Bursa, Paris’in ünlü Şanzelize’sine kavuşacak!

Yazıyı paylaş:


Gayrimenkul yatırım değeri yüksek şehirlerin başında gelen Bursa, prestijli caddelerinden Fatih Sultan Mehmet (FSM) Caddesi için değişime hazır. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin “FSM Caddesi’nin çehresi değişiyor” sloganıyla yürüttüğü projeyle FSM Caddesi’nin Paris’in dünyaca ünlü Şanzelize (Champs-Élysées) Caddesi benzeri bir görünüme kavuşması planlanıyor. Bilindiği gibi, Şanzelize Bulvarı, 2016 yılında dünyanın en pahalı üçüncü caddesi olarak seçildi.

 

Bursa konut projeleri!

 

Bursa FSM Caddesi 2017’de nasıl olacak?

• FSM Caddesi a’dan z’ye yenilenecek.

• Sadece Bursa’nın değil, Türkiye’nin en önemli caddelerinden biri olacak.

• Bina cephelerinde düzenlemeye gidilecek.

• Yürüyüş ve bisiklet yolları olacak.

• Caddenin ortasından nostaljik tramvay geçecek.

• Modern şehircilik anlayışının tüm özelliklerini bünyesinde barındıracak.

bursa.sanzelize.3

 

Bursa’nın marka değerini yükseltecek

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin büyükşehir bürokratları, bulvar esnafı, kent konseyi temsilcileri ve teknik elemanlar ile birlikte düzenlediği basın toplantısında FSM Bulvarı’nın projesini tanıttı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, caddenin revizyon çalışmaları sonucunda gerçek marka değerine ulaşacağını belirtti:

bursa.sanzelize.1

“Bina cephelerine dair düzenleme, tretuvarlar, sık parklanma sisteminin oluşturulması, yürüyüş ve bisiklet yolları, ortadan geçecek nostaljik tramvayla FSM Bulvarı çok farklı bir görüntüye kavuşacak. Belki de Bursa’nın en iyi fotoğrafları buradan çıkacak. Yapacağımız tüm bu çalışmalarda modern şehircilik anlayışına hitap eden malzeme ile doneler kullanacağız” dedi.

bursa.sanzelize.5

 

Bursa, yaşam kalitesinde dünya 28’incisi!

 

Bursa yıldızını parlatıyor

Bursa, gayrimenkul sektörü için de son derece değerli bir konumda. Özellikle emlak yatırımı yapıldığında, en kısa sürede yatırımı karşılama gücü yüksek olan Bursa’da gayrimenkullerin amortisman süresi 16 yıl.

Yabancı yatırımcıların da en çok ilgi gösterdiği şehirler arasında yer alan Bursa, aynı zamanda 2016 yılında yapılan uluslararası bir araştırmada dünyanın yaşam kalitesi en yüksek 28’inci şehri olarak seçilmişti. Aynı zamanda ilk kez Avrupa Komisyonu tarafından “2017 Avrupa Yeşil Başkenti” unvanına aday şehirler arasında gösterildi.

Bursa emlak durumu ve daha fazlası hakkında detaylı bilgi arayanlar Zingat.com Emlak Raporu bölümünü ziyaret edebilir.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap