçlü şehir altyapısı ve kaliteli konutun önemini tekrar hatırlattığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’ye, geçmişin ihmallerini de telafi edecek şekilde, sağlam, güvenilir, depreme dayanıklı bir şehirleşme modeli kazandırdık. Dünyaya örnek olan bu modeli geliştirerek devam ettireceğiz. Bunun için, her açıdan güvenli evleri, ekonomik gücü yerinde insanlarımız yanında, 82 milyonun her bir ferdi için de hayata geçirmekte kararlıyız. Vatandaşlarımızı, aileleriyle huzur içinde, mahalle kültürünü teneffüs ederek, insanlık onuruna uygun bir ortamda yaşayabilecekleri konutlara kavuşturmak için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bugün başlattığımız 100 bin sosyal konut projemiz de, işte bu hedefimiz doğrultusunda atılmış değerli bir adımdır.”

 


BENZER YAZILAR