Düzenli ve şık bir antre için yapmanız gerekenler

Yazıyı paylaş:

İlk izlenimler kalıcıdır bu nedenle şık ve düzenli bir antre dekore etmek hem sizin hem de misafirleriniz için önem taşır. Antreniz aynı zamanda misafirlerinize evinizin dekorasyonuna dair ilk ipuçlarını verir. Ev antresi dekorasyon tarzınızı yansıtmalı ve evin diğer odalarıyla bütünlük oluşturmalı.

Ancak antrede bulunan askılık, dolap ya da ayakkabılık zamanla gereksiz eşyalarla dolabilir ve girişte yarattığınız düzeni kaybedebilirsiniz. Düzen olmayınca şık bir görüntü elde etme şansınız da pek yok. İyi düzenlenmiş bir antre ile istediğiniz etkiyi yaratabilirsiniz.

Peki hem şık hem de düzenli bir antre dekorasyonu nasıl yapılır? İşte antreniz için harika öneriler…

 

İşlevsel mobilyaları tercih edin

Antrede bulunan askılar, dolap üstleri genellikle kapıdan girer girmez eşyaların bırakıldığı yerdir. Ancak işlevsel mobilyalarla antrenizi dağınıklıktan kurtarabilirsiniz. Anahtarlar, cüzdan, çanta, ayakkabılar, ceketler… Tüm eşyalarınızı fonksiyonel ürünlerle organize etmelisiniz.

 

 

Depolama alanı yaratın

Çekmeceli konsollar dağınıklık yaratabilecek eşyalarınızı saklamak için güzel bir çözüm. Ayakkabılık tercih ediyorsanız, çekmece bölümü olanları kullanabilirsiniz. Giriş kapısının hemen yanında duran puflar, hem dekoratif bir görüntü elde etmenizi hem de yeni bir depolama alanı sağlar. Ayrıca depolama alanı olan pufunuzu ayakkabılarınızı rahatça giymek için de kullanabilirsiniz.

 

 

Aynaları kullanın

Aynalar, alanınızı daha büyük gösterir ve aydınlık bir görüntü elde edersiniz. Ayrıca dışarı çıkmadan önce son bir kez kendinize bakabilir, kıyafetlerinizi kontrol edebilirsiniz.

 

 

Kişiselleştirin

İhtiyaçları karşıladıktan sonra, girişinizi tamamen sizi yansıtacak aksesuarlar ekleyebilirsiniz. Dekorasyonunuzla uyumlu küçük bir halı ve aydınlatma ürünleri sıcak bir hava yaratır.

Giriş koridorunuz, tablolarınız için de uygun bir yerdir. Konsolun üzerini dekoratif objelerinizle süsleyebilirsiniz. Alanınız genişse çiçeklere de yer açabilirsiniz.

 

 

Bohem ev dekorasyonu için en iyi fikirler!

 


BENZER YAZILAR