Bu yaz daha çok emlak satışı için 7 pratik yol!

Yazıyı paylaş:

Gayrimenkul danışmanları için yaz ayları fırsatlarla doludur. Sadece büyük şehirlerdeki satılık ve kiralık daire pazarındaki hareketlilik değil, aynı zamanda tatil beldelerinde, denize kıyısı olan şehir ve ilçelerde yazlık ev satış ve kiralamaları da hız kazanır.

Ev satışları söz konusu olduğunda yaz mevsimine kıyasla çok az mevsim karşılaştırılır. Yapmanız gereken yaz boyunca daha stratejik olmak, yıl başında belirlediğiniz hedeflerle iliği iyi skorlar elde etmektir.

 

Emlak danışmanları için yaz sezonuna özel taktikler

İşte yaz ayları boyunca emlak ilanlarınızla ilgili satış ve kiralamaları artırmak için gözden geçirmeniz gereken 7 konu…

1) Yaz sezonu her ne kadar haziranda başlıyor gibi görünse de en fazla hız kazandığı dönem 1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar sürer. Bayram tatillerini de içine alan bu süre gayrimenkul danışmanlarının yaz sıcağında en çok enerji harcaması gereken zaman dilimidir.

Bu nedenle mutlaka bir pazarlama bütçeniz hazır olmalı. Bunun içerisinde emlak sitesinde “öne çıkan ilan” vermek kadar, sosyal medya ve SEO pazarlaması için de bütçe ayırmış olmalısınız.

2) Bahar aylarında emlak sitesinde yayınladığınız fakat alıcısını bulamayan ilanlarınızı tekrar gözden geçirmek için en doğru günlerdesiniz. İlan başlığını tekrar kontrol edin, belki yeterince dikkat çekici olmamıştır.

Peki ya ilan fotoğraflarınız? Daha dikkat çekici ev ilanı fotoğrafları için çekim yapın ve bu yeni fotoğraflarla ilanınızı yenileyin. Tatil hissini yansıtan, ferah ve şık fotoğraflar kullanmaya özen gösterin. İlan fotoğraflarında evin içi kadar, varsa bahçe ve havuzdan şık karelere yer vermeyi unutmayın!

3) Yazlık bölgelerde satışa veya kiralamaya çıkardığınız yazlık ev, daire, arsa gibi ilanlarınız varsa, özellikle bu bölgelerde gerçekleşecek yaz festivali, fuar, konser gibi etkinlik tarihlerine göre ilanlarınızı yenilemek ya da gayrimenkul ofisiniz adına bir stant açmak iyi fikir olabilir. Tabii “yeni normal” hayat kurallarını asla ihmal etmeden…

 

4) Gayrimenkulde mevcut ve yeni müşterilerle iletişimde kalmak hayati önem taşır. Sosyal medya hesaplarınızdan yaz temalı iletiler paylaşın. Birkaçı mutlaka güncel emlak ilanlarınızla ilgili olsun.

“Bu evde yaz tatilini geçirmek ister misiniz?” başlığıyla kiralık yazlık ev, “Hayalinizdeki evi alın, yaz tatilinizde aklınız rahat olsun” başlığıyla satılık ev, “Ofisinizi yazlık evinize taşıyın” başlığıyla özellikle uzaktan çalışmaya geçenlere uygun kiralık daire ilanlarınızı paylaşmak dikkat çekici olabilir.

 

5) Satışa sunduğunuz evin çevresindeki diğer gayrimenkullerin değerini ve trendleri takip edin. Fiyat karşılaştırması yaparak portföyünüzdeki gayrimenkullerin satış fiyatını belirleyin. İsterseniz Zingat.com Bölge Raporu ile evin satış fiyatını, geri dönüşüm süresini öğrenebilirsiniz.

6) Hangi müşteri, nasıl bir yazlık ev arar? Yazlık ev satın almak isteyen müşterileriniz genellikle nelere dikkat ediyor? Bu konuda bilgi sahibi olmak, emlak portföyünüze doğru yön vermenize ışık tutacaktır. Yazlık ev satın almak ya da kiralamak isteyenlerin kararını etkileyen özellikler şunlar: Hangi şehir ya da beldede yer aldığı, denize ve kumsala mesafesi, havayoluna yakınlığı, karayoluyla ulaşım avantajları ve tabii ki izole tatil olanakları.

 

7) Gayrimenkul pazarlama planınızın bu çeyrekte sizi ileriye taşıdığından nasıl emin olabilirsiniz? Bunun için gayrimenkul pazarlamanızı ölçmeyi ihmal etmeyin. Çabalarınızın yaz boyunca ne kadar etkili olduğunu bilmek için, bunları yaz boyunca ve çeyreğin sonunda ölçmeyi ihmal etmemelisiniz.


BENZER YAZILAR