Emlak ofisleri için performansı artırmanın 4 yolu!

Yazıyı paylaş:

Türkiye’de emlak sektörü büyüdükçe rekabet de artmaya başladı. Büyük gayrimenkul şirketlerinin franchise ofislerinin yanı sıra kendi markasını yaratan birçok emlak şirketi de bulunuyor.

Sektörde artan rekabet daha kaliteli ve bilinçli bir hizmeti de beraberinde getiriyor. Büyük gayrimenkul şirketlerinin de küçük ya da orta büyüklükteki emlak ofislerinin de hedefleri aynı: Daha fazla ilan ve emlak satışı! Daha fazla satış için ise şirketin iş kültüründen çalışanların verimliliğine; bireysel becerilerin geliştirmekten başarıyı ödüllendirmeye birçok uygulamayı hayata geçirmelisiniz. Unutmayın tüm bunlar size daha fazla satış olacak dönecektir!

 

Emlak danışmanları için telefon görüşmesi ipuçları!

İşte emlak ofislerinin performanslarını artırmak için izlemeleri gereken 4 yol…

 

1) Üretkenliğe odaklanın

• Çalışanlarınızın verimliliğinin ofisinizin için olan önemini biliyor musunuz? Bir emlak ofisinin başarısının arkasındaki en temel itici güç çalışan verimliliğidir.

• Çalışanlarınızın verimliliğini titizlikle ölçerek, bu verimliliği artırmanın yolunu aramalı ve gerekirse yapılan işi yeniden tasarlamalısınız!

• Ayrıca, ekibiniz için doğru hedefler belirleyerek, hedeflere göre emlak ofisinizde görev alan çalışma arkadaşlarınızı motive etmelisiniz. Unutmayın, ekibinizin içindeki gücü dışarıya çıkartacak ve bu gücü kâra yönlendirecek olan sizsiniz!

 

2) Sistemi baştan iyi kurun

• Yüksek performanslı emlak ofislerinin başarılarının sırlarından biri de standartlarının ve sistemlerinin sürdürülebilir olmasıdır.

• Ekibin iş yapmasını kolaylaştıran, performans konusunda sürekli geribildirim veren ve başarıyı ödüllendiren bir sistem, ofisinizi her zaman bir adım ileriye götürecektir.

• Satış ekibinizi yeni ilanlar ve satışlar için motive edecek olan o sistemi bulun ve hemen uygulamaya başlayın!

 

Emlak danışmanları için 5 pazarlama taktiği!

 

3) Satış ekibine becerilerini geliştirmesi için destek olun

• Daha yüksek verimlilik için atılacak adımlardan biri de ekibin becerilerini geliştirmektir.

• Yüksek performanslı emlak şirketleri ya da ofisleri; sadece oryantasyon süreciyle sınırlı kalmaz ve sürekli çalışanlarını geliştirmek için çalışırlar.

• Oryantasyon sürecinin devamında ekip üyelerine genel ya da bireysel özelliklerine göre özel eğitimler planlama ve bunları hayata geçirmelisiniz. Ekip üyelerinin kişisel olarak da gelişmelerine katkıda bulunarak; bu özelliklerini iş ortamına fırsata çevirebilmeleri için destek olmalısınız.

 

4) Güçlü bir iş kültürü geliştirin

• Bir emlak ofisinin temellerinde yatan şeylerden biri de iş kültürüdür.

• Şirketinizin iş kültürü çalışanlarınıza da rehberlik eden bir varlıktır. Bu kültür; ekibinizin üretkenliğini desteklerken onların şirket sadakatini kazanarak, motive olmalarını sağlar.

 

ZingatPro ile emlak ofisiniz cebinizde!

BENZER YAZILAR