Bütçenize ve hayallerinize göre ev nasıl bulunur?

Yazıyı paylaş:

Hayalinizdeki evi bulmak birçok sebepten dolayı zor olabilir. Bu sebeplerin başında da bütçeniz ile yaşamak istediğiniz konutun özellikleri arasındaki fark gelir.

Bir emlak sitesinde yayınlanan binlerce ilan arasında kaybolmadan, doğru bir stratejiyle ilerleyerek, aradığınız ev seçeneklerini listelemeniz aslında o kadar da zor değil.

Peki hem bütçenize hem de yaşam tarzınıza uygun en iyi emlak ilanlarına nasıl ulaşılır? İşte bunun için en pratik ve kesin sonuç verecek yollar…

 

Adım 1: Bütçenizi belirleyin

Her ay ne kadar para kazanacağınızı ve harcayacağınızı bilmiyorsanız bir bütçe yapamazsınız. Bu yüzden bir kişisel gelir-gider tablosu çıkarmalısınız. Bu tabloya vakit ayırmakta gecikmeyin.

Özellikle de satın almayı düşündüğünüz evler için konut kredisi kullanacaksanız, ihtiyacınız olan yerine ödeyebileceğiniz aylık tutarı hesaplayarak konut kredisi planlamasını yapabilirsiniz.

 

Adım 2: Emlak danışmanıyla çalışın.
İşi bir bilenle ilerletmek her zaman en iyi seçenektir. Ev sahibi olmayı düşündüğünüz bölgenin uzmanı olan bir emlak danışmanıyla çalışmak önemlidir.

Gerçek bir danışman sizin aradığınız eve göre kriterlerinizi ortaya çıkarır. Bunun için sizden bütçenizi öğrenmek ister. Konum, bina yaşı, bulunmasını istediğiniz kat aralığı, oda sayısı, cephe tercihi vb. gibi pek çok detayı netleştirir.

 

Adım 3: Zingat Bana Ev Bul diyebilirsiniz!

Hangi gayrimenkul ofisi ya da emlak danışmanıyla çalışacağınız konusunda kararsızsanız farklı bir yol izleyebilirsiniz: Zingat Bana Ev Bul ile size ve bütçenize en uygun emlak ilanlarına sahip gayrimenkul danışmanlarına ulaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken tek şey, Zingat.com adresini ziyaret edip karşınıza çıkan forma ad/soyad ve iletişim bilgilerinizi bırakmak. Ardından hemen Zingat Bana Ev Bul ekibi tarafından aranacaksınız ve hayalinizdeki eve kavuşma süreciniz hemen başlayacak.

Dilerseniz Zingat Bana Ev Bul Hattı’nı 0850 255 10 10 numaralı telefondan arayarak da bütçe aralığınızı ve aradığınız evle ilgili konum, oda sayısı gibi tercihlerinizi iletebilirsiniz. Kısacası, nasıl bir ev aradığınızı anlatın, Zingat bulsun, sizi arasın!

 


BENZER YAZILAR