Dekar Kıyıbahçe’de yeni etap satışa çıktı

Yazıyı paylaş:


Dekar Yapı tarafından İstanbul’un Çekmeköy-Ömerli bölgesinde hayata geçirilen Dekar Kıyıbahçe projesinin dördüncü etap satışları başladı. Birinci ve ikinci etabının satışları tamamlanan projede, üçüncü ve dördüncü etaptaki bahçeli evlerin satışları devam ediyor. Üçüncü etaptaki bahçeli evlerin teslim tarihi Nisan 2021 olarak açıklanırken, satışa sunulan dördüncü etapta teslimler ise Ağustos 2021’de gerçekleşecek.

Dekar Kıyıbahçe hakkında

Projede, toplam 244 adet bahçeli dubleks ev bulunuyor.

Bahçeli evler, 2+1, 3+1 ve 4+1 seçenekleriyle brüt 141 ile 200 metrekare arasında değişiyor.

Projedeki tüm evlerin 40 metrekare ile 200 metrekare arasında değişen bahçeleri ve biyolojik gölete kıyısı bulunuyor.

Dekar Kıyıbahçe’de ayrıca yarı olimpik açık yüzme havuzu, 2 adet çocuk parkı, tenis kortu, basketbol ve voleybol sahası, spor merkezi, sauna, kafe alanı ve bir market yer alıyor.

Deprem gerçeği ve pandemi ile bahçeli ev tercih nedeni oldu

Pandemi döneminde bahçeli konut projelerine gösterilen yoğun ilgiye dikkat çeken Dekar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Salih Kuzu, şunları söyledi:

“Salgın sürecinde sadece Türkiye değil tüm dünya önemli bir sınavdan geçiyor. Bu süreçte hemen hemen her sektörde ciddi değişimler yaşanıyor ve bunun devam edeceğini görebiliyoruz. Gayrimenkul sektöründe de talepler bu doğrultuda şekilleniyor. Konut alıcılarında bahçeli ev tercihi hep ilk sırada olmasına rağmen, yeterli arz olmaması nedeniyle bahçeli ev satışları toplam konut satışı içinde küçük bir oran oluşturuyordu. Deprem gerçeği ve peşinden gelen pandemi süreci, konut alıcılarının öncelikli tercihlerinin, az katlı ve bahçeli ev alma yönünde değişmesine sebep oldu. Dekar Yapı olarak bu dönemde Ömerli’deki Dekar Kıyıbahçe ve Bahçeşehir’de inşa ettiğimiz Asmalı Bahçe Şehir projesindeki bahçeli evlerimiz çok hızlı bir şekilde satıldı. İstanbul’un müsait her bölgesinde bahçeli ev inşa etmeye devam etmek istiyoruz. ”

 


BENZER YAZILAR