Yeni konut projelerinde ev satmanın 4 püf noktası

Yazıyı paylaş:


Yeni konut projeleri, sağladığı avantajlar ile ev sahibi olmak ya da yatırım yapmak isteyenlerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle büyükşehirlerde yeni konut projelerinin sayısı arttı. Ülkemizdeki deprem riski gayrimenkul alıcılarını yeni ve deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmiş binalara yönlendiriyor. Konut kredisi faizlerinin düşmesi ve avantajlı ödeme koşulları yeni konut projelerine olan talebi artırıyor.

Peki daha çok kazanmak isteyen emlak danışmanları yeni konut projelerinden ev satarken nelere dikkat etmeli?

İşte birinci el daire satışlarının artırmanın 4 püf noktası!

 

1) Olanaklarını anlatın
Yeni konut projesinde ev sahibi olmak isteyenler projenin sosyal imkânları ile yakından ilgilenecektir. Spor sahaları, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuklara özel park ve havuz, yeşil alanlar, açık ve kapalı otopark ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyecektir. Projelerde özel güvenlik sistemlerin ve akıllı bina, ev özellikleri de potansiyel müşterilerinizin yaşamını kolaylaştıracak unsurlar olduğunu unutmayın.

 

2) Deprem yönetmeliğine uygun mu?
Yeni konutların deprem yönetmeliklerine göre hazırlanması, birinci el dairelerin ve bulundukları binaların sağlam olduğunu gösteriyor. Binanın sağlam olduğunu, inşaat özelliklerini, detaylandırarak anlatmak faydalı olacaktır. Bu özellik de ev satışını hızlandırıyor. Aynı zamanda alıcılar; konut projesinin bulunduğu ilçenin de şehrin deprem riski az bölgelerinde yer almasına özen gösteriyor.

 

3 bankadan konut kredisinde faiz indirimi!

 

3) Ödeme avantajlarının altını çizin
Birçok bankanın konut kredisi faizlerini aylık yüzde 0,99 düşürmüş olması ev satın almak isteyenler için önemli bir fırsat. Konut projelerine özel düzenlenen kampanyalar, ödeme koşullarının esnekliği, peşinat seçenekleri, taksit süreleri diğer satılık konut seçeneklerine göre avantaj sağlayabiliyor. Yeni projelerdeki evlerin taşınmaya hazır olması, tadilat gerektirmemesi hem zamandan hem de bütçeden kazandırıyor.

 

4) Yatırım değerini belirtin
Amortisman süresi de emlak yatırımı olarak projeden konut satın alanların önem verdiği bir diğer konu. (Amortisman süresi, konutun kiraya verilmesi durumunda satış fiyatının kaç yıl içerisinde yıllık kira değeri ile karşılanabileceğini gösteriyor.) Zingat.com Bölge Raporu verilerinden konut geri dönüş süresini, ulaşım yollarını, okulları, hastaneleri, demografik yapıyı ve yıllara göre fiyat analizlerini öğrenebilirsiniz.

Konut projesinin prim yapacak bölgede olması, Metro ve metrobüs gibi toplu ulaşım araçlarına veya açılacak yeni duraklara mesafesi, lokasyon olarak avantajlı bölgede yer alması yatırım imkânını belirleyecek faktörler arasında yer alıyor.

 

İstanbul’da deprem riski az ilçelerde emlak fiyatları!

BENZER YAZILAR

Yorum Yap