Çerkezköy’de 98 bin TL’ye satılık daireler

Yazıyı paylaş:

Tekirdağ ilçeleri arasında yer alan Çerkezköy, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için bir alternatif olabilir. Yaklaşık 146 bin nüfusu olan Çerkezköy, Çorlu yolu ile Çerkezköy- Saray- Vize- Kırklareli yollarının kavşak noktasında bulunuyor. Çerkezköy için oldukça önemli olan TEM bağlantı yolu ise bölgenin İstanbul ile ilişkisini güçlendiriyor. İlçedeki Çerkezköy istasyonu ise önemli ihracat istasyonları arasında bulunuyor. İstanbul gibi bir metropole yakınlığıyla dikkat çeken Çerkezköy’de ev sahibi olmak isteyenler için emlak piyasası ayrı bir önem taşıyor. Peki, Çerkezköy’de satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Çerkezköy satılık ev fiyatları:

Çerkezköy satılık daire fiyatları  

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Tekirdağ’ın hızla gelişen ilçelerinden Çerkezköy’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı minimum 98 bin 968 TL, maksimum 164 bin 946 TL arasında değişirken; ortalama satılık konut satış değeri 131 bin 957 TL olarak belirtiliyor.

Konut amortisman süresi Tekirdağ ve Çerkezköy’de 19 yıl

Tekirdağ şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.500 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yılı buluyor. Çerkezköy ilçesinde ise ortalama konut metrekare fiyatları 1.320 TL iken, konut yatırımı geri dönüş süresi Tekirdağ gibi 19 yıl.

Çerkezköy kiralık daire fiyatları

Tekirdağ’da kira fiyatları 497 TL ile 828 TL arasında değişiklik gösterirken, Çerkezköy’de 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı minimum 425 TL, maksimum 708 TL arasında değişiyor. Bir başka deyişle, Tekirdağ ilinde 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kira fiyatı 662 TL iken, Çerkezköy’de 566 TL olarak hesaplanıyor.

Çerkezköy’de satılık konut fiyatı en çok artan bölge: Gazi Mustafa Kemalpaşa

Zingat.com Yatırım Rehberi 2017 Ekim verilerine göre, Çerkezköy’de satılık konut fiyatı en çok artan bölgelerin başında Gazi Mustafa Kemalpaşa geliyor. Bölgede satılık konut metrekare fiyatı 1.343 TL. Gazi Mustafa Kemalpaşa’da ortalama konut metrekare fiyatları 1.414 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 19 yıl olarak gösteriliyor. Bölgede ortalama 100 metrekarelik bir konutun satış değeri 106 bin 19 TL ile 176 bin 699 TL aralığında. Gazi Mustafa Kemalpaşa Mahallesi’nde  bir dairenin kira fiyatı minimum 470 TL, maksimum 783 TL arasında değişiyor. Kiralanan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı da 626 TL.

Çerkezköy konut projeleri 

Çerkezköy, Avrupa pazarına çok yakın bir konumda. Ulusal ve uluslararası birçok büyük sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği Çerkezköy’de birkaç yıl içeresinde yatırım ve markalı konut projelerin artması bekleniyor. İlçede 2018 yılında teslim edilecek Sun Valley Sarayları konut projesi de ev sahibi olmak isteyenlerin dikkatini çekiyor.

 

 

 


BENZER YAZILAR