Bursa’da 20 yıl vadeli konut kampanyası!

Yazıyı paylaş:

20 yıl vadeli konut kampanyasından yararlanmak isteyen Bursalılar için müjdeli haber geldi. Bursa İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İşadamları Derneği (İMSİAD) tarafından başlatılan “240 Aya Kadar Vadeli Konut Kredi” kampanyasına Bursa’dan 6 banka dahil oldu.

 

Bursa’da 20 yıl vadeli konut kampanyasına katılan bankalar

İMSİAD yetkilileri, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Derneği (GYODER) ve TOKİ öncülüğünde İstanbul’da başlatılan 240 aya (20 yıl) kadar vadeli konut kredisi kampanyasının Bursa’da da uygulanabilmesi için yürüttükleri çalışmaların olumlu sonuçlandığını açıkladı.

İşte Bursa’da 240 aya kadar vadeli konut kredisi çekilebilecek 6 banka:

• Türkiye İş Bankası

• Garanti Bankası

• Albaraka Türk

• Halkbank

• Vakıfbank

• Ziraat Katılım Bankası

 

Bursa konut satışında artış var

İstanbul’da uygulanan bu kampanyayı Bursa’ya taşıdıkları için mutlu olduklarını ifade eden İMSİAD Başkanı Adil Gökçadır şunları söyledi:

“İnşaat, hızla ilerleyen ve geçen yıl itibarıyla dünyada yaklaşık 12 trilyon dolar ciroya ulaşan bir sektör. Ülkemizde ise 18 milyar gibi önemli bir ciro rakamını yakaladı. Hâlâ ekonomimizin lokomotif bir sektörü. Dolayısıyla bu manada üstümüze düşeni her zaman fazlasıyla yapmaya çalışıyoruz. Sektörün mevcut ve olması muhtemel problemlerini de çözmeye yönelik çalışmalarımız var. Ülke genelinde durağanlık olsa da Bursa konut satış istatistiklerinde bir artış içinde. Bizler bu artışın sürekli olması için İstanbul’da uygulanmaya başlayan bu kampanyayı bankalarımızın desteği ve İMSİAD’ın yoğun gayretiyle Bursa’ya da taşımak istedik. Bursalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.”

 

20 yılda ev sahibi yapan GYODER’in 75 konut projesi!

BENZER YAZILAR