Çorlu kiralık daire fiyatları ne kadar?

Yazıyı paylaş:


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, 260 bin 437 nüfusa sahip olan Çorlu, Tekirdağ’ın en kalabalık ilçesi olarak öne çıkıyor. Marmara Bölgesi’nde bulunan Çorlu, hızla gelişmeye devam ediyor. Ekonomisi sanayiye ve tarıma dayanan Çorlu, son yıllarda gayrimenkul piyasasında konut fiyat artışıyla dikkat çekiyor.  Konut yatırımı yapmak isteyenlere pek çok fırsat sunan Çorlu, İstanbul gibi büyük bir şehirde yer alan sanayi tesislerinin şehrin dışına taşınmasıyla beraber hızla göç almaya başladık. Bu durum da Çorlu’nun emlak piyasası hareketlendirdi. İlçenin başlıca avantajları arasında; göç, havalimanına sahip olması ve İstanbul’a yakınlığı geliyor. Yeni projelerin artış gösterdiği Çorlu ilçesinin yıldızı parlıyor. Gayrimenkul piyasasında dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Çorlu, Tekirdağ’ın sanayi açısından en önemli ilçelerinin başında geliyor. Peki, Tekirdağ’ın konutta kazandıran ilçesi Çorlu’da kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Çorlu kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Çorlu’da kiralık daire ararken dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Bütçenizi belirleyin

Çorlu’da kiralık daire arıyorsanız öncelikle bütçe belirmelisiniz. Bütçenizi belirledikten sonra nasıl bir evde oturmak istediğinizi netleştirmelisiniz. 2+1 ya da 3+1 dairede mi yaşamak istiyorsunuz? İstediğiniz ve bütçenize uygun evi bulmak için de fiyat araştırması yapmanız şart!

  1. Lokasyona dikkat edin

Oturmak istediğiniz evin hastane, alışveriş merkezi gibi yerlere yakınlığına dikkat etmelisiniz. Tutacağınız evin hastane, toplum taşıma araçları ve alışveriş merkezine yakın olması hayatınızı kolaylaştırır. Ayrıca yaşayacağınız yerdeki sosyo-ekonomik durum ve demografik bilgiler de kiralık daire ararken dikkat etmeniz gereken diğer konular arasında yer alıyor.

  1. Kiralayacağınız daireyi yakından inceleyin

Kiralık daire ararken birden fazla yeri beğenebilirsiniz. Fakat bu noktada; beğendiğiniz evi yakından incelemelisiniz. Evi yakından gördüğünüzde belki tutmaktan vazgeçeceksiniz. Belki de beğendiğiniz evde tadilat gerektirecek ve size zaman kaybettirecek birçok şey var. Dolayısıyla tüm bunları dikkat ederek son kararınızı vermelisiniz.

Çorlu kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Tekirdağ’ın konut pazarında öne çıkan ilçesinde kiralık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Bölgede hemen hemen her bütçeye uygun kiralık daire bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporuna göre, Çorlu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için; minimum 581 TL, maksimum 969 TL arasında değişiklik gösteriyor. Bölgede ortalama kira fiyatı 2017 yılında 697 TL iken, bu yıl 775 TL olarak ölçümleniyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi bir başka deyişle amortisman süresi 19 yılı bulurken, Tekirdağ’da 21 yıl olarak hesaplanıyor.

 

 


BENZER YAZILAR