Ayna ile küçük odaları büyük göstermenin 4 yolu!

Yazıyı paylaş:

Evinizin küçük ya da karanlık odalarını ayna ile daha geniş ve aydınlık gösterebileceğinizi biliyor musunuz? Evde önemli bir dekoratif obje olarak tercih edilen aynalar, doğru yere yerleştirildiği takdirde evde doğal bir ışık sunabiliyor. Peki, küçük ya da karanlık odaları ayna ile nasıl büyük ve aydınlık gösterebilirsiniz? İşte aynanın evdeki mucizeleri…

 

1. Oda karanlıksa aynayı pencere karşısına koyun
Eğer odanız yeterli ışık almıyorsa, dışarıdan gelen doğal ışığı odaya daha iyi yansıtabilmek için aynayı pencerenin tam karşısındaki duvara yerleştirin.

ayna ic1 - Copy

2. Eşyaları aynayla kaplayın
Ayna ile kaplı bir sehpa ya da şömine odanıza farklı bir hava katabilir. Bu şekilde odanızı daha ferah ve geniş bir hâle getirebilirsiniz. Ancak bu noktada odada kullanılan aynaların aralarında eşit uzaklık sağlayarak odaya ekstra aydınlık katabilirsiniz.

 

Ev dekorasyonu için yaratıcı fikirler

 

3. Dar hol kalmasın

Evlerin en dar ve karanlık alanlarından biri de holdür. Diğer yandan evin ilk görülen yeri olması açısından da bu bölümün mümkün olduğunca ferah ve geniş olması hoş bir görüntü sunar. Evinizin holüne yaratıcı bir şekilde yerleştireceğiniz aynalar, bu mekana çok farklı boyut katacaktır.

 

ayna ic3 - Copy

4. Daha ferah banyo için ayna
Banyodaki aynayı sürekli lavabonun üzerinde görmekten sıkıldınız mı? O zaman size güzel bir önerimiz var! Küçük ya da dar banyonuzun bir duvarını boydan boya aynayla kaplamaya ne dersiniz? Böylece ayna sayesinde banyonuz artık daha büyük ve ferah görünecektir.


BENZER YAZILAR