Bağdat Caddesi kiralık fiyatlarında indirim!

Yazıyı paylaş:


Kadıköy Bağdat Caddesi üzerindeki mağazaların kira fiyatları düşüşe geçti. Kira indirimleri yüzde 20’lere ulaşırken, birbiri ardına boşalan mağazalar tekrar dolmaya başladı. Yüksek kira fiyatları ile sık sık gündeme gelen Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi için de benzer bir beklenti söz konusu.

 

Bağdat Caddesi’ndeki en yeni kiralık dükkan ilanları için tıklayın!

 

Bağdat Caddesi’nde kiralar düşüşe geçti
Bağdat Caddesi’nin Türkiye’nin en büyük alışveriş caddelerinden olduğunu belirten Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, özellikle 2016’nın cadde için zor geçtiğinin altını çizdi.

 

3 adımda yüksek kiralı dükkan yatırımı

Kira fiyatları metrekare başına 100-150 dolar arasında değişen Bağdat Caddesi’nde mağazalar özellikle Şaşkınbakkal-Suadiye arasında yoğunlaşırken, bu güzergâhtaki 40’a yakın mağaza boş durumda bulunuyor. Gökhan Taş, bunun tek nedeninin yüksek kira ücretleri olmadığına dikkat çekerek şu değerlendirmede bulundu:
“Caddeden giden markalar, son 15 gündür geri dönmeye başladı. Ticari gayrimenkulde inanılmaz yoğun ve hareketli günler görüyoruz. Mal sahipleriyle de görüşüyoruz, giden markaların geri dönme eğilimleri olunca kiralarda indirim de başladı. Yüzde 20’ye yakın bir indirim var. Bunun temel sebebi, Türkiye’de başka Bağdat Caddesi yok. Mal sahipleri de, kiracılar da bunun farkındalar.”

 

İstiklal Caddesi’nde mal sahiplerinin bekle-gör politikası
Bağdat Caddesi’ndeki mağaza kiralarında yüzde 20’ye yakın indirim yaşanması, İstiklal Caddesi’nde de benzer bir beklentiyi doğurdu.

 

İstiklal Caddesi’nde yıllık kira artışı ne kadar oldu?

Coldwell Banker Türkiye Başkanı Gökhan Taş, İstiklal Caddesi ile ilgili olarak da “Turizm canlanınca Beyoğlu eski günlerine dönecek. Şu anda İstiklal Caddesi’nde 30-40 metrekare yerler 20 bin dolar civarında kiraya çıkıyor. Burada mal sahiplerinin kiraları düşürme beklentisi var, ama bu yönde bir hareketlilik yok. Mal sahipleri bekle-gör politikası izliyor, turizm tekrar canlandığında İstiklal’in de eski günlerine kavuşacağına inandıklarını sürekli belirtiyorlar.” diye konuştu.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap