Bu bölgelerde arsa fiyatları yüzde 150 arttı!

Yazıyı paylaş:


İstanbul-İzmir arasını karayolu ulaşımını 3 buçuk saate indirecek ve kamuoyunda İstanbul-İzmir Otoyolu olarak bilinen Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi ve otoyolun en önemli kısmını oluşturan Osmangazi Köprüsü çevresindeki arsaların metrekare fiyatlarında hızlı bir yükselişe neden oldu. Peki otoyol ve köprü projeleri hangi bölgelerdeki arsa fiyatlarını uçurdu

 

Kocaeli Bölge Raporu için hemen tıklayın!

 

Sabah gazetesinde yayımlanan haberde sektörü yakından takip eden isimlerin görüş ve açıklamalarına yer verildi. Buna göre, köprü ve bağlantı yollarının geçeceği güzergâhlarda yer alan arazilerin imar durumuna göre, 3 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında bugün yüzde 150 oranında değerlendiği görülüyor.

 

Yalova ve Bursa’da fiyatlar arttıkça artıyor

Yalova ve Bursa’nın köylerinde ciddi bir hareketlilik olduğunu belirten Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, 2019’da tamamlanacak İzmir’e kadar olan bağlantı yolunun Manisa ve İzmir çevresindeki arazilerde de değer artışı yaratacağına dikkat çekti.

 

Yalova’daki en yeni satılık arsa ilanları! 

 

Bursa’daki en yeni satılık arsa ilanları!

 

Yapılan araştırmaya göre; Bursa ve Yalova’da tarla vasfındaki arsaların metrekare fiyatı 200 TL, Gebze’de 150 TL, Balıkesir’de 45 TL ve Manisa’da 35 TL’yi buldu. Yazıcı, Yalova’daki gayrimenkul sektörüyle ilgili şunları söyledi:

“Yalova geçtiğimiz 3 yıldır artış trendinde ve bölgedeki arsa fiyatları yüzde 100’ün üzerinde artış gösterdi. Konut fiyatları Yalova’da yabancıların da ilgi duyduğu bazı bölgelerde son 5 yılda yüzde 100’e yakın artış gösterdi.”

 

Balıkesir’in yıldızı yükseliyor

TSKB Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Makbule Yönel Maya ise Gebze-Dilovası’nın geçmişten gelen lojistik sanayi kimliğini katlayarak artırdığını, Balıkesir’in de lojistik açıdan orta vadede önemli bir adres olacağını dile getirdi.

 

Balıkesir’deki en yeni satılık arsa ilanları!

 

Yalova’daki arsalar imara açılıyor

ERA Gayrimenkul Türkiye Koordinatörü Mustafa Baygan ise Gebze’den ziyade Yalova’daki arazilerin değerlendiğine de dikkat çekerek, projenin geçeceği alanlardaki tarlaların büyük kısmının da imara açıldığını belirtti.

 

5 bin konutlu proje Körfez yatırımcılarını bekliyor

Yalova’da 5 bin konutluk proje yapmayı planlayan Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman ise, “Osmangazi Köprüsü’nün açılışıyla birlikte hızlı bir hareketlenme yaşıyoruz. Bölgede arazi almak isteyenlerin bu dönemi iyi değerlendirmesinde fayda var. Suudi Arabistanlı Kimma Huizama ile 2 milyar liralık proje için işbirliği yaptık. Yalova’da yapacağımız 5 bin konutluk projeye Körfez’den talep bekliyoruz.” diye konuştu.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap