Beykoz’da emlak yatırımı prim yapıyor!

Yazıyı paylaş:

 

İstanbul’un eski ilçelerinden Beykoz’da gayrimenkul piyasası yükseliş trendinde dur durak bilmiyor. Özellikle birbiri ardına devreye girecek mega projelerin uğrak noktası olan Beykoz, yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor.

 

Beykoz’da gayrimenkul fiyatları neden sürekli artıyor?

Beykoz’daki gayrimenkul trendleriyle ilgili bir değerlendirme de EVA Gayrimenkul Değerleme uzmanları Esin Ağar ve Öyküm Öngiden’den geldi. İşte uzmanların yaptığı açıklamalardan derlediğimiz ve Beykoz’da emlak yatırımını her geçen gün değerlendiren gelişmeler…

• Beykoz’da konut piyasasında, 3. Köprü’nün devreye girmesi ve Üsküdar-Beykoz metrosunun yapımına başlanmasıyla beraber değer artışında ciddi bir ivme görülecek.

• Yatırımcı firmaların bölgede arsa topluyor.

• Markalı konutlar villa ve daire tipinde ağırlık kazanırken, metrekare satış fiyatları 2 bin 910 ile 27 bin TL arasında değişiyor.

 

Beykoz’daki en yeni satılık arsa ilanları için tıklayın!

 

• Beykoz bölgesi, 3. Köprü’nün hizmete girmesiyle birlikte yatırım açısından çok daha cazip bir konuma yükselecek.

• 2019 yılından sonra açılması planlanan Üsküdar-Beykoz metro hattıyla iki ilçe arasındaki ulaşım 22 dakikaya inecek. Metro hattı bölgeye ilgiyi daha da artıracak. Diğer yandan metro çalışmaları başlar başlamaz bölgedeki konut fiyatları da hızlı bir yükseliş göstereceğe benziyor.

Gümüşsuyu Mahallesi‘nde ve yakın çevresinde mevcut veya inşa halinde nitelikli konut projesi bulunmazken; Beykoz geneline bakıldığında ise 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipte dairelerle, 5+1, 5+2, 6+2, 7+2 tipte villalar görülüyor.

• Riva bölgesindeki projelerde birim satış fiyatları daha düşük seyrediyor. Bölgede villa tipi ve diğer konutların ortalama birim metrekare satış fiyatları 2 bin 910 ile 7 bin TL aralığında değişiyor.

 

Beykoz’daki en yeni konut projeleri için tıklayın!


BENZER YAZILAR