Bursa’nın ekolojik projesi Ekolkent!

Yazıyı paylaş:


Güler İnşaat tarafından, gayrimenkul sektöründe Türkiye’nin yükselen yıldızlarından Bursa şehrinde kendi elektriğini üretmesi ve su israfını önlemesiyle dikkat çeken Ekolkent projesi hayata geçiriliyor. Ekolojik olmasıyla ön plana çıkan projede 3+1’den 4+1 dublekse kadar çeşitli tiplerde daireler yer alıyor.

Güler İnşaat, Türkiye’nin yeşil incisi olarak bilinen Bursa’da, yeşilliği ve ekolojik özellikleriyle büyük beğeni kazanması beklenen yeni bir proje için kolları sıvadı. Konut projesi, yeşil alanları ve sosyal donatılarıyla huzurlu bir aile ortamı sunarken, elektriğini de kendisi üretip, su israfını engelleyerek bütçe dostu olacak. Ekolkent projesi, Bursa Göçmen Konutları bölgesinde yükseliyor. Projenin satışı ise yeni hayata geçirilen Ngyo Konut Market tarafından yapılacak.

 

Proje 54 daire ve 9 ticari alandan oluşuyor

Toplam 2 bin metrekare inşaat alanında hayata geçirilecek proje, 2 blok ve 7 kattan oluşacak. Toplam 54 daire ve 9 ticari alandan oluşacak Ekolkent’te 3+1 normal kat, 3+1 bahçe katı, 3+1 dubleks ve 4+1 dubleks daireler yer alacak. Ekolkent projesinde bol miktarda yeşil alan ve havuz gibi sosyal donatı alanları yer alıyor. Ayrıca, projedeki her daireye otopark imkânı da sunuluyor.

Söz konusu projenin en dikkat çekici özelliği ise ekolojik olarak inşa edilmesi. Ekolkent bir taraftan kendi elektriğini üretirken, bir taraftan da su israfına engel oluyor. Bu kapsamda projedeki konutlarda, banyo, gri su adı altında kullanılan atık su ile yağmur suyunu bir depoda toplayan bir sistem bulunuyor. Adı geçen atık su ve yağmur suyu, sistem sayesinde arıtılacak ve bahçe ile peyzaj sulamasında kullanılacak.
Ayrıca projede atık ayrıştırma sistemi de bulunuyor. Sistemle, cam, kâğıt, plastik gibi tüm çöp ve atıklar ayrı ayrı yerlerde toplanacak.

 

Dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden Bursa’da ev fiyatları ne kadar?

 


BENZER YAZILAR