Büyükyalı İstanbul 4 konsept daire!

Yazıyı paylaş:


İstanbul Zeytinburnu ilçesine bağlı Kazlıçeşme’de hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul projesinin dört farklı örnek dairesi tanıtıldı.

Büyükyalı İstanbul’un örnek daireleri, Denizkapı ve Bahçekapı etaplarında yer alan ve farklı yaşam biçimlerine cevap verecek şekilde tasarlanan dört konseptten oluşuyor.

 

7 soruda İstanbul’un en yenisi Büyükyalı projesi!

 

İyi tasarlanmış konut, değişen hayat tarzlarına uyum sağlar
Özak GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, örnek dairelerin tanıtımında basın mensuplarının karşısına çıktı. Farklı tasarım yaklaşımlarını yansıtabilmek için iki farklı mimari grupla çalıştıklarını belirten Ahmet Akbalık, “İyi tasarlanmış bir konutun, aradan seneler geçse de değişen hayat tarzlarına uyum sağlayabileceği düşüncesiyle, kullanışlı daireler planladık. Sektörün alışık olmadığı standartlarda, her yönüyle referans oluşturacak nitelikte bir projeye imza attık. Aradan yıllar geçse de değişen hayat tarzlarına uyum sağlayabilecek, kullanışlı daireler planlayarak zamansız bir tasarım gerçekleştiriyoruz. Örnek dairelerimizde de zamandan bağımsız, her dönemin ihtiyacını karşılayacak bu mimari anlayışı görebilirsiniz. İşte bu nedenle Büyükyalı, nesilden nesle aktarılabilecek, ‘eser’ niteliğinde bir proje.” dedi.

 

Büyükyalı İstanbul’dan ev sahibi yapan kampanya!

 

Büyükyalı İstanbul’u farklı kılan özellikler
İşte Ahmet Akbalık’ın cümleleriyle Özak GYO, Ziylan Grup ve Yenigün İnşaat tarafından, Emlak Konut GYO güvencesiyle hayata geçirilen Büyükyalı İstanbul ile ilgili öne çıkan özellikler:

buyukyaliistanbul.ornekdaire.3

• Brüt ile net metrekare arasındaki farkımız yok denecek kadar az. Tüketicilerimizi bu konuda doğru bilgilendiriyoruz. Bu anlamda, markalı lüks konut sektöründeki diğer projelerle kıyaslandığında Büyükyalı’nın net-brüt farkı ve kat planı verimliliği, piyasadaki mevcutlara oranla yüzde 15-20 daha avantajlı.

• Çok basit bir şekilde insanların hayatını kolaylaştıran akıllı ev sistemimiz… Kışın soğuk havalarda, daha eve gelmeden evinizi ısıtmak, eve doğru yola çıktığınızda fırındaki yemeğinizi pişirebilmek ya da yazın seyahat dönüşü evinizi istediğiniz gibi soğutmak. Lüks dediğiniz budur.

• Artık Büyükyalı’da musluklardan akan Terkos suyu içilebilecek. Avrupalılar çeşme suyunu içerken biz imreniyorduk. Artık biz de Büyükyalı’da, musluklardan akan suyu en sağlıklı şekilde içebileceğiz. İşte bizce bu ve bunun gibi fonksiyonel detaylar gerçek lüksü oluşturuyor.

 

Brüt metrekare nedir?

 

• İç mimari projeyi hazırlayan mimarlarımızdan, kendilerini bu evde yaşayan kişilerin yerine koymalarını istedik. Evlerin tasarımında, sadece çok özel butik projelerde karşımıza çıkacak detaylara yer verdik.

• Genelde inşaat firmalarının toplu üretimlerde maliyet, zaman ve işçilik sebebiyle tercih etmedikleri özgün tasarımları kullanarak, daire sahiplerine ‘kişiye özel’ hissi verebilmek için sadece butik projelerde görülebilecek malzemeler ve detaylar kullandık.

• Büyükyalı’da farklı tasarım yaklaşımlarını yansıtabilmek için iki farklı mimari grupla çalıştık. Müşterilerimizin yaşam şekline uygun, 4 farklı tipte örnek daire tasarladık.

• Büyükyalı’dan ev alanlar, mutlaka kendi zevkine göre tasarlanmış bir daire bulabilecek ve hiçbir ekstra masraf yapmadan, girip evinde yaşamaya başlayacak.

• Dairelerin her metrekaresini amaca uygun değerlendirilmesine, en verimli şekilde kullanılmasına özen gösterdik.


BENZER YAZILAR

Yorum Yap