Emlak kariyerinizi parlatmanın yolları!

Yazıyı paylaş:

Gayrimenkul danışmanlığı, Türkiye’de en çok tercih edilen 10 meslekten biri… Sürekli gelişme ve büyüme gösteren emlak sektöründe kariyer basamaklarını hızlı çıkmanın yolu, daha çok bilgiden ve yeniliklere ayak uydurmaktan geçiyor. Siz de başarınızı geleceğe taşımak istiyorsanız bugünden doğru adımlar atmalı, gayrimenkul dünyasıyla ilgili her gün tecrübelerinizi tazelemelisiniz. 

 

 

 

Gayrimenkul danışmanlığının ilk yıllarında olanlar ve uzun vadeli bir başarıyı elde etmek isteyenler için 4 tavsiyeye göz atın.

1) Pratik yapın

  • Gayrimenkul danışmanlığına yeni başlayanların en çok yaşadığı sorunların başında potansiyel müşterilerden gelen sorulara verilecek güven telkin eden ve ikna edici profesyonel cevaplar geliyor. Çözümü kolay, bol bol pratik yapmak.
  • Öneri: Her sabah sanki karşınızda potansiyel bir müşteriniz (bu alıcı ya da satıcı olabilir) varmış gibi davranarak, buna uygun konuşma metinleri hazırlayabilirsiniz.
  • Unutmayın; yetenek önemlidir ancak başarı için bu becerileri sürekli geliştirmeli ve pratik yapmalı.

 

 

2) İnternetin imkânlarından yararlanın

  • İnternet bugün herkese birçok fırsat sunuyor. Kendinizi geliştirmek için internet üzerinde birçok ücretsiz içerik ve eğitim bulabilirsiniz.
  • Öneri: İş planı, nasıl satılık/kiralık ev ilanı hazırlanacağı, bölgenizdeki konut fiyatları, satacağınız evin değeri, çevrenizi nasıl geliştireceğiniz gibi pek çok konuda detaylı ve yararlı bilgiye internetten ulaşabilirsiniz.

 

Emlak satışında YouTube nasıl kullanılır?

 

3) Sadece tavsiyelere güvenmeyin 

  • “En iyi gayrimenkul danışmanı yerel olandır” ifadesi doğrudur ancak bu başarı için tek başına yeterli değil. Diğer yandan başarı fırsatlarından sadece biri…
  • Satış ve pazarlama ile ilgili eski fikirleri bir köşeye bırakın, günün kurallarına göre tecrübelerinize yön verin.
  • Öneri: Tavsiyeleri dikkate alın ama bunun dışında siz de yeni bir şeyler geliştirin. Yaşadığımız çağı ve toplum dinamiklerini dikkate alarak yeni satış ve pazarlama yöntemleri keşfedin. Zaman içinde kendi satış yöntemlerinizi oluşturduğunuzu göreceksiniz.

 

Evin fotoğrafı satış fiyatını ne kadar artırır?

 

4) Bir koçunuz olsun

  • İyi bir koç size sadece iş stratejisi öğretmez, çözümsüz sorunlarda danışabileceğiniz bir akıl olarak her zaman yanınızda olur. İşi öğrendiğiniz bu kişi, deneyimlerinden yola çıkarak size yapmamanız gereken hataları da gösterir. Böylece hatalarla zaman kaybetmezsiniz.
  • Öneri: Müşteri davranışları ve beklentileri, iş takibi gibi konularda koçunuzun sınırsız deneyiminden yararlanabilirsiniz.

BENZER YAZILAR